VELO: 6/2009

89 

Koupit elektronickou verzi

Popis

ČESKÁ EXHIBICE OKOLO ROMANDIE – Roman Kreuziger a František Raboň, dvě hlavní hvězdy závodu, odpovídají na stejné otázky.

GIRO AKTUÁLNĚ! NA GIRO ZA LANCEM – jubilejní růžový závod jako cíl fanouškovského nadšení. Návrat Armstronga na závodní scénu, 100 let od založení Gira, první týden v oblastech, které jsou k nám nejblíže… Přesvědčivé argumenty, proč se vydat na růžové etapy. Ostatně, na Giru jsem ještě nebyl. Na slavnější Tour de France ano, jednou i na ročníku který vyhrál Armstrong, ale je to již dávno. A Lance, to je opravdu velké lákadlo a impuls k tomu, proč se do Itálie jet se podívat… (Začátek článku – celý najdete v červnovém Velu, které vychází 27. 5. 2009)

JASNO V OSÁCH Podíváme-li se na různá vývojová stádia středového složení, můžeme vysledovat několik trendů, které přispívají k jeho zdokonalování. V technickém článku jsme se zaměřili na současné systémy, jejich kompatibilitu s rámy a další praktické záležitosti související se středovými osami. K tomu jsme přidali také vysvětlení souvisejících pojmů jako Q faktor, řetězová linka apod. – věcí, na něž byste při pořizování či montáži osy mohli narazit.

MAROCKOU POUŠTÍ S JANEM KOPKOU. Když se nám naskytla příležitost osobně absolvovat pouštní marocký etapový závod Nissan Titan Desert, neváhali jsme ani chvíli, koho za redakci vyslat. Ano, mohli jsme etapu za etapou objet v džípu, ale zážitky z akce by byly jen zprostředkované. Jméno obětního beránka, který pojede v sedle kola, padlo okamžitě: Honza Kopka. Myslíte, že váhal?

LEXIKON MTB TRIKŮ Biková videa se hemží dech beroucími triky, v časopisech se o nich píše, dobře se nám na ně kouká, jenže vyznejte se v nich! Řádky tohoto článku přinášejí nejen lexikon triků formou fotografie a vysvětlujícího popisku, ale také vás provedou tím, co všechno to „skákání” obnáší.

VYŠŠÍ VĚK OMEZENÍM, NIKOLIV PŘEKÁŽKOU Vyšší věk přináší v mnoha ohledech jistá specifika. Organizmus se mění a spolu s tím i jeho nároky a možnosti. Nejinak je tomu ve sportu. Také starší cyklisté by měli věnovat pozornost určitým úskalím spojeným s tréninkem a závoděním.

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR PROF. MUDR. PAVEL PAFKO: NIKOMU NIC NEVNUCUJI. Operovat hlavu státu není jen tak. Tedy je to vlastně stejné jako léčit kohokoli jiného, jenom většina lidí to tak nevidí. Profesor Pavel Pafko se stal po operaci Václava Havla v roce 1996 středem mediálního zájmu a jeho jméno se stalo pojmem i mezi laickou veřejností. Věděli jste, že je i vášnivým cyklistou?

SVÁTEK JAKO ŘEMEN – FESTIVAL SEA OTTER CLASSIC je již mnohaletou festivalovou stálicí začátku cyklistické sezony. Samotný areál se nachází v centru známého automobilového okruhu Laguna Seca. Pořadatelé tuto čtyřdenní cyklistickou monstr akci sami pasují na největší cyklistický festival na světě, což možná nebude daleko od pravdy. Kde jinde se sejde 50 000 fanoušků a 10 000 amatérských i profesionálních závodníků? Letos mezi nimi byl i vyslanec Vela.

NOVINKY Z GARDY alias malé nahlédnutí do příští sezony.

TEST FEST NA JEDNIČKU! Více než 300 kol a 300 účastníků na premiérovém ročníku testovacího festivalu.

