VELO: 2/2000

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 30.11.-0001 Ukázka z časopisu: MOAB – bikerský sen na hladké skále

Popis

TESTY, TESTY, TESTY. Právě teď je ideální čas vybírat, vylepšovat a uvažovat nad doplněním výbavy. V testech se proto objevuje neuvěřitelný počet celkem 15 kol, a to vůbec poprvé crossová kola speciálně určená pro ženy, dále MTB kolem 40 000 korun a v rubrice Na kost také celoodpružené kousky Trek VRX a Scott G Zero. V tradičních laboratorních testech odpružených vidlic jsme se tentokrát zaměřili na vidlice určené pro trekkingy, tedy pro 28palcová kola. Skutečnou lahůdkou je v našich krajích vůbec první seznámení s novou a netrpělivě očekávanou kotoučovou brzdou Shimano XT. Učinili jsme tak prostřednictvím freeridového biku Author Taaboo, který rovněž neušel pozornosti našich testovacích jezdců. Silničáři si zase přijdou na své ve srovnávací praktické zkoušce řadících systémů obou hlavních komponentních lídrů Campagnolo a Shimano. Postavili jsme proti sobě dvě dvojice cenově srovnatelných sad, z nichž dvě jsou v nabídce zcela nové, a porovnávali je po všech stránkách. Nechte se překvapit, jak dopadl souboj Mirage versus Sora a Daytona versus “stopětka”.

NEŽ VYRAZÍTE. Neponořili jsme se však jen do technických hrátek, mysleli jsme i na ty, kteří chtějí mít už nyní jasno o své cyklistické dovolené. Připravili jsme pro vás opět nabídku cestovních kanceláří s cykloturistickým programem. Je jich letos celkem 35 a můžete si vybírat z řady zajímavých míst na všech pěti kontinentech i ve vybraných domácích lokalitách. Kdo cestuje s rozumem, plánuje své letní putování už nyní. A může si k tomu zvolit i jeden z bezmála čtyřiceti batohů, které jsme vybrali z nabídky speciálních cyklistických modelů a zařadili do našeho přehledu.

SNĚNÍ O DÁLKÁCH. Ne každý se možná dostane letos v sezoně právě tam, kam by chtěl nejraději, nicméně prožít cyklistické dobrodružství v zemích kolu zaslíbených alespoň prostřednictvím prožitků jiných, i to stojí za to. S chutí a bez závisti si proto přečtěte cestopisy o legendárním americkém Moabu a jeho kultovním Slick Rocku, nebo se trochu zasněte nad toulkami v romantické Provenci. Kdo ví, možná vám to letos skutečně vyjde…

KDO ŠTĚKÁ, NĚKDY I KOUŠE. Na svých cestách nepotkáte vždy jen krásy a přívětivé společníky. Také nejlepší přítel člověka dokáže být mnohdy velmi nepříjemný. Nechte se poučit, jak na psa, který považuje cyklistu za soupeře nebo možná jen společníka ke hrátkám a nechápe, že to na kole jaksi nejde.

ŘÁDĚNÍ NA SNĚHU. Koho by nebavilo se vyřádit na měkké sněhové peřině? Ne vždy jsou k tomu podmínky, ale letošní zima je zatím hodně zasněžená. Nejde však jen o zábavu, bílá pokrývky nás ponouká také k dalšímu vylepšování naší technické vytříbenosti jízdy a co navíc, je přímo ideálním tréninkovým prostředím pro nácvik pádů. Ano, umění padat je stejně důležité jako překonávat překážky a zvládat strmé srázy. Přesvědčí vás o tom Pepa Dressler v další lekci své jezdecké školy a předvede také, jak správně padat.

MARATONY SE BLÍŽÍ. Ti, kdo myslí svoji účast v cyklomaratonech letos opravdu vážně, už musejí začít přistupovat k přípravě opravdu seriózně (ostatně přihlášku na první dějství Velo Maraton MTB série – Author Král Šumavy – najdete už v tomto vydání!). V prvním díle tréninkového plánu maratonce, zveřejněném v prosincovém čísle minulého roku, jsme předeslali základní principy přípravy, nyní je pro období února a března budeme dále rozvíjet. Neváhejte, o tom, jak se budete cítit na 68. (bikeři) či 198. (silničáři) kilometru svého prestižního maratonu, se rozhoduje právě teď!

ČAS ZMĚN. Období začátku roku nebylo vůbec mrtvé na dění v domácím bikovém pelotonu. Poklidné vody rozbouřila řada přestupů, zvláště mezi sjezdaři, kde vévodí vznik nového týmu Author-RB-Škoda. Dozvíte se také, že závodníkova smlouva nemusí být vždy směrodatná a jak je u nás mnohdy neblahým zvykem, podepisuje se jich více… Podobné manýry si světoví silniční profesionálové nemohou dovolit, i v profipelotonu jsme však bedlivě sledovali přesuny a zaznamenali nejzajímavější transfery letošního roku včetně vstupu týmových nováčků první divize. Zajímá vás, jaký je osud týmů TVM a Casino, které přišly o dlouholeté sponzory? V jakém dresu bude závodit Rebellin, Gončar, Casero či Konyšev a zda je pravda, že supersestavu Mapei posílí maďarský cyklista? Zajistěte si Velo 2/2000 a dozvíte se mnohem víc.

Menu