Promiňtě, už musím ven

28.2.2017

Jaro je tu. Ze dne na den, bez upozornění, náznaku, překvapivě sťalo hlavu dlouho nás usurpující zimní královny. Poslední zbytky sněhu rychle opustily (mimo hory) terén i krajnice silnic. Stejně rychle některé z nás opustila vidina toho, že tuhle zimu se určitě budeme pohybovat víc než tu minulou, že budeme připravenější na jaro. Možná bych tedy měl mluvit spíš sám za sebe, třeba vás takových víc není, i když řada lidí z mého okolí a lidí z jejich okolí naznačuje opak.

Oč menší radost mám z toho, že zimního pohybu nebylo ještě víc (třeba takový Velo camp v Jeseníkách bude sakra bolet!), o to víc jsem rád za toto vydání Vela, které je naopak na sezonu připravené výtečně – přináší hned několik témat, která se v jejím úvodu mohou hodit. Pominu-li klasické testy kol pomáhající s výběrem bicyklu, což je aktuální právě teď více než jindy, je to rozsáhlý test měřičů tepové frekvence schopných komunikovat s počítačem, vést deník, vyhodnocovat i nás „jen" bavit. S nákupem nového vybavení velmi úzce souvisí téma reklamace. Zklamání z nefunkčnosti nového kola či komponentu, doplňku bychom vám rozhodně nepřáli, ale dojde-li k ní, je dobré vědět, jak obstát v někdy nelehké reklamační bitvě.

Dále je tu trénink zaměřený na přechod ze zimních doplňkových sportů zpět na kolo, napovídající, jak nejlépe nyní jít dál. A že se vyplatí jít dál, o tom vás určitě přesvědčí jak nejobsáhlejší kalendář hobby akcí, tak i tipy na skvělou bikovou dovolenou v dosud českými bikery nepříliš objeveném Švýcarsku. Komu se nechce z domoviny, je tu pro něj další tip na domácí bikové rejdiště. Při jízdě nebo závodě může dojít ke kolizi, jež postihne našeho kamaráda, kolegu. Zajdeme-li ke krajnosti, možná bude jeho život záviset právě na nás. Z tohoto důvodu je tu právě teď, na kraji sezony, podrobný průvodce první pomocí s možností vystřihnout stránku s podrobným postupem a mít ji stále u sebe.

Pokud vás zajímá závodní scéna, potěší vás jarní úspěchy Romana Kreuzigera, Františka Raboně či objevu počátku roku Slováka Petera Sagana. Zpět se pak podíváme s Mikem Klugem, ale i v exkluzivním dvojrozhovoru Michala Prokopa a Briana Lopese, který spolu vzájemně vedla tahle dvě esa 4X scény. Ve zcela jiném tématickém žánru jsme pak vyzpovídali zakladatele fi rmy Specialized Mika Sinyarda.

Je toho ještě více, co bych o tomto vydání Vela rád zmínil, ale nezlobte se, musím ven. Je tam moc hezky a já rychle potřebuji něco najet.

Přeji vám za redakci Vela skvělou právě začínající sezonu 2010!

Menu