VELO: 12/1999

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 30.11.-0001 Ukázka z časopisu: Základní kameny

Popis

SPECIÁLNÍ DÁREK!
Uvnitř časopisu najdete vložený oboustranný Megaposter s kalendářem na rok 2000!
Ze spousty zajímavého čtení vybíráme:

MÍT STYL. Ano i cyklista si může uchovat vlastní styl. Ten se projevuje ve výběru kola, oblečení, doplňků apod. Jedním z osvědčených způsobů, jak se odlišit, je využití originálních kreseb na přilby, případně kola. Navštívili jsme pražské studio B2, kde využívají techniky Airbrush a nahlédli do procesu, při němž se rodí menší umělecká dílka umístěná třeba na hlavě. Součástí osobitého stylu je také nezbytný módní i funkční doplněk – náramkové hodinky. Připravili jsme pro vás předvánoční přehled sportovních modelů renomovaných značek, které jsou v mnoha případech doma také ve světě cyklistiky. Stačí si jen vybrat ty správné. Nechceme radit, ale dobrým tipem mohou být právě ty, které jsme pro své čtenáře připravili v rámci nabídky Velo designu. Multifunkční, s kvalitním strojkem, vhodné pro sportovce, zdařilého vzhledu s cyklistickým motivem na ciferníku a logem Vašeho oblíbeného časopisu, v limitované sérii a za velmi přijatelnou cenu…

ABECEDA. V mapování technických novinek jsme se tentokrát zaměřili na značky a firmy, na něž se v průběhu sezony většinou nedostane a když, tak jen okrajově. Po důkladné inventuře informací nasbíraných na světových výstavách a podrobné prohlídce haldy katalogů jsme zjistili, že takových opomíjených veličin jsou desítky a tak se naše abeceda roztáhla na ploše deseti tiskových stran.

ŽENA PŘED PULTEM. V prosincovém tématu se zabýváme psychologickými aspekty toho, proč ženy-cyklistky nepříliš rády navštěvují specializované cykloprodejny, jak se v nich chovají a v čem jsou jiné než tradiční návštěvníci obchodů – muži. Dočtete se o zkušenostech prodavačů, jejich přístupu k zákaznicím a především o komunikaci mezi dvěma cyklistickými pohlavími.

NIKOLIV ZIMNÍ SPÁNEK. Konečně je čas na nápravu starých restů. Kdy jindy se věnovat celkové údržbě kola, než v posezonním období. Velo vám bude opět užitečným průvodcem. Můžete si vybrat z široké nabídky praček na řetězy, čistidel a mazadel, které jsme pro vás otestovali a také si prohlédnout manuál mechanika-samouka, který vám napoví, na kterou část kola se hodí jaký typ klíče i jiného nářadí. Vrhnout se na dvoukolého miláčka s hasákem a kladivem se příliš nevyplácí.

DEORE V PRVNÍ LINII. Asi nejen nás zajímalo, jak se v modelových řadách 2000 projeví síla nové zbraně z arzenálu Shimana – sady Deore. Předpoklad se naplnil – snad žádný význačnější výrobce kol designově i funkčně velmi zdařilé komponenty neopomenul na něktreém ze svých modelů uplatnit. Potíž je v tom, že Japonci nápor svých odběratelů nezvládli, a tak se na některých vzorcích objevily náhražkové díly. Přesto se nám podařilo do testu zajistit celkem sedm horských kol vybavených New Deore v cenové relaci kolem 25 000 korun. Ponecháváme je k vašemu posouzení i orientaci.

A TO SE ŘEKNE – PROSTĚ BUNDA. Zimní oblečení jsme v minulých číslech probrali opravdu důkladně. Tentokrát jsme se zaměřili na vrchní část cyklistova oděvu. Zjišťovali jsme, jak se šije taková bunda, co odlišuje jednotlivé typy, do jakých podmínek se každý z nich hodí, v čem spočívá tajemství kvality a tím i vyšší ceny a na co je třeba při výběru správné bundy dbát.

SEZONA SKONČILA, NOVÁ KLEPE NA DVEŘE. Ani tentokrát jsme nezapomněli na maratonce. Ty jistě potěší první díl speciální maratonské přípravy, zaměřený pochopitelně na činnost v zimních měsících, která se příliš neliší pro bikery ani silničáře. A tentokrát už došlo také na slibované výsledky letošního úvodního ročníku Velo Marathon MTB série. Hledejte, možná najdete ve výsledkové listině mezi tisíícovkou bikerů i své jméno.

KARPATY BEZ DRACULY. Cyklistickou romantiku pro nás objevil náš spolupracovník a zkušený průvodce bikovými trasami Zdeněk Bartoš tentokrát na hranicích se Slovenskem v pohoří Bílé Karpaty, které bývá neprávem přehlíženo.

BEZ PŘEVRATNÝCH NOVINEK. Jako tradičně v průběhu října představili pořadatelé Tour de France příští podobu nejslavnějšího cyklistického závodu. Do nového milenia nepřichytali nic bombastického, složili však především hold historii. V roce stoletého výročí založení Mezinárodní cyklistické federace zavítá jedna z etap do sídla UCI v Lausanne, do programu se vrátí i jiná dějinně význačná místa jako stoupání Col d’Izoard či Mont Ventoux a šéfové stájí budou muset po pěti letech opět přemýšlet, koho nominovat do sestavy, aby jejich týmy uspěly v obnovené týmové časovce. Jinak se to zdá být Tour pro Pantaniho, Ullricha i Armstronga, o to bude zřejmě zajímavější.

KDE SKONČÍ MAROŠI? V kterém velkotýmu se objeví v nastávající sezoně nejúspěšnější český biker? Nahlížíme do zákulisí boje dvou prestižních týmů, značek a firem, která z nich uspěje? Bude se Michal stěhovat, nebo zůstane věrný “mašině”? To jsou otázky, které si poslední dobou neklade jenom časopis Velo. V prosincovém čísle se dočtete víc.

Menu