Cykloturistika: 2-3/2009

64 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 04.02.2009 Úvodník: úvodní Ukázky z časopisu:

Popis

Benin, Nigérie, Kamerun, Gabon, Kongo, Mali či Angola jsou asi pro většinu lidí zatím oblasti v nichž se cykloturistika rovná sci-fi. Průměrná rychlost, jakou jim projel Jan Tajč na svých cestách, je skoro neuvěřitelná a poutavé příběhy, které na cestách prožil berou dech.

Když si chcete ze sedla bicyklu prohlédnout celé Krkonoše a neoplýváte příliš časem ani silami, zajeďte si na Zvičinu; jeviště s kulisami nejvyšších českých hor v čele se Sněžkou z jejího vrcholu přehlédnete jak z první řady divadelního balkonu.
Podkrkonoší, jehož je Zvičina dominantou, bylo i domovem mnohého českého velikána.

Proč se na Moravě potýkali kluby velocipedistů se svízelnými podmínkami a proč moravská cyklistika evidentně zaostávala za dynamickým vývojem tohoto sportu v Čechách a byla tak ze strany ČÚJV často kritizována. V pravidelném již 116. Příběhu jízdního kola.

I v posledním díle seriálu Známé neznámé Kanáry o Gran Canaria se vám budou manželé Páleníčkovi dokázat, že Hic sun leones na nich určitě neplatí, ale z hlediska cykloturistiky jsou dokonale neobjevené, ne-li na 100 % tak na 90 % určitě.

Laďa Gold pochází z východního Slovenska a v roce 1965 emigroval se svými rodiči do Kanady. Dnes spoluvlastní cestovní kancelář, která se specializuje na transkontinentální cyklistické zájezdy. Celkem jsou čtyři. Z Káhiry do Kapského Města, z Paříže do Istanbulu, po Hedvábné stezce z Istanbulu do Pekingu a z Rio de Janeira do Quita v Ekvádoru.

Ne každý touží zdolávat náročné terénní úseky a ne každý se spokojí s průměrnou výbavou. Této kategorii cyklistů jsou právě určena krosová kola s vyšší řadou komponentů a dalších doplňků. Ty ocení zejména ti, kteří na cestách za řídítky tráví převážnou část svého volného času a jízdní kolo pro ně již neznamená jen součást rekreačního vyžití.
Psychologickou hranicí pro koupi kola pak nejčastěji bývá částka třicet tisíc korun. Za tuto cenu lze již pořídit velmi kvalitní krosové kolo. Vybrané modely tohoto testu tak nelze nazvat jinak než vlajkové lodi, které jen čekají na příznivý vítr do svých, již vykasaných plachet – Giant X-Sport 0, GT Transeo Ultra, Kellys Definite, Merida TSF Crossway 800-D

Menu