Elektrokola 1/2018

84 

Popis

Katalog elektrokol 2018

400 modelů v přehledu

85 kol v obrazové části

22 značek

Přehled značek

Přehled kategorií E1 – E11

prodejce radí

Pokrok nelze zastavit aneb co je nového pro sezonu 2018

text Lukáš Drahovzal, AKUMO.cz

foto archiv autora a Eurobiku

 

Technologie elektrokol a jejich pohonných jednotek se vyvíjí tak rychle, že někteří výrobci nestačí tyto novinky ani zahrnout do aktuální nabídky svých produktů. Pokud tedy uvažujete o zakoupení nového elektrokola, doporučujeme se vždy seznámit s aktuálními novinkami na trhu, abyste si nekoupili model, který už není zcela aktuální či konkurenceschopný. Hlavní a rozhodující částí elektrokola je bezpochyby motor a baterie. V tomto článku se tedy podrobněji podíváme na to, jaké novinky můžeme právě u pohonných jednotek pro sezonu 2018 najít.

 

 

Apache mění život 4. ročník

S elektrokolem vstříc novým zážitkům

 

foto archiv značky Apache

připravila Slávka Chrpová

 

Na podzim byla uzavřena již třetí série tohoto projektu. Ve spolupráci s občanským sdružením Cesta za snem byly vybrány tři lidské příběhy, jejichž hlavním aktérům byla následně zapůjčena elektrokola. Osud těmto lidem nepříznivě zkřížil cestu a vrátit se do aktivního života je stálo velké úsilí. Tři měsíce na těchto elektrokolech jezdili, a protože jim opravdu pomáhala, na začátku října jim byla věnována natrvalo. Zaměstnanci značky Apache k tomu říkají: „Jsou to borci a v hlubokém předklonu před nimi smekáme!“ Přinášíme informace o 4. ročníku i tři tyto příběhy.

 

 

Elektrokola v roce 2018

Co nás čeká a nemine

Rychlost rozvoje elektrokol dokážeme srovnat snad jenom s nástupem internetu, který nám otevřel brány v roce 1992. Co bylo dnes skvělé, může být zítra nahrazeno něčím zcela novým. Tento článek vám pomůže se lépe orientovat v novinkách i v budoucích vizích.

 

 

Euro(e)bike 2016

Elektrizující novinky

Vzhledem k tomu, že je Eurobike největším cyklistickým veletrhem na světě, je také největším podobným podnikem pro elektrokola. Ta jsou stále se rozvíjejícím trendem, a už jen málokterá značka odolala lákadlům tohoto fenoménu. Některé firmy se dokonce úplně přeorientovaly a klasická „bezmotorová“ kola už u nich nenajdete. Eurobike se sice konal už minulý rok na podzim, ale novinky, které na něm byly představeny, byly stejně určeny pro sezonu, která nás teprve čeká. Představíme vám některé zajímavosti.

 

 

přihlašování rychlých elektrokol

Nově vyšlapaná cestička

připravila Slávka Chrpová

foto Rudolf Hronza a archiv značky Specialized

 

 

V loňském druhém číslo tohoto časopisu jsme vám představili modelovou řadu značky Specialized Turbo Vado. Její poslední dva modely 5.0 a 6.0 spadají do kategorie rychlých elektrokol, tedy těch, jejichž motor se nevypne při dosažení 25km rychlosti, ale lze ho používat až do 45 km/hod. Značka Specialized postavila celou image této řady právě na výkonnějších typech. Ve smyslu hesla „Busy lives call for faster bikes“ (časově velmi náročný životní styl volá po rychlejších kolech). Právě proto se nespokojila s konstatováním, že v Česku tato rychlá kola prý nejde přihlásit, a učinila řadu postupných kroků, jejichž výsledkem je možnost legálního přihlášení, a tedy provozování i na našich komunikacích. Přinášíme podrobný manuál.

 

rozhovor

9000 km mezi nemocí a zdravím

připravil Honza Galla foto Corinne Courvalin

 

Ve svých 64 letech se Corinne Courvalin zranila a prošla si martýriem operací a nemocí, které ji srazily na kolena. Chtěla se ovšem postavit zpátky na nohy a vybrala si cestu dlouhou a osamocenou. Cestu krásnou a divokou Kanadou na ležatém elektrokole. Dobrodružná výprava jí nejen navrátila zdraví, ale dodala jí také chuť se posouvat dále. Proto se dnes chystá na 12 000 km dlouhý závod solárních kol z Francie do Číny.

 

 

Na kole i s kolem (nejen po Alpách)                                    Jižní Tyrolsko a Belluno, Itálie

Sextenské a Pragské Dolomity

text Alena Zárybnická

foto autorka a Stanislav Heczko

 

Říkáme si, jestli je vůbec ještě něco, co nebylo o horách složených z CaMg(CO3)2 napsáno… Od známého faktu, že název připomíná proslulého francouzského mineraloga Déodata Grateta de Dolomieu, který jako první popsal horninu Dolomit – tedy dolomit –, až po fakt, že chcete-li vidět koncentrovanou podobu alpské nádhery, musíte vyrazit jedině sem. Jedním z hlavních symbolů nadpozemské krásy Dolomit jsou tři štíty Lavaredské (Tre Cime di Lavaredo), které vyrůstají kolmo ze suťových polí a zůstávají po staletí nejnavštěvovanějším místem celého pohoří. Ale pozor! Najdete tu i kouty mnohem méně frekventované, přitom stejně fascinující. Třeba hned v sousedním přírodním parku Fanes-Sennes-Prags (Fanes-Senes-Braies). Zvlášť ze sedla e-biku si je vychutnáte i bez rudých kruhů před očima. Ostatně, právě červená barva, kterou mívají skály při západu a východu slunce, je podívaná, na kterou se nezapomíná.

 

testy kol

Připravili jsme testy těchto elektrokol – Apache Hawk MX Author Empire KTM Macina Race Merida eBig Trail 500 Rock Machine Blizzard INT e50-27+ Specialized Turbo Vado 5.0 Stevens E-Whaka+ Trek Powerfly 5

Menu