VELO: 3/2008

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 20.02.2008 Úvodník: LÁĎA V ŘÍŠI DIVŮ Fejeton: Hříčkou osudu Ukázky z časopisu:

Popis

OCHUTNÁVKA VELO 3/2008

Březnové Velo má pro vás připraveno 176 stran cyklistického počtení. Přijměte, prosím, následující netradičně stručnou ochutnávku z obsahu s omluvou za strohost – právě v těchto chvílích pro vás totiž připravujeme Velo katalog 2008 s více než 500 stranami a premiérové číslo nového časopisu silniční cyklistiky 53×11 na 140 stranách. Doufám, že ve všech případech půjde o zajímavé čtení a informace.
Rudolf Hronza

 

TÉMATA

EXKLUZIVNÍ ZÁLEŽITOST!
MTB STAR MIGUEL MARTINEZ v původním rozhovoru pro Velo! Big Mig se vrací na závodní tratě, ale nejen to – činí tak jako obojživelník, snažící se kombinovat na vrcholné úrovni MTB a silnici. Co jej k tomu vedlo?

 

ALTERNATIVNÍ SCÉNA ČESKÉHO MTB
Žijí, sportují, závodí a vyhrávají v ústraní, mimo zájem hlavních českých médií, mimo zorný úhel fandů domácí cyklistiky, mimo hledáček reprezentačních skautů. Vydali se jinou cestou, než je běžné, cestou, jejíž zákonitosti, nástrahy a výhody si lze jen stěží představit a možná je i těžké je pochopit. Je to úplně jiný svět. V drtivé většině závodí, vyhrávají a vydělávají si v zahraničí. A jsou úspěšní. Velmi úspěšní. Jen my, u nás doma, o tom skoro nevíme.

PLNÉ ODPRUŽENÍ V ZÁVODNÍM XC
Je to jen marketing, snaha prosadit FS všude, nebo znamenají fully praktický přínos? Z názoru jezdců vyplývá, že si mohou sami vybrat – opodstatnění odpružení v závodech tedy má smysl? Mimo nastíněné jsme se podívali také na historii FS v závodním XC, přinesli postřehy jezdců atd.

 

JAK VELKÝ ZDVIH JE DOBRÝ
100 mm, 130 mm a 150 mm v dlouhodobé akci. Vzali jsme tři celoodpružená kola jedné značky, abychom se pokusili najít odpověď na tuto věčnou otázku. Jako modelovou jsme využili FS řadu Giantu ve složení Trance, Trance X a Reign – na pohled i systémově shodná kola rozdílná zdvihem. Zjištění byla překvapivá.

 

PROFESIONÁLNÍ OPTIMALIZACE POSEDU
Více než 30 kroků k dokonalosti pozice jezdce při jízdě na kole, ať už jde o hobíka nebo závodníka, přinášíme v březnovém vydání Vela. Zatímco v únorovém jsme vás seznámili se základními kroky nastavení posedu, předávanými z generace na generaci, nyní následuje vědecký přístup prezentovaný firmou Specialized.

 

CYKLISTOVA SLABÁ MÍSTA
Hlava, ramena, kolena, palce, kolena, palce… Dětská říkačka by pro mnohého cyklistu mohla současně znít jako úryvek z výčtu častých a pravidelných míst, která nás na kole (někdy i z něj) sem tam bolí. Viníků přitom může být několik, od špatně nastaveného posedu až třeba po přetěžování organizmu či opakující se zdravotní problémy, s nimiž ne a ne si dojít k lékaři. Které jsou ty nejčastější bolístky, co může být jejich příčinou? Na to odpoví odborník, v úvodním dějství se zaměří na nejsložitější kloub lidského těla, koleno.

 

ZDENĚK PÓL – NEJEN MANAŽER PROKOPA
Zaklapnou dveře vagonu, projdete nádražní halou s vitráží a stojíte před lázeňským parkem. Poděbrady jsou malebné, hned vás míjí paní pošťačka na kole a další a další cyklisté – s taškami přes řídítka z nákupu, z práce a do práce, přesunujíce se. Rozhodně by ale jeden neřekl, že tady bude k nalezení jeden z pilířů české four-crossové scény a někdejší nepřehlédnutelný hybatel domácím sjezdovým cirkusem, Mr. Fourcross Zdeněk Pól. Rozhovor s ním najdete v seriálu Lidé, práce, osudy.

VE ZNAMENÍ NOVÝCH FULLŮ se nesl tradiční novinářský kemp Meridy na Mallorce. Letos jsme však zažili jednu velkou změnu, po které žurnalisté v předchozích letech volali – testy! Mohli jsme v akci vyzkoušet jak enduro 150, tak i závodní raketu 96.

 

TESTY, TESTY, TESTY
HLINÍK PROTI KARBONU
překvapivě vyrovnaný souboj hardtailů v rubrice Na kost jsme zaznamenali u dvojice MTB HT: GT Zaskar Carbon Team a RB CRR ve verzi s integrovanou sedlovkou.

 

ZBRANĚ TAKŘKA ZÁVODNÍ
Souboj čtyř, hardtaily v ceně 35 000 – 45 000 Kč: Amulet 9.900, Corratec SuperBow Race, Orbea Lanza Enigma a Scott Scale 40.

 

FULLY ZA PĚTADVACET
vstupenka do světa plného odpružení není tak drahá a je překvapivě silná: Kellys Wandal, Kona Four, Merida Mission 500-D, Mongoose Otero Super a Vertec Intruder.

 

NA MOMENT!
Velo stars 2008 a endurko Ellsworth Moment

 

TISÍCE MALÝCH FOUKNUTÍ
jsme absolvovali při testu 15 minihustilek

 

TECHNIKA

MNOHO STŘÍPKŮ MOZAIKY
vliv jednotlivých komponentů na pocit z ovládání kola

 

AVID POD DROBNOHLEDEM
základní údržba kotoučovek pokračuje dalším dílem

 

NA CESTÁCH

ZE STŘÍBRA AŽ K HRACHOLUSKÉ PŘEHRADĚ
okruhy v místě konání Velo campu jako ochutnávka

JSOU MALÉ, ALE MUSÍTE JE POZNAT!
Veřovické vrchy

 

FITNESS

ZAKLÍNADLO VO2MAX
maximální spotřeba kyslíku a její využití při tréninku

 

TUKY NEJSOU NEPŘÁTELÉ
je třeba jen vybírat

 

SPORT

ODEŠLI, ABY SE MOHLI VRÁTIT
comebacky jako motto současné závodní cyklistiky?

 

ŠTYBAR NEZKLAMAL
lesk českého cyklokrosu je zpět

Menu