VELO: 5/2013

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 18.04.2013 Úvodník: Silná trojka

Popis

VELO 5/2013 OCHUTNÁVKA ZE 172 STRAN

 

NEPŘEHLÉDNĚTE! Velo Camp se blíží, lokalita Sečské přehrady nabízí skvělé bikování. Více zde.

 

TIPY REDAKCE

DANNY MACASKILL PORTRÉT A EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR Nemusíte být cyklista-notorik, abyste znali jméno Danny MacAskill. Mladý Skot v dubnu roku 2009 zveřejnil na serveru YouTube své video a za pár hodin se z neznámého jezdce stal fenomén, ikona, vzor, jeho počin viděly desítky milionů lidí po celém světě, jeho kousky mu přinesly slávu a také obří zájem sponzorů. Přinášíme jeho příběh i exkluzivní rozhovor, navíc vám Dannyho představíme i očima dvou významných trialistů, Hanse Reye a Pepy Dresslera.

 

 

 

VALAŠSKÉ BIKOVÉ KRÁLOVSTVÍ Kdybyste měli vyjmenovat trojici nejvýznamnějších domácích lokalit zaměřujících se na bikerskou radost, začnete jistě u Rychlebských stezek, pokračovat budete přes Nové Město pod Smrkem, a dál? Poradíme vám – Specialized Bike resort Valašsko s centrem ve Velkých Karlovicích, projekt z celé trojice vlastně nejstarší a současně i s nejširším záběrem: 500 km MTB stezek, bikepark, cyklostezka, půjčovna kol atd. Představíme vám jak resort, tak v rozhovoru i člověka, který za ním stojí, Romana Kalabuse. BONUS: nejlepší trail celé lokality, 30 km dlouhé Marikovské Trail Dorado.

 

 

 

FENOMÉN ENDURO Letos je o enduru slyšet v nejrůznějších podobách. Množí se závody, vznikly světový i národní seriály, které lákají jak aktuální hvězdy, tak zpět k aktivní kariéře ty bývalé, hodně lidí „jezdí enduro”… Podívali jsme se tomuto fenoménu současného MTB pod sukně – do historie, na pravidla, závody, na návraty hvězd i na vhodné vybavení. A přidali jsme rozhovory s výraznými osobnostmi MTB; odpovídali Fabien Barel Tracy Moseleyová Michal Prokop

 

 

 

LIVIGNO Lokalitu, která už byla popsána i Velu, vám tentokrát přiblížíme z jiného úhlu – reportáží z ježdění Dannyho MacAskilla a Hanse Reye. Abychom nezůstali jen u obrázků a slov, doplnili jsme článek o tři konkrétní trasy, jež patří dle zkušených harcovníků k nejlepším v tomto bikovém ráji. Nechybí ani podrobný popis a mapky, jež můžete stáhnout zde. Pěknou dovolenou v sedle přeje Velo! 🙂

 

 

 

NA SKOK U ADAMA VÁGNERA Popis typického dne našeho špičkového sjezdaře doplňuje rozhovor i stručná vizitka.

 

 

CAPE EPIC JAKO BIKOVÁ TOUR DE FRANCE – a s českým vítězem! Jaroslav Kulhavý k článku doplnil své postřehy.

 

 

 

SVĚTOVÝ POHÁR V NOVÉM MĚSTĚ NA MORAVĚ – BUĎTE U TOHO! Přinášíme průřez změnami, plánek trati, program i pohled na naše želízka v ohni.

 

 

MOZAIKA ZÁVODNÍ SCÉNY SE TENTOKRÁT VĚNUJE NÁSLEDUJÍCÍM TÉMATŮM: – Cancellara opět králem kostek – Štybar a otázka, zda ještě někdy přijde podobná šance jako na letošním Paříž-Roubaix – Průvodce letošním ročníkem Giro d´Italia – rozhodně nepůjde jen o souboj Wiggins-Nibali – Jan Bárta a jeho skvělý výkon na Sarthu – Růst Světového poháru MTB

 

 

TESTY, TESTY, TESTY

– 27,5″ A PRVNÍ OSTRÁ PROVĚRKA… … která svedla dohromady dvě trochu nesourodá kola, trail bike 4Ever Winner 651 a enduro Ghost Cagua 6550. Nejde o srovnání, ale o dva samostatné testy.

 

 

– AUTO, NEBO BIKE? Fully z vyšší společnosti v podobě biků Santa Cruz Tallboy C a Specialized Camber Pro Carbon 29. Hranici 100 000 Kč jsme tentokrát přesáhli opravdu citelně. – DLOUHODOBÝ TEST – DRUHÉ SROVNÁNÍ. Pro tentokrát jsme k němu přizvali abecedně první kvartet trail biků z dlouhodobého testu: Author A-Ray 2.0, Canyon nerve AL 7, Felt Virtue 60 a Giant Trance X 29ER 2. Příště se můžete těšit na Konu, Marin, Meridu a Specialized. – SOUBOJ ČTYŘ tentokrát proti sobě postavil 29″ XC fully v ceně okolo 60 000 Kč. Vybrali jsme biky Focus Super Bud 29R 2.0, Giant Anthem X 29er 1, Merida Big Ninety-Nine XT-M a Trek Rumblefish. – DOSTUPNÉ HARDTAILY v ceně 25 000-30 000 Kč. Tentokrát soupeřily stroje AGang Gangsta 7.29 a GT Zaskar 29 Sport.

 

 
 

 

– rubrika Versus: platformové pedály Answer Rove FR a CrankBrothers 5050 3; multiklíče Author AHT Multiped 13 a HQBC Levery – rubrika Minitest: dres s dlouhým rukávem Sensor Team a přilba Author Aero Inmold

 

TEST POUZDER NA CHYTRÉ TELEFONY NA ŘÍDÍTKA. Když už máte chytrý telefon, je škoda nevyužít jeho možností, třeba navigace. V takovém případě přijdou vhod pouzdra na řídítka. Zkusili jsme jich 11, výsledky byly velmi rozdílné, bodové hodnocení využilo škálu 4-10 z deseti maximálních bodíků.

 

 

 

PROFESIONÁLNÍ MECHANIK tentokrát PORADÍ, jak na středové osy a jejich ložiska.

 

 

KRÁL KOPCŮ – tak trochu netradiční městský závod v jízdě do kopce, na jehož startu vedle sebe stojí silničáři, bikeři, jezdci BMX i městští stylaři.

 

 

JAK JEZDIT NA BAHNĚ – Pepa Dressler ukáže, jak si poradit se zatáčkou na blátě a s traverzováním v kluzkém svahu.

 

 

TRÉNINK V KVĚTNU – začínáme naplno, a to jak se závody, tak v tréninku. Podrobně jsme se tentokrát věnovali intervalovému tréninku, který vede k lepší formě.

 

 

ŠPEK JAKO IDEÁLNÍ PALIVO! Nejen trénink je za dobrými výsledky, důležité je i to, jak umí tělo pracovat s energetickými zásobami. Pokud ho naučíte využívat ty tukové, uděláte pro svůj výkon velmi mnoho. Ukážeme vám, jak na to.

 

Menu