VELO: 12/2006

89 

Koupit elektronickou verzi

Popis

JEŠTĚ VĚTŠÍ DRSŇÁRNA. S dobrodružstvími Jana Kopky se střetáváte na stránkách Vela pravidelně. Ve světě má řadu příznivců a proslavil se především coby nikdy dobrou náladu neztrácející „beermeister“, jak mu přezdívají. Nedávno na jeho umění zavzpomínali na chatu jednoho z nejuznávanějších bikových serverů mtbr.com. Do myslí svých kolegů se vepsal především nezapomenutelnou hláškou: „Jak můžeš jet tak dobře, když nepiješ pivo?“ Nyní zážitky ze svých závodních extrémů sepsal v autorské knize, kterou si můžete objednat prostřednictvím časopisu. Ne všechno se ale do knihy vešlo a příběh v prosincovém vydání Vela je jedna z původně plánovaných kapitol. Skutečná drsňárna…

JÍZDA, KTERÁ BOLÍ. Snad nejhorší překvapení pro nás v poslední době znamenalo zjištění, že cyklisté jsou jednou z nejrizikovějších skupin co se týká hemoroidů. Víte, jak se jim bránit?

Vánoce přicházejí, OVLÁDNĚTE JE! Pomůžeme vám mnoha tipy na cyklistické dárky, které potěší.

DNA aneb Dej Nebo Amen! Ta tři písmena jsou dnes zřejmě nejvyslovovanějšími iniciály silničního profipelotonu. DNA nebo-li kyselina deoxyribonukleová coby nositelka genetických informací všech živých organizmů a její sledování či porovnávání má být nejúčinnější zbraní v boji proti dopingu v cyklistice. Odběr DNA má působit jako memento pro ty, kteří chtějí i nadále ve sportu podvádět.

SPECIALIZED STUMPJUMPER 1981 vs. 2006. 25 let se ukázalo jako dokument propastného rozdílu v bikové technice.

ŠOKOVÁ TERAPIE. Výběr správného tlumiče neovlivňuje jen zdvih. Nový tlumič může zcela změnit vlastnosti kola, proto vám přinášíme manuál jeho volby i její možnosti a doplňujeme je přehledem tlumičů dostupných na českém trhu.

VYŠŠÍ ŠKOLA DOMÁCÍHO MECHANIKA. Nový seriál pokračuje tipy a radami pro výměnu zapouzdřených ložisek v náboji kola.

POCTIVÁ MUZIKA. Rubrika Na kost přivítala v prosincovém čísle tři páry zapletených silničních kol s vysokými karbonovými ráfky. V přímém porovnání najdete produkty Mavic, Corima a Pell´s.

CHCE TO KLID A NOHY V TEPLE! Tedy trochu jinak – na klid zapomeňte, zima neznamená odloučení od kola, pokud zůstanou nohy v teple. Pro to stačí jen vybrat ty správné návleky na tretry. Pomůže vám k tomu praktický test 23 párů zimních návleků.

NOVÝ TEST! Nezvykle nikoliv počínaje novým ročníkem, ale prosincovým číslem jsme změnili podobu jednoho z redakčních testů. Jeho název Souboj čtyř naznačuje mnohé – vždy se v něm setkáte pouze se čtyřmi koly, zato na luxusním prostoru (co kolo, to více než dvě strany obrázků a jízdních poznatků). Začínáme článkem ČTYŘI STUPNĚ XC PRUŽENÍ, kde se v souboji utkají čtyři XC fully s rozdílnými, odstupňovanými zdvihy – novinka Merida AM 4000-D (115/130 mm vzadu), novinka Rock Machine Adrenaline 3000 (100 mm), Scott Genius MC 50 (130 mm) a Trek Fuel EX 7 (120 mm).

CHRTY ZVÍŘENÉ LISTÍ provázelo test MTB hardtailů v cenové relaci 30 000 – 33 000 Kč, Najdete v něm Giant XTC 2, GT Zaskar Expert, Kona Kula, Kelly´s Majestic a Ravo Racing XC, vše samozřejmě modely roku 2007.

ZA HŘIBY NA CHŘIBY. Náš výjezdní spolupracovník pro vás objel v rámci seriálu Přejezd českých a slovenských hor pohoří v centrální části Moravy – Chřiby. Naše druhá výjezdní spojka pak zmapovala lázeňský okruh ve Slavkovském lese, ač tomu titulek článku VZHŮRU NA TAJGU! moc neodpovídá.

SPORT LIFE 2006. Mysleli jsme si, že po shlédnutí veletrhu Eurobike jsme už viděli vše. Brněnský veletrh však přinesl mnohá překvapení.

NA MLÁDÍ S ROZVAHOU. Vše, co vás zajímalo o problematice tréninku mladých cyklistů.

PŘEDČASNÝ ODCHOD DO ŠATEN. Nenechte si ujít bilancování letošní rozporuplné UCI Pro Tour!

Menu