VELO: 2/1999

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 30.11.-0001 Ukázka z časopisu: Zhluboka dýchat…

Popis

ČEŠI ŠÍŘÍ MOUNTAINBIKING NA UKRAJINĚ. Že se dá obchodovat i v těchto horskou cyklistikou nepříliš poznamenaných končinách dokládá příklad české firmy Sport Systems, která zaútočila na ukrajinský trh s údernou značkou Comanche. Že tamní bikeři ani netuší, jaká je původní země vzniku, jim nebrání v odkrývá tajemství MTB.

CO VYDRŽÍ ŘETĚZ. Na pár kovových článcích závisí mnohdy cyklistův osud. Neváhali jsme proto zajet do strakonické “čézety” a připravit pro vás reportáž přímo z výroby, kde o kvalitě výsledného produktu rozhodují setiny milimetrů. Ale to není všechno, kladenský Metrotest podrobil ostrému testu několik řetězů a zaměřil se nejen na tvrdost, ale i pevnost v bočním směru, neboť právě takto nejčastěji dochází k defektům řetězů. Nakonec však stejně zjistíte, že nejslabším článkem řetězu je člověk…

TESTY, TESTY, TESTY. Ani tentokrát nechybí pravidelné testy kol. Ve sledované skupině horských kol v cenové hladině 30-35 000 korun je už z čeho vybírat a sešly se nám pěkné kousky z modelové řady ’99: Amulet Delta, Author Sector, KHS Alite, Marin Eldridge Grade, Merida Special Edition, Peugeot Energy 30T a Schwinn Moab A2. Crossová kola kolem 20 000 korun jsou už příjemným kompromisem, seznamnte se tedy s modely kol Author Reflex Shock, Giant X-1800, Rock Machine Highlander a Trek Multitrack 7300.

VŠE ZAČÍNÁ OD HLAVY. A od její ochrany. Vybrat si tu správnou přilbu už dnes není tak jednoduché a nestačí jen přijít do obchodu a prostě po nějaké sáhnout. V orientaci v současné nepřehledné nabídce nejrůznějších značek, tvarů, systémů upínaní i barevných designů vám rozhodně pomůže obsažný přehled helem, kde zjistíte, že není skořepina jako skořepina a že při koupi přilby neplatíte jen za značku, ale i větší pocit jistoty.

SHIFT YOUR MIND. Zařaď v mozku a přestaň myslet, to je nejlepší rada pro používání řazení Synchro Shift. I na našem trhu se objevuje již plný rok, přesto však stále mezi potenciálními uživateli panuje přílišný despekt. Bariéry je třeba strhávat, neváhejte a načerpejte nové informace.

DALŠÍ TŘI DO PARTY. Prezentaci kvarteta domácích lídrů veloprůmyslu vedle značky Author (viz. Velo 1/99) doplňují Amulet, Rock Machine a Superior. Nahlédněte do jejich plánů pro letošní rok.

DOPŘEJTE SI DOVOLENOU SNŮ. Kdo by nechtěl strávit na kole pár týdnů třeba na Islandu, Novém Zélandu nebo Seychelských ostrovech. Ale můžete mít i skromnější přání. V přehledu nabídky 34 cestovních kanceláří mezi 86 destinacemi cyklistických zájezdů směřujících do 40 zemí si rozhodně vyberete. A pokud máte pochybnosti, pomůže vám radou zkušený cestovatel Jakub Havel.

DOCHÁZÍ VÁM DECH? Zřejmě nepoužíváte správně plíce. Více se dozvíte v dalším pokračování pravidelné rubriky Klinika.

ZA 26 TÝDNŮ V TOP FORMĚ. Bojíte se příliš složitých a nepřehledných tréninkových plánů? Nabízíme vám zaručeně zvládnutelný plán na půl roku s rozpětím počtu hodin strávených na kole, doporučenou intenzitou a zaměřením na jednotlivé oblasti tréninku včetně vhodných pásem tepové frekvence.

NIC UŽ NEPLATÍ. Pomalu si musíme zvykat, že Briana Lopese už neuvidíme na Mongoosu, Mike Kinga na GT, Anne-Caroline Chaussonovou na Sunnu, Missy G. v dresu Cannondale a Laurence Leboucherovou v barvách Peugeot. A to nejsou zdaleka všechny bombastické přestupy v mountainbikovém pelotonu!

BŮH S TEBOU, KRÁLI RICHARDE LVÍ SRDCE. Jak se všeobecně očekávalo, slzy Richarda Virenqua dopadly na úrodnou zem. Slitoval se tým Polti, a tak rtuťovitého vrchaře v letošním roce budeme opět na závodech vídat, zda také na Tour de France a zda ho kvůli jeho tvrdošíjnému odmítání dopingového podezření nepotká osud tenisty Petra Kordy, se teprve dozvíme.

Menu