VELO: 4/2010

89 

Koupit elektronickou verzi

Popis

REKLAMACE – VŽDY PŘIPRAVEN! Bez ohledu na vyspělost technologií, důslednost výstupní kontroly a další aspekty se může stát, že finální produkt krátce po svém nasazení k praktickému užívání selže. Ke slovu přijdou ochránkyně naší radosti: záruka a reklamace. Jaká jsou práva zákazníka a co vše bychom měli vědět?

KOTOUČOVÉ BRZDY OD A DO Z aneb v nitru kotoučovek. Ke kotoučovkám stejně jako k jiným komponentům často přistupujeme pouze jako k jedné z mnoha součástí kola bez hlubšího povědomí o funkci, možnostech, druzích a podobně. Ať již uvažujete o možnosti vylepšit svůj bike do budoucna právě o diskové brzdy, nebo třeba nejste se svými brzdami tak úplně spokojeni a chtěli byste je buď vyměnit, či nějakou cestou vylepšit (například zvýšit výkon), jistě vám právě následující článek může pomoci vnést světlo do této problematiky.

KREUZIGER, RABOŇ A SAGAN – HVĚZDNÉ ČESKO-SLOVENSKÉ TRIO prozářilo začátek sezony profesionálních silničních závodů.
– kdo je vlastně Sagan?
– talentometr Sagan-Kreuziger
– úspěšní mladíci historie (Merckx, Boonen, Lemond a další)
– zázračné bikové hvězdičky na silnici (Fuglsang, Vastaranta a další)
– rozhovory

TESTY, TESTY, TESTY

 • MĚŘIČE TEPOVÉ FREKVENCE (sporttestery, pulsmetry) s cyklofunkcemi a připojením k počítači: Ciclosport CM 8.3 A Plus, Garmin Edge 500, Polar CS 400, Sigma Roox 9.0, Suunto T3 a VDO Z2 PC-Link
 • Souboj čtyř: sportovní fully 50 000-55 000 Kč, Ghost RT Actinum 5900, Giant Anthem X2, Merida Ninety-Six HFS 3000-D a Scott Spark 40
 • VELO STARS 2010 a Santa Cruz Blur XC Carbon (ukázka z článku a fotogalerie v druhé ochutnávce)
 • Merida One-Twenty Carbon a praktická ochutnávka roku 2011
 • rubrika Double, silniční kola střední třídy (30 000 Kč): Apache Eagle a Dema Leony.
 • rubrika Versus: vesty Lawi Cappa vs. Teequee Nowind, objímkové MTB gripy Fi´zi:k XC Grips vs. WTB Moto-Tech
 • rubrika Minitest: brýle Shimano S70X, čistič Finish Line Ecotech 2, bombičkový set Zéfal EZ+, sedlo a sedlovka Kore I-Beam Distance/Race

MTB A ŠVÝCARSKO DVAKRÁT JINAK. Dva tipy na skvělou dovolenou s bikem ve Švýcarsku a každý zcela jiný. Pohled první přináší přejezd Alp z bodu do bodu s autem v záloze a kempování, druhý hvězdicové výpravy z jediného bodu. Ukázku z článku najdete v první úkázce.

Bikování ve Švýcarsku

NA CESTÁCH. Domácí bikový revír přináší exkurzi do Podyjí, které se bikově nezajímavé jen zdá. A navíc ty výhledy a dobré víno!

Nově na iVelo.cz
JIŽ OD 1. DUBNA PRVNÍCH 35 TRAS V NOVÉ RUBRICE TRASY!

PRVNÍ POMOC. Občas si na kole přivodíme odřeninu, pohmožděninu nebo tržnou ránu, která ani nevyžaduje návštěvu lékaře. Někdy se však věci semelou hůře, než se nám mohlo zdát i v těch nejčernějších snech. Těžký úraz, náhlá zástava oběhu… Jak se zachovat? Kam volat? Kde hledat pomoc? Jak poskytnout potřebnou péči? ČÁST ČLÁNKU S PODROBNÝM NÁVODEM LZE VYSTŘIHNOUT A VOZIT STÁLE PŘI SOBĚ.

ROZHOVORY

 • BRIAN LOPES SE PTÁ MICHALA PROKOPA, MICHAL PROKOP SE PTÁ BRIANA LOPESE aneb unikátní dvojrozhovor a skvělé fotky
 • MIKE SINYARD, zakladatel firmy Specialized. Setkali jsme se s ním už mnohokrát, na výstavách a na prezentacích značky, tentokrát ale zavítal na dva dny do Čech, aby tu slavnostně otevřel dva další z řetězce specializovaných obchodů své značky. Během jednoho večera a následujícího dopoledne jsme se mohli ubezpečit v dojmu, že Mike je opravdu mimořádný sympaťák. Zabrousili jsme především k jeho začátkům.
 • MIKE KLUGE – německá nejen cyklokrosová hvězda na návštěvě v Praze
 • ROMAN KREUZIGER A FRANTIŠEK RABOŇ o skvělém vstupu do sezony

JAK NA MAZÁNÍ ŘETĚZU. Každý z nás má svůj oblíbený způsob mazání řetězu – někdo je zastáncem motorového oleje, jiný nedá dopustit třeba na vosk. Jaké možnosti se cyklistům nabízejí a jaká specifika přinášejí?

BCAA – aminokyseliny s rozvětveným řetězcem a skvělý doplněk sportovcovy stravy.

TENISKY DOLŮ, NAZOUT TRETRY! Období doplňkových sportů skončilo, už zase můžeme na kolo. Jak nejlépe s ním po jednotlivých doplňkových sportech začít, nač dát pozor, co se vyplatí vědět?

LICENCE – MÍT, ČI NEMÍT? Licence byla vždy nepostradatelnou výbavou závodníka, ale v posledních letech se bez ní na řadě akcí obejdeme. Mnoho závodících cyklistů si ji z toho důvodu vůbec nepořizuje. Právě nyní je nejvyšší čas rozhodnout, zda se k nim přidáme a zůstaneme na „volné noze", nebo zda si licenci pořídíme.

Menu