Silná trojka

28.2.2017

V březnovém vydání Vela jsem si v úvodníku trochu posteskl, že jedna věc je chtít udělat rozhovor se známou osobností, druhá dostat příslib a až třetí rozhovor opravdu získat. A vlastně je tu věc čtvrtá, totiž že někdy nezbývá čekat ne dny, ne týdny, ale měsíce. Ale povedlo se. Mám radost, že v tomto Velu najdete materiál věnovaný Dannymu MacAskillovi. Člověku, který se v roce 2009 přes noc stal slavnou osobností díky videu, jež umístil na server YouTube a od něhož vlastně sám ani moc nečekal. Těšil jsem se, přestože vím, že někdy toužené rozhovory dopadnou výborně a jindy všelijak – ne vždy si vás každý pustí k tělu, odpoví na všechny otázky, ne vždy vůbec má co říct z nedostatku nadhledu, zkušeností a podobně. Jaké to bylo s Dannym, posuďte sami.
Přistoupil jsem kvůli tomuto rozhovoru i na to, že současně s ním uveřejníme článek o ježdění Dannyho s Hansem Reyem v Livignu, oba totiž jsou tvářemi této lokality. Rey je osobnost, proti níž nelze mít námitek, Livigno je lokalita bikery vyzdvihovaná do nebes, a tak jsem oko přimhouřil jen lehce, byť jak Hanse, tak Livigno už jste ve Velu našli. Ale abychom přinesli něco navíc, článek jsme doplnili o tři prověřené trasy, jež patří k tamním nejlepším, přičemž nechybí ani mapy se zákresem (jsou ke stažení na www.iVelo.cz) a popis. Třeba tuto oblast zkusíte letos i vy.
Další rozsáhlý materiál je věnovaný fenoménu jménem enduro. Letos startuje světová i česká série, ti, kdo disciplínu vyzkoušeli, tvrdí, že láká cyklisty bez ohledu na „vyznání", že naději na úspěch tu má XC jezdec stejně jako sjezdař, že akce mají skvělou atmosféru, protože jde především o zážitek. Ten je stavěn nad výsledky, byť značná koncentrace jezdců zvučných jmen dává jasně najevo, že tu nebudou o nic méně důležité. Podívali jsme se na historii, pravidla, na hvězdy, které enduro vrátilo zpět k aktivnímu závodění, na vhodné vybavení, přinášíme rozhovory se zajímavými jezdci.
A do třetice větší téma, tentokrát čistě z domácích luhů a hájů. V souvislosti s lokalitami, kde jsou budovány traily a podobná lákadla pro cyklisty (a samozřejmě nechybí zázemí), jsme se naučili skloňovat dvě z nich, Rychlebské stezky a Nové Město pod Smrkem. Trochu v pozadí zůstalo místo, kde se vlastně začalo s něčím podobným nejdříve a které je v ČR nejrozsáhlejší a má nejširší záběr – Valašský bike resort s jeho bikeparkem, téměř 500 kilometry trailů pro bikery, 80 kilometrů dlouhou cyklostezkou a skvělým zázemím. Podívali jsme se na něj podrobně, doplnili článek o rozhovor s autorem projektu a o reportáž z nejlepšího trailu. Po přečtení možná zapomenete na Livigno a naplánujete svou dovolenou právě do Velkých Karlovic a okolí.
A bylo by to dobře. Stejně jako je Velo český časopis tvořený pro české bikery, je na tom tenhle resort a jemu podobné. Vždy tu je snaha odvést co nejlepší práci pro spokojenost uživatelů, kteří jsou ze stejné země, vnímají stejné problémy a podobně. A vždy tu je uspokojení a naplnění z vaší spokojenosti vyjádřené zájmem.
Rudolf Hronza

Menu