VELO: 3/2000

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 30.11.-0001 Ukázka z časopisu: Muka výběru

Popis

TO TU JEŠTĚ NEBYLO!…
Březnové číslo časopisu VELO, které je v prodeji od 2. 3. v síti cykloprodejen, nabízí neuvěřitelný a v domácích cyklistických periodikách dosud nevídaný počet 212 STRAN za přijatelnou cenu 79 korun. Tento mamutí rozsah podpořený vložením brožury s přihláškami na kompletní seriál vytrvaleckých závodů VELO MARATHON SÉRIE 2000, od letoška s oficiálním statutem Českého poháru, má na svědomí další významný počin redakce – zařazení katalogové části. Ve dvaceti přehledně řazených rubrikách získáte komplexní informaci o všech produktech souvisejících s jízdou na kole. Najdete v nich textový přehled více než 1400 kol všech kategorií, dále v obrazové části více než 600 produktů od šroubků do převodníku až po sportovní nápoje či kompletní přehled odpružených vidlic a cyklocomputerů. Majitel tohoto rozšířeného vydání tak obdrží univerzální manuál sloužící po celou sezonu. I přes zvýšený náklad tohoto čísla si proto zajistěte Velo 3/00 co nejdříve, neboť je předpoklad, že právě ono zmizí z pultů cykloprodejen ještě rychleji než obvykle. … A POSPÍŠEJ SI, NEBUDOU!

VELOkatalog je řazen do těchto rubrik:

* MTB DO 10 000 Kč
* MTB DO 20 000 Kč
* MTB DO 50 000 Kč
* MTB NAD 50 000 Kč
* CELOODPRUŽENÁ KOLA DO 30 000 Kč
* CELOODPRUŽENÁ KOLA NAD 30 000 Kč
* DOWNHILL, FREESTYLE, BMX
* CROSSY, TREKKINGY, CITYBIKY
* SILNIČNÍ KOLA
* OSTATNÍ KOLA (DĚTSKÁ, TANDEMY)
* ODPRUŽENÍ (VIDLICE, TLUMIČE)
* RÁFKY, NÁBOJE, PLÁŠTĚ
* BRZDY, ŘAZENÍ
* OSTATNÍ SOUČÁSTKY
* COMPUTERY, PULSMETRY, OSVĚTLENÍ
* OBLEČENÍ, OBUV
* PŘILBY, BRÝLE, RUKAVICE, CHRÁNIČE
* DÍLNA
* SPORTOVNÉ PODPŮRNÉ PROSTŘEDKY
* OSTATNÍ DOPLŇKY

Přehlednější a komplexnější nabídku českého velotrhu nikde jinde nenajdete!

Katalogový rámec tohoto čísla si vyžádal určité změny ve skladbě časopisu, kde chybějí některé tradiční rubriky. Přesto ty, kdož nehoví listování v katalozích, jistě potěší i naše další témata:

BIKOVÁNÍ V ŘÍŠI INKŮ. Při autentické reportáží našinců, kteří navštívili nádhernou jihoamerickou zemi, se vám bude tajit dech. Zkušenosti bikera z nekonečných sjezdů nádhernou krajinou i pohled obyčejných turistů, to vše najdete v článku z exotického Peru.

KOLA A BRAMBORY. Doby, kdy na venkově vyložili zelináři z korby pár horských kol a nabízeli je k přímému prodeji, je snad už tytam, ale nastoupil jiný fenomén současné doby. Hyper, mega, makro, prostě supermarkety. Obrovské obchodní domy s všelijakým zbožím, pochopitelně i s jízdními koly. Zamýšlíme se nad výhodami i riziky koupě kola v těchto mamutích nákupních centrech, nad tím, jak je to se záručním i pozáručním servisem, cenami, přístupem k zákazníkovi, otevíráme vize budoucnosti. Horská kola v supermarketech je jedndoduše jev, jež nelze přehlédnout.

MUKA VÝBĚRU. Znáte to: chci kolo, ale jaké si vybrat? Každý z nás si tuhle otázku jednou položil či položí. Výběr kola není jen o cenách, materiálech a vybavení, ale především o volbě odpovídajícího typu bicyklu. Kategorií kol přibývá, jak se v nich orientovat? Jak vybrat to “nej” kolo? Poradíme vám.