VELO CAMP JUBILEJNÍ. Letošní Velo camp měl silnou příchuť oslav jubilea – u sečské přehrady, v překrásných terénech Železných hor, proběhl jeho desátý ročník. A slavilo se stylově: skvělým ježděním a dokonalou zábavou, jaká jen se může povést na malém prostoru, na němž se potká bezmála 350 lidí fascinovaných společným zájmem – jízdou na kole. Pokud byste se chtěli podívat na stejné trasy, které jsme absolvovali, najdete na těchto stránkách pod záložkou Velo camp mapy v tiskové kvalitě i GPS soubory.

DEN S GARY FISHEREM aneb nevšedně prožitý Author Šela marathon! Gary byl největší osobností oslav desátého ročníku skvělého Šela maratonu. A my byli jeho věrnými souputníky: u večeře, při závodě i při dětských závodech, kde nejen předával ceny.

TESTY, TESTY, TESTY

  • EPICKÁ VELO STAR extra třída Specialized S-Works Epic Carbon Disc
  • JEDEN SYSTÉM VE ČTYŘECH VARIACÍCH – souboj čtyř čtyřčepově odpružené fully značek věrných svým systémům pružení: GIANT Anthem X1, KONA One20 Primo, MERIDA Mission HFS 3000-D a SPECIALIZED FSR XC Pro
  • NÁSTROJE MISTRŮ celokarbonové MTB HT modely profesionálů: ORBEA Alma Team x TREK Elite 9.9 SSL
  • KOKOSY NA KOLE porovnání deseti univerzálních přileb: BELL Array, CATLIKE Kompact Pro, CRATONI C-Air Road, GIRO Saros, KED Neo, LAZER Blade 2 RD, LIMAR Carbon 910, MET Estro, SH+ Natt a UVEX Boss Race
  • SILNIČKY S TERÉNNÍMI GENY GARY FISHER ARC Pro a RACE BIKE RR
  • VERSUS: lehká spodní funkční trika CRAFT PRO COOL SUPERLIGHT x EQUIMAX a multiklíče CANNONDALE Head Wrench Multi-Tool a LEZYNE SV10
  • MINITEST: batoh AUTHOR CYCLONE, mazadlo CHAIN STAR NORMAL, minihustilka ZÉFAL AIR PROFIL a MTB tretry BONTRAGER RACE LITE MTB

INTENZITY PŘICHÁZEJÍ V ČERVNU pravidelný tréninkový seriál Libora Matějky

(Z)HUBNĚTE S VELEM, díl II. – průběžné výsledky soutěžících POPRVÉ Čas letí velkou rychlostí vpřed, což většina z nás nevítá zrovna s nadšením. Jsou tu ale tři výjimky, tři vybraní účastníci projektu (z)hubněte s Velem – pod přísným dozorem dietologa a trenéra se již tři měsíce snaží zbavit nadváhy. Jsou-li úspěšní, s každým dalším dnem mizí z jejich těla něco tuku. To pak rychlost času vnímáte pozitivněji. A nebo nejsou ve svém snažení úspěšní? Uvidíme, přinášíme poločasové zhodnocení.

ODPADLÍK? Pětatřicetiletý silničář Danilo Hondo posílil letos na jaře nejlepší českou profesionální stáj PSK Whirlpool-Author. Jeho rozhodnutí však předcházel sled spletitých událostí, které se táhnou Hondovým příběhem. Nechali jsme jej vyprávět jeho samotného.

NA CESTÁCH: POPRVÉ V RAJÓNU NIKOHO – Rakovnicko, Křivoklátsko aneb třetina okruhu na rozehřátí po polních a lesních cestách a následné úžasné stezky nad Berounkou.

OHLÉDNUTÍ ZA ÚVODEM SVĚTOVÉHO POHÁRU HORSKÝCH KOL. Ani jsme se nenadáli a čtvrtina nejvýznamnějšího seriálu závodů horských kol na světě je za námi. Světový pohár přivítaly v jeho prvních zastávkách nejen osvědčené lokality, ale také některá zbrusu nová místa. O tom, že mountainbiking není ani v sezoně po olympijských hrách v Pekingu nudným sportem, nás po zimě přesvědčila mnohá překvapení.

Menu