VELO: 3/1998

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 30.11.-0001 Ukázka z časopisu: Maratoncovy omyly

Popis

Úvodník

Cyklistický rok sice symbolicky startuje novoroční vyjížďkou, ale za jeho faktické zahájení pro naprostou většinu kolečkářů můžeme již několikátý rok považovat výstavu Sport Prague. Přehlídka novotou zářících kol (pravda, každoročně stále tenčí) je tím impulsem, aby řada z nás oprášila předsevzetí, která si dala na novoroční vyjížďce, a začala do tréninkového deníku zapisovat první kilometry. Kromě času a vůle je k tomu třeba právě onen deník i tréninkové plány, jejichž pokračování doplněné o další užitečné informace vám nabízíme v tomto čísle. Těm, kteří si nedovedou představit novou sezonu bez nového kola, jsou určeny naše testy. Měly by poskytnout přehled o tom, co nabízí obchod. V jarních měsících se budeme držet hesla, že více je více, proto očekávejte větší důraz právě na tuto oblast. Nadčasová a čtenářsky vděčná témata máme připravena na měsíce další.

V tomto čísle jsme zvolili leckdy opomíjená silniční kola, a to kategorii základní, i tu, na kterou by se měli zaměřit vyznavači sportovní jízdy na kvalitní technice. Přestože horským kolům vládne v mnoha případech alespoň přední odpružení, jsou pro řadu zákazníků zajímavé modely bez přední odpružené vidlice; stále budou představovat zejména cenově zajímavou alternativu.

To Pavel Štícha by bez “vidle” už asi nezávodil, špičkoví jezdci mají na techniku jednoznačné a často kategorické požadavky. Ale po závodě se z nich zase stanou normální smrtelníci se svými radostmi a starostmi, často ovlivněnými otázkou: co budu dělat, až skončím. “Archa” je v tomto směru výjimkou. Když si přečtete portrét Velo revue, pochopíte proč.

Kromě kol klademe důraz i na další oblasti cyklistiky, kterými jsou komponenty a výstroj. Ty první zastupuje v tomto čísle přehled nášlapných pedálů jako dílu, jímž začíná postupné zlepšování kola. Zejména v přechodných obdobích hraje podstatnou roli typ a kvalita oblečení. Orientovat se v nabídce pomáhá náš seriál o materiálech; to samé platí i o stručné charakteristice trekových bot v outdoorové části Velo revue.

Vaše redakce

REPORTÁŽ
Kdo se nepotápí, stoupá – procházka veletrhem Sport Prague

TÉMA
City jungle – jak přežít v městském provozu

Stín smrti – nehodovost cyklistů stále stoupá

TECHNIKA
Biky na tvrdo – test šesti MTB s pevnou vidlicí

Silniček jako šafránu – mapování nabídky levnějších modelů silničních kol

Jaký zvolit pedál? – přehled nášlapných systémů na trhu

Vrstvy a izolace – opět na téma oblečení, tentokrát outdoorové

Ekopláště – pokusy o recyklaci cyklistických pneumatik

Zlatokopova hlušina – pohádka o kolech Mrázek, která dobyla Ameriku

Mnoho bot, různé použití – treková a mountainbiková obuv

FITNESS
Není na co čekat – tréninkové plány pro období květen-červenec

Mazlavá pochoutka – energetické gely na scéně

Není kyslík jako kyslík – utajené tajemství oxygenové regenerace

Maratoncovy omyly – čeho se vyvarovat ve vytrvalostních závodech

SPORT
Skok o 30 let zpátky – rozhovor s M. Janoutem na téma technických omezení

Troufalost bikerky – Paola Pezzová to myslí s útokem na hodinovku vážně

Sjezdařské “koule” – z domácí DH kuchyně před špindlerovským ME

PORTRÉT
Galerie v duši – život Pavla Štíchy nejsou jen závody

Menu