VELO: 9/2006

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 23.08.2006 Úvodník: Na pěšinu se nečeká Ukázky z časopisu:

Popis

Prázdninová pauza daná dvojčíslem Vela právě skončila, až do příštích prázdnin vám budeme servírovat vše spojené s cyklistikou opět v měsíčním intervalu. Období července a srpna je tradičně spojeno jak s velkým počtem zajímavých akcí, tak i s představováním novinek formou novinářských kempů. A když už máme možnost něco otestovat a seznámit vás s tím, nenecháme si ji ujít! Vybrali jsme nejzajímavější akce, vyrazili za poznáním a v zářijovém Velu vám tak můžeme předložit mnohé zkušenosti se žhavými novinkami.

TEST – POPRVÉ V ČESKU aneb POZNATKY Z JÍZDY NA NOVINKÁCH 2007!
V tomto bloku najdete podrobnou analýzu schopností, dovedností, ale i neduhů novinek, od MTB po silnici, od kompletních kol po komponenty a doplňky.
Jako jediné české médium jsme spolu s vybranými světovými periodiky vyrazili do zahraničí k testu sady SHIMANO XTR (Wales), kompletní kolekce SPECIALIZED (Německo), MARZOCCHI (Itálie) a PINARELLO (Itálie), a navíc měli možnost tři týdny jezdit zcela nový silniční model Merida vybavený kompletní silniční sadou SRAM FORCE!

PRAVDA O TESTOSTERONU aneb jak si pomoci a přitom projít dopingovou kontrolou. Shánění informací i například rozhovory s dopingovými komisaři naznačují, že testosteron je poměrně oblíbeným pomocníkem nejen cyklistů, mimo jiné i proto, že je možné jeho užívání snadno skrýt. Kauza Landis získává jasné obrysy.

RUB A LÍC SLEV. Fenomén zvaný výprodej doprovází konec každé sezony. Pro nás coby koncové zákazníky jsou samozřejmě nejzajímavější ceny a hodnota slevy. Podívali jsme se ale i na druhou stranu – na to, zda existují pravidla výprodejů, co slevy znamenají, jaká jsou možná rizika.

POZVALI JSTE NÁS. Domácí bikový revír začíná s novou režií – vyzvali jsme vás, abyste nás pozvali na své oblíbené okruhy. Pozvání se sešlo mnoho, za prvním z nich jsme vyrazili do Jablonného nad Orlicí. Potvrdilo se, že nyní v tipech neunikne ani metr zajímavé trasy!

REPORTÁŽE PSANÉ TÉMĚŘ V SEDLE: redaktor Vela absolvoval dvě významné etapové výzvy – rakouský Alpentour a česko-polský podnik Bikechallenge!

MOUCHY I MASAŘKY! Novela silničního zákona ukázala po dvou měsících mnohé nedostatky, z nichž celá řada se týká cyklistů.

30 LET MTB – pokračujeme lety 1997-1999.

JDEME DO FINÁLE. Servis vidlic RST v posledním dílu seriálu tipů na domácí opravu a údržbu.

MLÁDÍ VERSUS ZKUŠENOST. Rubrika Na kost tentokrát ve znamení dvou celoodpružených kol českých značek – zkušenosti RB vs. první rok Triexpertu.

TEST VYBRANÝCH HYDRAULICKÝCH A MECHANICKÝCH KOTOUČOVEK. Tři zástupci ovládaní lanky a tři hydraulické v podrobném testu plus hodnocení dalších brzd, s nimiž máme zkušenosti z minula z testů kol i komponentů, jako bonus žebříček brzd očima redaktorů Vela.

ŠŤASTNÝ MUŽ. S Tomem Ritcheym jsme při jeho návštěvě v Praze nepovídali jen o kole – bylo ostatně na co navázat, před čtyřmi lety jsme byli na návštěvě my u něj.

DVA OKRUHY A DOST! V hlavní roli cestopisného seriálu Železné hory.

NAD TATROU SA BLÝSKA. Postřehy ze silničního maratonu okolo Vysokých Tater provoněné nádhernou přírodou, horskými velikány i dobrou organizací.

SONDA DO DOMÁCÍHO SJEZDU. Bylo to několik drobných impulzů o tom, že české sjezdové tratě hlásí značný zájem cyklistů vyznávajících rychlou jízdu z kopce dolů. Vyrazili jsme se přesvědčit na vlastní oči a můžeme potvrdit, že české DH rovná se rostoucí účast i kvalita. Přidali jsme i průvodce depem závodníků.

PEREM KAMILA TATARKOVIČE. Český jezdec nejprve odjel své jízdy na ME DH a 4X, nasál atmosféru a poté sedl k počítači a napsal reportáž.

SVĚŤÁK V KAPSE – Michal Prokop hovoří o 4X i BMX.

Menu