VELO: 9/1998

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 30.11.-0001 Ukázka z časopisu: ABECEDA

Popis

Úvodník

Původně osm plánovaných čísel magazínu v letošním roce se o jedno rozrostlo, a tak dnes držíte v ruce Velo 9/98. V mnoha ohledech ho můžeme považovat za mimořádné. Nejen proto, že vzniklo jako reakce na rostoucí zájem o nový časopis, ale také pro jeho obsah. Hlavní téma tvoří průřez velotechnikou ’99 připravený s plným vědomím, že se pochopitelně jedná jen o pouhý zlomek toho, co nabízejí světoví výrobci. Po kobercových náletech na podzimních výstavách se na našem redakčním stole, či špíše pod ním, nashromáždily krabice materiálů. Co zdůraznit, co vynechat, co považovat za zásadní trend, který ovlivní vývoj v příštích desetiletích, a co za nepodstatný výstřelek s jepičím životem? Ať tak nebo tak, vždy bude výsledná esence silně subjektivní.

Nechte se tedy vést naším Průvodcem technikou ’99 a smiřte se s tím, že ne na každou otázku v něm naleznete odpověď. Řadu zajímavých odpovědí však najdete v sérii rozhovorů s osobnostmi typu Garyho Fishera, Alcide Bassa a Martina Havleny. A když cyklistcký podzim, tak jednoznačně světové šampionáty. Toho mountainbikového v kanadském Mt. St. Anne jsme se zúčastnili osobně, a tak trochu nahlédli do zákulisí. A silničářským světem hýbají tradiční přestupové rošády, které rovněž neušly naší pozornosti.

K té vaší se váže jedno upozornění. Toto Velo není v roce 1998 poslední, ještě před vánoci se objeví na pultech úvodní číslo roku následujícího, v němž k vám bude Velo doplouvat již jako měsíčník. Takže loučení s pro nás důležitým rokem 001 můžeme ještě o měsíc odložit.

Vaše redakce

Novinka: Na Šumavu i na jaře!

Reakcí na obrovský zájem cyklistů a s tím spojený organizační nápor je vytvoření cyklomaratonu Author Král Šumavy MTB, který se uskuteční v sobotu 29. května příštího roku, jak nás o tom informoval ředitel závodu František Šrait. Oba závody zaštítí společnost Universe Agency, dodavatel kol Author, a na původně oznámeném termínu tradičního silničního “Krále” se rovněž nic nemění (11. září). Kdo tedy řešil dilema, zda startovat na silnici či v terénu, má letos ulehčenou roli a ve svém kalendáři si může zatrhnout další důležité datum. O podrobnostech vás budeme průběžně informovat.

PRŮVODCE TECHNIKOU ’99 OD ADIDAS PO ZIPP – abeceda techniky pro příští sezonu

DÁMSKÁ ZÓNA – vybíráme v katalozích pro ženy

TAK KTERÝ JE TEN PRAVÝ? – široká nabídka cyklocomputerů

SRDCE NA ZÁPĚSTÍ – přehled měřičů tepové frekvence

TRPASLÍK SPOLKL OBRA – zapomeňte na Sachs, je tu SRAM

CO S ČÍM A JAK – kompatibilita jednotlivých sad Shimano, Campagnolo, ESP a DIRT

REPORTÁŽ
SHOW TIME – ohlédnutí za veletržním podzimem v Kolíně nad Rýnem, Miláně a Las Vegas

TESTY
VLASTNÍ CESTOU – freeridová kola RG a Scott

CO BIKE, TO JINÝ NÁZOR – KHS, Giant a Marin z modelové nabídky ’99

ROZHOVORY
BASSO FAMILY – odpovídá jeden z legendárních italských bratrů

ZASADIL JSEM JEN SEMÍNKO – zpověď Garyho Fishera

SPLETENÉ NITKY – s Martinem Havlenou nad vyhlídkami světového veloprůmyslu

SPORT
MISTREM SVĚTA SPÍKR – bikerský šampionát v Kanadě očima přímého účastníka

SLUHA NEJVĚTŠÍM SOUPEŘEM – rozpory mezi Olanem a Jimenezem v týmu Banesto vedly k odchodu vítěze Vuelty do stáje ONCE

TITUL REKOMANDO! – Na silničním MS ve Valkenburgu vyzrál Oscar Camenzind na všechny svou chytrostí

PORTRÉT
CYKLISTICKÝ VŠEUMĚL Z PEZINKU – na návštěvě u sjezdaře a slalomáře, rodící se světové hvězdy Filipa Polce

Menu