VELO: 5/1999

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 30.11.-0001 Ukázka z časopisu: Logostory

Popis

poprvé rovných 100 stran zajímavého čtení, z něhož vybíráme:

NA NIC NEZAPOMENOUT. Přípravy na cyklistickou dovolenou jsou dlouhodobá záležitost, tím spíše, pokud chcete vyrazit na dálkovou cestu a spolehnout se jen na sebe a své kolo, které se promění v dům na dvou kolech. Výbava takového “cesťáku”, zákonitosti umístění nosičů a brašen, rozložení nákladu v nich, tipy pro správné obutí kol, nabídku nosičů a brašen nejrůznějších typů, pravidla pro orientaci v mapě, řada cykloturistických produktů, test crossových kol a pochopitelně několik tipů na cestu, to vše najdete v rozsáhlé části věnované vaší dovolené na kole.

VLASTNÍ CESTOU. V sérii reportáží z prostředí domácích výrobců jsme tentokrát navštívili firmu Remerx, producenta ráfků, který se jako jedno z mála porevolučních dítek dokázala udržet dodnes na trhu domácím i zahraničním a může hovořit o neustálém rozvoji. Do tajů výroby ráfků dává nahlédnout majitel firmy a neutuchající inovátor Antonín Remeš.

PRÁDÉLKO. Ne, nezabrousili jsme tentokrát do lechtivějších témat. Funkční prádlo dosud spojovali cyklisté téměř výhradně s oblečením pro zimní období, jenomže pravda je taková, že funkční prádlo skutečně funguje po celý rok. Záleží jen na materiálu a provedení, efekt odvodu vlhkosti od těla a ochrany proti vnějším vlivům je stejně důležitý a možná ještě důležitější při vyšších teplotách. O tom vás přesvědčí článek konzultovaný s odborníky a lepší orientaci v bohaté nabídce značek poskytne rámcový přehled konkrétních modelů prádla, k jehož praktickému testu se vrátíme v příštím čísle.

NÁRODNÍ HRDOST SE NENOSÍ. Víte, že sedlovky Roox, přilby Lazer, oblečení Ultima, kola Batavus, některé komponenty Campagnolo, Magura a další známé značky se rodí v Čechách? Máte také nedůvěru v domácí výrobky, chybí vám národní hrdost a podléháte klamu, že co je zahraničí, je také zákonitě lepší? Nestyďte se za podobné názory, uvažuje tak drtivá většina z nás. O šikovných českých rukách, které znovu bojují o důvěru, i o zákulisí výroby pro zahraničí si dočtete v zajímavém článku Martina Raufera.

NÁZEV JE VĚDA. Co se skrývá za názvem Moira, jak vznikla značka Cannondale, proč někdo používá iniciály a jiný zvířecí symboly. To je téma, která nám dovolilo nahlédnout pod pokličku tvorby emblému, log na hlavových trubkách a vzniku dnes legendárních značek, které byly mnohdy okamžitým rozhodnutím a někdy výsledkem dlouhodobých marketingových studií. Po přečtení článku Logostory pochopíte, že i obyčejný emblém má svou duši.

KOUSEK GUMY, NA NÍŽ ČASTO VISÍ CYKLISTŮV ŽIVOT. I tak by se daly charakterizovat brzdové špalíky, které patří k nejčastěji nahrazovaným součástkám vašeho kola, ať už horského nebo silničního. Jak zjistit, která botka je nejspolehlivější a která splní funkční požadavky za sucha i za mokra? Dlouhodobý jízdní test by přinesl množství subjektivních vlivů, proto jsme se spolehli na rady techniků a změřili odpor, který klade špalík tažený po hliníkové desce čistě laboratorně a ještě jsme k tomu přidali poměr hodnot naměřených za sucha i za mokra. V obchodech jsme získali pěknou hromádku brzdových špalků silničních i mountainbikových, nyní by už pro vás neměla potíž vybrat ten správný.

PRVNÍ MASÁŽNÍ DOTEKY. V pravidelné rubrice Klinika se nyní v návaznosti na článek o svalových skupinách zabýváme regenerací, nyní konkrétně masáží a částečně i automasáží. Jde o vstup do problematiky a naznačení, že masáž není zdaleka určena jen pro profesionály a má své zákonitosti. V oblíbené rubrice Klinika se dočtete víc.

VÝŽIVA ZA HRANICÍ ZÁKONA. Stal se hitem, reklamním trhákem, často využívanou ingrediencí doplňkových výživových prostředků, ale také zabijákem. Yohimbin sice nefiguruje na listině zakázaných látek, ale o to je jeho užívání nebezpečnější široké sportovní veřejnosti. Náš spolupracovník však nelenil a o této zákeřné látce zjistil ještě mnohem víc.

KDE SE VZAL GRÉGORY VOLLET? Nová hvězda mountainbikového Světového poháru aneb další Francouz na výsluní. Zdánlivě neznámý borec, který se po dvou závodech Diesel Cupu usadil na čele pořadí, není pro zasvěcené až tak velkým překvapením, stačí jen sledovat poslední roky jeho kariéry. Druhý závod v Sydney představil olympijský okruh a vy se můžete seznámit s názory na trať z úst českých bikerů, kteří ji během SP absolvovali.

BELGICKÁ RENESANCE. Jarní klasiky ovládli belgičtí silničáři. Po naturalizovaném Čmilovi na Milán-San Remo triumfovalo trio domácích v čele s Van Petegemem na Milán-San Remo a v Lutych-Bastogne-Lutych měl svůj velký den Franck Vandenbroucke. Jen na kostkách Paříž-Roubaix “pokazil” Belgičanům dokonalou sérii Ital Tafi, byl to však potřetí během čtyř let dokonalý hattrick stáje Mapei.

Menu