VELO: 5/1998

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 30.11.-0001 Ukázka z časopisu: Co, kdy a kolik pít

Popis

Úvodník

Mottem při tvorbě tohoto časopisu pro nás od prvních chvil jeho zrodu byla a je snaha si cyklistiku co možná nejvíce zpříjemnit. Je to postoj, který se prolíná celým tímto předprázdninovým číslem, tedy na prahu období, kdy budete na kole vyjíždět přece jen častěji a jistě také přemýšlet o tom, zda vám to přináší maximální uspokojení.

Zátěžový test u sportovního lékaře sice není nic obzvlášť příjemného, nicméně k dosažení vaší pohody v sedle významně přispěje. Reportáž z fyziologické laboratoře může někoho vystrašit, ale především by měla všechny přesvědčit o tom, že tohle vyšetření se zdaleka netýká pouze závodníků. Ovšem test jednou za rok nic neřeší, zdraví pod kontrolou můžete mít průběžně a to díky docela nenápadnému přístroji. Pulsmetry jsou součástí životního stylu současnosti a měření tepové frekvence pro mnohé automatickou činností podobně jako čištění zubů. Nebude zřejmě dlouho trvat a nastane doba, kdy se měřič tepové frekvence stane stejně běžným vybavením cyklisty jako cyklocomputer. O sporttestrech i o tom, jak s nimi naložit, se dozvíte z poměrně rozsáhlého materiálu, který jsme pro vás připravili.

Požitek z jízdy bezpochyby souvisí s průběžným doplňováním tekutin. Že se musí při jízdě na kole pít, asi nikdo nezpochybňuje, přesto při tom stále dochází ke spoustě chyb. Přečtěte si, jak jim předcházet a vyberte si svůj nápoj v našem podrobném přehledu na trhu běžně dostupných výrobků.

Blíží se čas dovolených, tedy čas pohody. Ovšem dopřát si pohodlí neznamená jen při jízdě na kole, ale i večer po náročné cestě. Příjemné pocity při šlapání do pedálů jsou pak přímo úměrné kvalitnímu odpočinku. Náš spolupracovník vám v outdoorové části poradí, který spacák, karimatka a stan jsou pro vás ty pravé.

Zábava i poučení. Asi nikdo nepohrde, byť ve sportovním magazínu, trochou detektivního pátrání. Investigativní žurnalistika nás přivedla před brány zjištění, proč světově tak proslulá značka kol, jako je Specialized, u nás přes četné pokusy dosud nezapustila kořeny.

Vaše redakce

REPORTÁŽ
Jak je na tom naše tělo – na návštěvě u sportovního lékaře

TÉMA
Zdraví pod kontrolou – pulsmetr – důvěrný přítel cyklisty

Zpověď nápadníků Specializedu – pátrání po stopách americké značky, která se u nás neuchytila

TECHNIKA
Full feeling – celoodpružená kola nejen pro downhill

Dopřejte si luxus – test crossů v ceně nad 20 000

Menší bratři – nabídka dětských MTB na trhu

Na kliky oklikou – jak dopadly při zátěžovém testu

Co obout do terénu i na silnici – přehled cyklistických treter

Dvě kola s vlatním příběhem – sjezdový speciál Cyclecraft a trekking Battaglin

FITNESS
Co, kdy a proč pít – principy doplňování tekutin NENECH ZAVAŘIT SVŮJ MOTOR
cyklistovo desatero hydratace

‘Ioňťák’ a ty další – přehled a typologie sportovních nápojů

NA CESTÁCH
52 Tunelů i jiné – pět konkrétních bikových tras v italských Dolomitech

Jak si kdo ustele … – výběr stanu a spacáku pro cyklistickou dovolenou

Já a můj náklaďák
správné uložení brašen na kole ulehčí dálkovou cestu

SPORT
Kraus home video – český trialista ve stopách “No way” Reye a spol.

Nůžky se rozevírají – o vztahu cross-country a sjezdu

Menu