Ptejte se redakce

před 2 týdny
Dobrý den,

měli jste v testu scott genius 2018 a víš? Případně v jakém čísle Vela.

Děkuji
s pozdravem Roman V.
před 2 týdny
Dobrý den,
mám dotaz ohledně MTB řazení. Chtěl bych rychlejší kolo při sjezdech a podle výpočtu by byl optimální 40T převodník. Je takováto výměna (z převodníku 32T) možná s ohledem na délku řetězu, funkci řazení a případně další technická omezení? Bylo by to na celoodpruženém XC kole, vzadu je 12 koleček 11-50 zubů.
24.7.2020

Dobrý den
Mám 26ˇˇ kola V breaky a začali se mě protáčet pneumatiky na ráfku tak že jsem utrhl ventilek, koupil jsem nové pneumatiky a tam se mě to stává opět. čím to je a popř. jak tomu zabránit díky za odpověď
Tomáš
28.4.2020
Ahoj, můj problém je že pri propružení zadní stavby má přehazovačka snahu přeřadit na kazetě nahoru. V momentu kdy se tlumič vrátí do normální polohy, přehazovačka se vrátí zpět. Takže při "houpani" zadní stavby je to poskakovani řetězu na kazetě. Jedná se o úplně nové kolo i komponenty.
diky za radu
IM
2.3.2020
Dobrý den,
mám zadní náboj na systém Sram XD. Nyní bych rád přešel na Shimano 2 x 12. Nechci, ale předělávat náboj. Jakou kazetu mi doporučíte, aby řazení fungovalo dobře s přehazovačkou Shimano.
Děkuji Roman
16.12.2019
Dobrý den, v jednom čísle časopisu Velo byla tabulka, kde jste porovnávaly počet zubů na převodníku a na pastorku a ujetou vzdálenost na jednu otáčku klik, i pro různý průměr kol. A já potřebuji poradit, ve kterém čísle to bylo . Děkuji
28.8.2019
Zdravím,
marně sháním odvoz na letošní Eurobike v Německu. Nevíte o nějakém zájezdu či odvozu ?
Děkuji
6.8.2019
U prodávaných nábojových převodovek se udává velikost (počet zubů) pastorku.
Platí pro velikost talíře/talířů nějaký předpis?
Lze 20zubý pastorek zkombinovat s trojpřevodníkem 42/34/22 zubů?
Děkuji, Pavka

Objevujte s námi nové cyklotrasy

Menu