RÁMAŘSKÁ KONFEKCE VÉVODÍ. Mnozí z vás sní o stavbě kola “na míru”. S odborníky se zamýšlíme na významem tohoto spojení, které v současnosti nabývá zcela jiných rozměrů. Geometrie rámů se ustálila na určité optimální podobě, kterou používá jedinečný šampion i poslední zákazník v řadě. Individuální požadavky na podobu kola to však nestírá, jen se zákaznická touha po originálu posouvá jinam.

NENÍ PÉRO JAKO BRK. Náš specialista na odpružení Tomáš Taich si vzal na mušku systémy odpružení kol full suspension. Dnes si již zdaleka nevystačíme s pouhým konstatováním, že se jedná o celodpružený bike. Hodí se na cross-country, volnou jízdu v terénu, řádění a skákání či snad dokonce na sjezd? Jak odhalit ten správný full a jak zamezit velkému zklamání při volbě nevhodné “houpačky”, se dočtete právě v tomto článku. Tomáš Taich se zabývá také dalším vývojem odpružených vidlic a tím, jak se postupem času smazávají rozdíly mezi jednotlivými výrobci. Ostatně, není to tak dávno, co se zdálo, že zvítězí paralelogramy…

DESATERO ÚDRŽBY. Je dobré mít svá pravidla, je třeba se držet desatera. Sestavili jsme jej pro vás, abyste nezapomínali na základní úkony nezbytné pro dlouhou životnost vašeho miláčka. Vybrali jsme ty, jež jsou nejčastěji opomíjeny a upozornili na rizika, která to přináší. Jako bonus jsme vytvořili i jedenácté přikázání: CO JE ČISTÝ, NEMŮŽE BEJT ROZBITÝ. Ale vážně, tohle desatero pomůže každému, nenechto si ho ujít a hlavně: řiďte se jím!

MÍT KLIKU… Ani na tradiční testování bez kompromisů jsme nezapomněli. Vybrali jsme součástku z nejdůležitějších – kliky. Díky ideálním laboratorním podmínkám jsme dokázali simulovat zatížení při šlapání do pedálů a měřili tuhost klik v krutu v závislosti na jejich hmotnosti. Víte, proč je dutá klika tužší? Znáte odpověď na otázku, zda jsou kultovní kousky skutečně tak dobré, jak signalizují jejich mnohdy astronomické ceny? Zkuste Velo a výsledky našeho testu.

NA KOST. Rubriku praktického testování jsme tentokrát rozšířili a vybrali čtyři páry plášťů různého typu. Výsledky napovídají, pro jaký typ jezdce a v jakém terénu se hodí slicky, semislicky či hrubý vzorek penumatiky. V jízdním testu kol jsme zvolili sice pouze jeden stroj, ovšem o to výjimečnější. Mantra od Garyho Kleina si zalsouží patřičnou pozornost, testovacímu jezdci neunikl jediný detail.

SKOK DO NEMOCNICE. Tolik chtěl a tolik se na tenhle závod připravoval až své úsilí přehnal. Michal Maroši jako první český biker pozvaný na zimní Hry extrémních sportů do Mont Snow svou pouť ukončil už v kvalifikaci bikercrossu po skoku, který se sice dostal do televizní znělky monstrózní akce, který mu však zároveň “zabezpečil” místo ve vrtulníku odvážejícím ho do nemocnice. Nabízíme pochopitelně i další podrobnosti.

BELGICKÉ SLZY. Kdo sledoval letošní světový šampionát cyklokrosařů, nemohl si nevšimnout řady zajímavých momentů včetně emotivního průběhu i vyústění nejsledovanějšího souboje elitních mužů. Všímáme si řady neobvyklých jevů a odhadujeme, jaká asi panovala atmosféra v belgickém táboře, který sice vyhrál skoro co se dalo, ale…

PŘEKVAPIVÝ PŘESTUP. Tak tohle opravdu nikdo nečekal. Úřadující mistr světa v cross-country, Dán Michael Rasmussen, se vymanil z “osidel” všemocného koncernu Trek a po letech věrných služeb Treku i Garymu Fisherovi kývl na nabídku dosud přece jen cross-countryové popelky – týmu Haro. Jaké to může mít souvislosti? Jak se posílily ostatní týmy? Zajistěte si Velo 3/00.

Menu