VELO: 1/2000

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 30.11.-0001 Ukázka z časopisu: KRÁL EDDY

Popis

ZAVALENI. Doslova zaskočeni jsme byli čtenářskou odezvou exkluzivní ankety Cyklista tisíciletí, jíž se zúčastnilo více než třináct set čtenářů. To však nebyl jediný aspekt, který nás v této dlouhodobé soutěži potěšil a zároveň nám způsobil bezesné noci a redakční kolaps. Výsledek zpracování tipů potvrdil základní předpoklad: současný pohled na cyklistiku je multidisciplinární, matadoři heroické doby před více než sto lety se mísili s okázalími downhillovými hvězdami, téměř naprogramovaní silničáři s guru horské cyklistiky a podobně, a to vše mnohdy na jednom hlasovacím lístku. Tato čtenářská různorodost a pestrobarevnost je pro nás dokladem toho, že Velo není salonní časopis jedné úzké zájmové skupiny, ale skutečný magazín o životě na kole a s kolem. Díky za vaše příspěvky!

NEJVĚTŠÍ Z NEJVĚTŠÍCH. Za Cyklistu tisíciletí zvolili čtenáři Vela Eddyho Merckxe, nejvýraznější a dost možná také nejrozporuplnější postavu světové cyklistické historie. Zhuštěný profil jeho složité a výjimečné závodnické i lidské osobnosti jen dokumentuje, že být největším, nejproslulejším a nejuznávanějším jedincem ve svém oboru, vždy s sebou přináší řadu dohadů, spletitost povahových rysů a niterních pohnutek. Eddy prostě nebyl tuctovou osobností. Právě proto stojí za to o “Kanibalovi” znovu psát, ačkoli se zdá, že o něm už vše napsáno bylo.

LANCI, JSI BÁJEČNÝ. Životní i profesionální příběh Lance Armstronga, vítěze nad rakovinou a pokořitele Tour de France, bere za srdce. Můžeme vám zaručit, že po přečtení této story budete mít i přes zimní čas neodolatelnou chuť sednout na kolo a dát si pořádně do těla. Je neuvěřitelné, co tenhle kluk z Texasu dokázal a co všechno se za jeho slávou, poctami, penězi a metály skrývá.

MALÁ INVENTURA. Konec celé jedné éry je ideální příležitostí zalistovat v redakčním archivu, pousmát se nad vlastními trapasy, zalovit v paměti a vzpomenuot na všechna ta směšná a vlastně i roztomilá zkomolení, prostě se pobavit nad neobvyklými fotografiemi, výrazy i technickými úlety.

JACÍ JSME? Ptáme se a hledáme ve vašich odpovědích na anketní otázky, jaký vlastně je český cyklista na konci druhého tisíciletí, o čem sní, jaký je jeho pohled na svět, priority a také obyčejné světské radosti a slabosti. Zúčastněte se i vy ankety, která nám dá odpověď na otázku JACÍ JSME a můžete vyhrát kromě jiného velmi zajímavé ceny.

TESTY, TESTY, TESTY. Vstup do nového milenia neznamená, že vám přestaneme přinášet to, co od nás očekáváte. A tak je příznačná pro první číslo v novém letopočtu, že v něm najdete testy celoodpružených kol v hodnotě 50 000 – 60 000 korun dopněné graficky názorným hodnocením předností i slabin kol v různých “dovednostech” tak, abyste se při výběru kola lépe orientovali. Silničáři jistě dychtí po podrobnostech o nové sadě Tiagra. Testovali jsme, a nejen pro ně, čtyři bicykly vybavené cyklistickou “Viagrou”. K laboratornímu testu tuhosti ráfků jsme se dlouho nemohli odhodlat, jednak kvůli volbě správné metodiky, pro náročnost a rozsáhlost takového testování a především kvůli nejednoznačnosti výsledku. Nakonec jsme se přesvědčili, že jsme učinili srávný krok. Výsledkem je unikátní test s předpokládaným efektem – nejtvrdší ráfek vždy neznamená rovněž nejlepší aneb každý podle svého požadavku.

NOVÁ RUBRIKA – TESTUJEME NA KOST. Pokud se zmiňujeme o testech, v tomto čísle splácíme velký dluh aneb připraven je skutečný bonbónek pro ty, kteří se nespokojí jen s povrchním hodnocením. Vědomi si toho, že ne vždy se pro testování kol a dalších produktů najde dostatek prostoru, spojili jsme síly se zkušeným autorem a testerem Tomášem Taichem a naše společná snaha vyústila ve vznik nové rubriky NA KOST. Jak symbolizuje název, chceme se v ní dostávat věcem na kloub, pod kůži, prostě nic neošidit. Těště se!

DÍLNA DO KAPSY. Na tématický blok o údržbě a nářadí zveřejněný v prosincovém vydání navazujeme přehledem univerzálních kapesních multiklíčů. Sami jsme byli překvapeni, jaké množství se jich u nás prodává a kolik toho tihle šikovní trpaslíci svedou.

ZA BABKU. Oblečením pro cyklisty se od počátku vydávání časopisu zabýváme velmi důsledně. Dnes si již nevystačíme jen s jednou sadou oblečení, cyklistický šatník je třeba neustále doplňovat podle průběhu sezony. Pokud by se měl člověk oblékat skutečně neomezen finančními možnostmi jen podle potřeby a nabídky, je radost si vybírat. V článku obnovujícím vaše znalosti materiálů používaných pro zimní oblečení vycházíme rovněž vstříc těm, kteří se chtějí efektivně chránit proti chladu a přitom nemohou obětovat tak vysoké prostředky na goretexové bundy, windstopperové vestičky a značkové spodní prádlo. I za babku, i když kompromisně, se lze v zimě na kolo obléknout.

KILOMETRY NA PAPÍŘE (A POD KONTROLOU). Znáte to – Nový rok a spousta předsevzetí, plánů a přání. Aby tyto myšlenky nezůstaly jen v imaginární rovině, ale objevily se skutečně zaznamenané na papíře a mohli jste se k těmto informacím vracet kdykoliv v průběhu následujícího roku, připravili jsme pro vás celoroční deník, do něhož můžete každý týden zapisovat naježděné kilometry, hodiny strávené v posilovně či v bazenu, při regeneraci apod. Domácí trenér vám bude sloužit jako kontrola toho, co jste pro svou kondici učinili. Využijte deník a získáte novou motivaci, lhostejno, zda najezdíte za rok dvacet nebo dva tisíce kilometrů.

RAJSKÁ HUDBA. Při dlouhém vysedávání na trenažeru zní melodie ve sluchátkách jako rajská hudba. Jak na nás působí, jaká rizika přináší při extrémní námaze, jaké reprodukční soustavy jsou určeny přímo pro sportovce a spoustu dalších aspektů vztahu hudby a kola se dočtete v našem dalším tématu.

S PAPEŽOVÝM POŽEHNÁNÍM. Italské Giro se stále nehodlá smířit s pozicí “toho druhého v řadě” za Tour de France a bojuje každoročně o svou prestiž i jedinečnost. V roce 2000 odstartuje z Vatikánu pod dohledem svatého otce na oslavu “svatého roku”. Bude papež žehnat Pantanimu, Gottimu nebo někomu z dalších domácích dravců, nebo se snad Giro stane po čtyřech letech kořistí cizinců? To se sice dozvíme až v červnu příštího roku, už nyní však můžete získat kompletní informaci o podobě nadcházejícího ročníku slavného silničářského dostaveníčka.

Menu