VELO: 9/2004

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 24.08.2004 Ukázka z časopisu: Po stopách tajemných zvuků

Popis

OCHUTNÁVKA Z VELA 9/2004:
Prázdniny, dovolené, ale i všechny příjemné okamžiky rychle utíkají. Také prázdniny Vela již skončily. Velo podle ohlasů chybělo vám, čtenářů, ale i všem nám, kteří jej pro vás připravujeme. Proto vám nyní po krátké pauze s chutí předkládáme pořádný nášup na 190 stranách. Čtyřicítka z nich patří samostatné příloze Tour de France.

SAMOSTATNÁ PŘÍLOHA – TOUR DE FRANCE patří mezi deset nejvýznamnějších sportovních akcí naší planety – rozhodli o tom odborníci z celého světa. Pro cyklisty, jedno zda bikery či vyznavače úzkých gum, pak je určitě tou nej… V příloze najdete nejen průběh závodu, ale také pohledy do zákulisí, a to včetně dep, kde lze zhlédnout mnoho technických zajímavostí, rozhovory, postřehy, komentáře a v neposlední řadě také POSTER velikosti A3.

DLOUHODOBÝ TEST MTB PLÁŠŤŮ – netřeba snad dodávat více, než že jsme se zaměřili na dostupné skládací provedení, univerzální vzorek a celkem 11 párů. Podrobné hodnocení jejich kvality i univerzality na vás čeká na stránkách Vela 9/04!

NOVINKY 2005 jsou jedním velkým tématickým blokem nového vydání Vela. Osobně jsme mohli otestovat produkci MARZOCCHI, a to v prostředí snad nejideálnějším, v kanadském Whistleru – komu se vybaví pouze dokonalý bikepark, vězte, že i klasický XC biking je zde rajský. MERIDA představila svůj karbonový program v rakouském St. Wolfgangu – bylo to velké překvapení, protože kompletní špička top modelů Meridy patří karbonu (celkem 9 modelů), na firmou tolik propagovaný hořčík zbyl pouze jediný MTB model. Ani SPECIALIZED 2005 neušel našemu zájmu. Nejen na těchto akcích jsme pak posbírali cenné informace o dění ve světě VIDLIC 2005 – vězte, že je na nás cyklisty připraveno opět mnoho nového!

Honza Kopka je lačný po dalších a dalších dobrodružstvích. To další, z nějž přinášíme původní reportáž, jej zaválo do Ameriky, z níž putoval na mexické hranice. GREAT DIVIDE RACE nebyl jen prověrkou fyzičky, ale i psychické odolnosti. Závodu se zúčastnila necelá desítka jezdců, konal se poprvé a zřejmě i naposledy. Vrcholky Skalistých hor, 4000 km s převýšením 70 km, osamělé putování, technické problémy, medvědi, hadi, spaní v poušti… Více strhující vyprávění Honzy v novém Velu!
Žádný učený z nebe nespadl, chybami se člověk učí, najedl se chytré kaše – mohli bychom pokračovat podobnými pořekadly, co však chceme opravdu naznačit, je start nového seriálu ŠKOLA TERÉNNÍ JÍZDY. Jak projet zatáčkou? Sjet kopec? Skočit kořen? Neprocvaknout zadní kolo na obrubníku? Otázky, na něž máme odpovědi!

LANCE V PRAZE, co přidat více? Snad jen, že Lance navštívil několik míst, že závodil na kritériu na Václavském náměstí ve společnosti dalších velkých hvězd cyklistického nebe, nebo to, že fotografka Markéta Navrátilová trávila celou dobu jeho pobytu v jeho blízkosti s foťákem připraveným k akci.

Vrz, písk, cvak, škrouch… Občas se jistě i vy setkáte se zvuky, které na kole působí opravdu nepatřičně. Horší už je však jejich odhalení. Vypravili jsme se proto po jejich stopách, po nejčastějších místech, z nichž vycházejí, abychom vám pátrání ve stylu Sherlocka Holmese usnadnili pomocí nové disciplíny – BIKEECHOLOGIE.

Jako tip na víkendová putování na kole vás v seriálu Povodím českých řek na kole zavedeme k Odře – to, jakou oblastí protéká, by vás opravdu nemělo odradit, její okolí je skutečně krásné. Stejně tak i bikování v Českém ráji v rámci seriálu Domácí bikový revír. Ten jako novinku poprvé přináší také tip na druhý den, pokud byste v konkrétní oblasti chtěli strávit příjemný víkend.

TESTY! Kategorie, která se zdá díky stálému rozšiřování nabídky těchto modelů správným zásahem do volného prostoru na trhu jsou FITNESS KOLA, která v druhém velkém testu doplňují fully pro XC. V nich najdete jak důvěrně známé značky GT a Gary Fisher, ale také novinky na našem trhu, Devinci a Nishiki, čtveřici doplňuje softail KHS. Ostrou zátěží rubriky Na kost prošly tři páry zapletených kol, každý z jiného soudku. Na palubu vás k letu první třídou zveme do společnosti karbonového skvostu Kuota Khan, který, ač Ital, v sobě nezapře krev asijských dobyvatel.

Dino Signori – jméno, které na svých tretrách nosí statisíce cyklistů na celém světě. Že jej neznáte? A co takhle SIDI? Zářijové Velo přináší jak velmi zajímavý původní rozhovor s Dinem, tak i pohled do továrny, v níž tyto špičkové tretry pod dozorem tohoto srdcem stále mladíka vznikají.

Budou kola po vstupu do Evropy dražší? Levnější? Stejně drahá? Zdraží jen někdo? Jen něco? To je jen výběr otázek, které do našich mozků vnesl vstup do Evropské Unie. Nyní je aktuální otázkou ANTIDUMPING. Na jeho přínos či nevýhody se dívají dva významní zástupci českého velobyznysu.

MICHALOVI PROKOPOVI po všech úspěších chybělo ve sbírce zlato ze závodu SP. Najednou však během krátké doby přidal nejen to, ale i celkový skalp SP. V prázdninové pauze proběhlo jak MS, tak i ME v bikemaratonu, z nichž vám přinášíme výsledkový servis, z druhého pak i osobní postřehy.

Menu