VELO 9/2021

99 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 09.12.2021 Úvodník: JE TO VO PRSA!

Popis

posezonní rozjímání

ONDŘEJ CINK

Letos zaznamenal dvě velká zklamání, navíc v těch nejdůležitějších závodech (MS a OH), přesto o uplynulé sezoně hovoří jako o životní. Řeč ale byla i o sezoně příští i o dlouhodobějším výhledu naší bikové jedničky.

 

čeští rámaři

PIETRO BIKES

Druhý život domácí rámařské značky aneb příběh plný nadšení a odhodlání, který vydala dílna, do níž jsme se vypravili za reportáží do Orlové. Řeč bude hlavně o oceli, ale také o vlastních karbonových trubkách a mnoha dalších možnostech – díky šikovným rukám a hlavám.

 

POHLEDEM FYZIKA

Opravdu jsou větší průměry řídítek přínosem? Jak to, že kola vydrží takové namáhání, jaké síly na ně vlastně působí? Jak je to s životností kol i komponentů, odolností a normami, jež ji určují? A co extra lehké komponenty? A proč se nemusíme bát, že nám po třech letech praskne osa u pedálů? Otázek nás napadalo spousta, odborník na všechny dal odpověď.

 

ZÁKAZ JÍZDY NA KOLE V LESÍCH?!

Aktuální kauza je hodně viditelná, ale bez opory v zákoně.

 

KTERÉ BRZDY JSOU NEJLEPŠÍ?

Nový seriál plný technologií začínáme se Sramem – dozvíte se hlavně to, který model disponuje jakou technologií a jak je daná technologie důležitá pro spokojenost s konkrétním modelem. To se to pak bude vybírat!

 

VOLNOST NOHÁM!

V čem jsou lepší a v čem horší pedály bez nášlapného systému než ty nášlapné? Co nabízejí, podle čeho vybírat? Článek jsme doplnili o postřehy známých osobností MTB a také o tipy na pedály ve třech cenových úrovních.

 

KRONPLATZ

Anebo Plan de Corones, pokud byste chtěli italský název, předkládá parádní přírodní traily – takže příští rok na dovolenou s bikem do Jižního Tyrolska?

 

nonstop výzva

SILK ROAD MOUNTAIN RACE

Jeden z nejnáročnějších bikepackingových podniků na světě se odehrává v Kyrgyzstánu, z velké části v nadmořské výšce nad 3000 m, a ještě nikdy jej nevzdal žádný z Čechů, i když do cíle se pravidelně nedostane okolo poloviny startujících. Reportáž Luboše Seidla.

 

BEROUNKA VOLÁ…

… a seriál Deníky od pramenů volání vyslyšel – další díl zajímavého putování je tu.

 

PŘEDPLATNÉ VELO 2022

Jako každoročně touto dobou máme pro vás i letos připravenou nabídku předplatného na příští rok – včetně dárku anebo speciálních jednorázových výhodných možností pořízení cyklistických doplňků. Jako poděkování za vaši přízeň. Velo s rokem 2022 vstoupí do svého již 25. ročníku. Vážíme si vaší přízně a děkujeme za ni! Bez ní by nebylo Velo. Bez vás. Uděláme maximum, aby se vám Velo stále líbilo a bavilo vás ho číst. Doufáme, že se s vámi nad ním budeme potkávat i v příštím roce.

Vaše redakce časopisu Velo

 

ZPŮSOBY PRODEJE KOL

Ty základní známe všichni, ale známe dobře i jejich výhody a nevýhody? Ke každé z cest kol k zákazníkovi jsme pro ilustraci připravili rozhovor.

 

30 LET STEVENSU

Jedna z nejvýznamnějších evropských značek slavila kulatiny a my jsme se s jedním jejím vrcholným představitelem nejen ohlédli na úplný začátek, ale i na to, jak se vyvíjela evropská cyklistická scéna, jak nastupovala elektrokola a jak gravely, co potřebuje značka ovládat, aby se prosadila, jak závažné jsou současné problémy s nedostupností kol a podobně.

 

TESTY, TESTY, TESTY…

 

CANYON SPECTRAL MULLET CF 8 CLLCTV

dokonalý zdroj terénní zábavy s koly 29/27,5“

 

GIANT TRANCE X ADVANCED E+

první karbonové „éčko“ značky

 

SPECIALIZED TURBO TERO 5.0

elektrický hardtail s parádním (nejen) dojezdem

 

dlouhoprsté rukavice GIRO HAVOC

 vložky do bezdušových plášťů TUBOLIGHT EVO SL/HD

 ► zimní rukavice Endura Strike a Specialized Trail-Series Thermal Gloves

 

NEPLÁNOVANĚ NOVÝ KONCEPT

Podoba výzvy 1000 mil Honzy Kopky byla letos hodně ovlivněna covidem, takže nakonec měla neplánovaně nový koncept s jižní a severní variantou pouze na českém území, ale o to zajímavější možná byla. Dočtete se mimo jiné o tom, jak dokážou dvě trasy vygenerovat tři vítěze.

 

NEKONEČNÉ BIKOVÉ HŘIŠTĚ

Okolí Slaného po stezkách i stezičkách s domorodým průvodcem.

 

KDYŽ TO NEJDE NA KOLO

Různé doplňkové sporty a jejich vhodnost a přínos pro cyklistu – běh, běžky, halové sporty a řada dalších pohledem lékaře a sportovního trenéra v jedné osobě.

 

OBJEVOVÁNÍ TRENAŽÉRU

„Sychravý podzim na krku, zima na dohled. Bude zima, bude mráz, kam se chlapče, kam vydáš – najíždět své nutné kilometry. Inu kam, zavřu se doma a nastoupí chytrý trenažér. Čerstvě pořízený. Bude to moje poprvé. První sezona. Objevování možností, chytrých aplikací, výbavy… Nezávodím, jen rád jezdím na kole. Tak proč právě trenažér, a rovnou chytrý?“

 

NA STEZCE I MIMO NI

S PAVLEM HORNÍKEM

Už šestá dávka otázek na „předsedu“ Rychlebských stezek a pořád je o čem povídat.

 

SKLÁDEJTE S VELEM

Poslední letošní šance vyhrát menší ceny a být zařazeni do slosování o tu velkou! Skládejte klidně hned teď a tady.

 

 

Menu