VELO: 6/1999

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 30.11.-0001 Ukázka z časopisu: Podél drátů a mezi rybníky

Popis

POHODA NA JEZERU. Náš redaktor Martin Raufer vyrazil do festivalového Lago di Garda jednak nasát atmosféru největší evropské bikové sešlosti, ale také “dobít baterky” v okolních kopcích, jak jinak než v sedle kola. Reportáž je tedy nejen o festivalovém programu, ale i o pocitech a setkáních s lidmi, například s majitelem značky kol Marin Robertem Buckleyem, který poskytl Velu rozhovor.

UČITEL PEPA. Rozjíždíme nový seriál: bikerskou školu jízdy, jejímž lektorem se stal mistr světa v biketrialu Josef Dressler. Přestože Pepa dosáhl dokonalého mistrovství na kole a některé kousky jsou pro něj automatické, dokázal svou školu pojmout tak, aby byla srozumitelná i pro průměrného bikera. Neváhejte a vydejte se na společnou vyjížďku s Pepou Dresslerem.

OTRAVNÝ HMYZ. Přemýšleli jste někdy o tom, jak a která reklama na vás působí? Všimli jste si rozdílu v pojetí jednotlivých inzerentů? Osloví vás spíše informativní nebo “ulítlý” inzerát? Také cyklistická reklama se vyvíjí a my jsme se pokusili vysledovat v její genezi určité trendy od uměleckých děl věhlasných výtvarníků až po hardcorové výjevy či nápadité, humorné skeče prezentované však vždy s jediným cílem – prodat!

ČESKÉ PAPRSKY NADĚJE. V seriálu výrobních reportáží z prostředí domácích firem jsme tentokrát navštívili Šroubárnu Marek ve Hvězdonicích, výrobce paprsků pro výplety kol. Poodhalíme v ní tajemství toho, proč se zástupce českého strojírenství řadí mezi pět špičkových světových producentů paprsků a co ho k tomuto lichotivému postavení dovedlo.

DOMÁCÍ SILNICE. Na národní strunu jsme zahráli v testu silničních kol, respektive rámů. Tentokrát jsme ponechali stranou vybavení komponenty a zaměřili se na materiál, zpracování a především vlastnosti silničních rámů pocházejících z dílen českých konstruktérů. Různé materiály, různá geometrie a odlišný přístup, to charakterizuje české stavitele silniček.

FULLY ZA DESÍTKU. Ne zrovna každý hodlá na koupi kola objetovat půlroční příjem, ale přesto touží vlastnit celoodpružený bike. Zdánlivě neřešitelné dilema. Levné fullsuspension sehnat lze, ale přináší to určité kompromisy. Do testu jsme zařadili “fully” v ceně kolem deseti tisíc korun, které rovněž čekají na své majitele.

JAKO OKO V HLAVĚ. Zdá se vám, že brýle na kole nepotřebujete nebo že snad dokonce nemáte z čeho vybírat? Náš podrobný výčet sportovních brýlí vás vyvede z omylu. Seznámíte se nejen s riziky, které přináší odmítání brýlí, ale i o tom, jak si správně vybrat ten nejlepší model, o materiálech, tvarech, obtékání vzduchu či ochranných filtrech. Především si však můžete zvolit mezi 49 modely brýlí sedmnácti různých značek, což je pochopitelně jen zlomek kompletní nabídky trhu.

STOLETÝ FUJI. Pro mnohé i dobře informované čtenáře bude možná překvapení, že Fuji je rovněž značka kol, a to dokonce již plných sto let. Právě nyní se objevují i na českém trhu.

PRÁDLO OPĚT NA SCÉNĚ. V květnovém čísle jsme představili řadu značek funkčního spodního prádla a snažili se vás přesvědčit, že i v létě má jeho používání svůj účinek a smysl. Nyní se dozvíte výsledky praktického testu, které vyplynuly ze zkušeností několika cyklistů testujících toto spodní oblečení. Užitečná jistě bude u každého výrobku stupnice s určením, zda se hodí na turistiku či spíše závodní užití z hlediska účinku odvádění vlhkosti od těla.

KONEC MÝTŮ KOLEM VITAMÍNŮ. Že všeho příliš škodí, platí i o tak důležitých a pro organizmus nezbytných látek jako jsou vitamíny. O správném množství při jejich konzumaci, o účincích i o tom, jak který vitamín získávat z běžné stravy, se dozvíte v zasvěceném článku naší spolupracovnice, dr. Renáty Dlouhé.

POHLAĎTE SVÉ TĚLO. V návaznosti na “klinické” materiály o svalech a masáži startuje úvodním dílem seriál o strečinku, kde se z pera odbornice dozvíte spoustu praktických rad o cvičení před i po jízdě, které řada z nás tak bohorovně a nerozumně ignoruje.

ARDENSKÁ INVAZE V SÁRSKU. Původní reportáž ze Světového poháru horských kol v cross-country v německém St. Wendelu vás zavede do zákulisí, nahlédneme do technických dep, zaměříme se na to, jaké podivnosti dokáží hvězdy na své biky namontovat, pohovoříme s manažerem letos tolik úspěšné sestavy Mountain Dew-Specialized, bývalým silničním profesionálem Gert-Janem Theunissem a pochopitelně se budeme věnovat probíhající výměně generací ve světovém mužském XC. Sárský St. Wendel odvládli jezdci z Beneluxu, přečtěte si příběhy Belgičana Filipa Meirhaegheho a Nizozemce Base Van Doorena, jak zajímavá byla jejich cesta do špičky.

KRAJEM RYBNÍKŮ. Do Třeboňska a Jindřichohradecka směřuje náš tip na víkendovou vyjížďku. Mezi rybníky a hraničními kameny kdysi povězeného území vás provede biker, který tu zná každý metr půdy.

Menu