VELO: 3/2012

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 22.02.2012 Úvodník: Elektrobiky podruhé

Popis

VELO 3/2012 – 188 stran inspirace před začínající sezonou!

TIPY REDAKCE

BIKOVÁNÍ S MOTOREM. Existenci sportovních elektrobiků do terénu můžeme vítat, ale také proklínat, nicméně nový druh je tu a vypadá to, že má šanci na úspěch. Podívali jsme se na tuto kategorii nejen teoreticky, ale hlavně prakticky. Zkusili jsme dva zástupce v terénu, hledali nejen jejich výhody a nevýhody, ale také pro a proti celého rodu elektrického – a našli jsme je, přičemž nevýhody podle nás převažují (byť za sebou nemáme vůbec špatný zážitek). Je to tak prozatím, anebo navždy? Navíc jsme prověřili elektrobiky i v závodech a zjistili, že nemusí být tak výhodným „dopingem”, jak se může na první pohled zdát.

KULHAVÝ – HON NA LIŠKU. Schurter, Hermida, Absalon a spol. loni hráli druhé housle kdekoliv, kde se postavil na start náš fenomén. Letos mu to jistě budou chtít oplatit.

PRŮVODCE TRHEM 2012. Březnové Velo je stejně jako loni doplněno o speciální přílohu Velo tipy pro dobrý nákup 2012. Na 55 stranách této speciální části najdete jak tipy na zajímavá kola všech druhů (26 i 29″, fully i hardtaily, MTB, silnice, kros i dětská kola a kola pro ženy), tak i na doplňky (komponenty, oblečení, přilby, brýle, tretry, batohy atd.).

 

KDE VŠUDE UŽ NÁM NA KOLE POMÁHÁ ELEKTRIKA? Je to neuvěřitelné, jakou rychlostí přibývá elektrizovaných věcí…

ROZHOVOR – JUSTA JEŠKOVÁ. Je to Slovenka, trvale žije v kanadském Whistleru a je profesionální fotografka, která propadla MTB – objektivem, kolem i srdcem. Dokázala se prosadit, byť žije v lokalitě špičkovými fotografy velmi oblíbené.

 

KOLO A POJIŠTĚNÍ POČTVRTÉ – tentokrát na téma pojištění odpovědnosti za škody způsobené jízdou na kole. Důvodů být kryt je spousta.

 

NA KANÁRY ZA PÁRK KAČEK – A ZA SKVĚLÝM JEŽDĚNÍM! Kanárské ostrovy si v našich končinách vydobyly pověst luxusní, a tedy drahé lokality. Kanáry vás ale nemusí vyjít zdaleka tak draze, jak znějí. Pravda, chce to možná lehké znalosti kempinku, ale tím může být celý výlet zábavnější. Bydlet v dobrém hotelu umí každý a za zkrácení čekání na sezonu v domovině ta trocha dobrodružství jistě stojí. Když tu navíc jsou tak skvělé terény pro MTB řádění! Ostatně, co bychom déle povídali, když tu máme jedno pěkné video přímo od autorů reportáže.

TRÉNINK PRO HOBBY JEZDCE – nový seriál pro ty, kdo mají na trénink maximálně tři dny v týdnu, respektive 4-8 hodin týdně. Radí, jak z minima vytěžit maximum.

MICHAL PROKOP A JEHO KOLUMBIJSKÁ BMX SUPERSHOW! Sotva se Michal stal mistrem světa ve 4X, musel začít myslet na olympijskou sezonu v BMX. Prostřednictvím fotografa Roba Trnky jsme měli možnost nahlédnout do zákulisí velkého supercrossového závodu v kolumbijském Medellínu.

TESTY, TESTY, TESTY…

  • TERÉNNÍ ELEKTROKOLA – Ghost E-Hybride Trail 9000 Man, Haibike eQ Xduro FS RC, cena 70 000-80 000 Kč, hardtail vs. full
  • SOUBOJ ČTYŘ A ALL MOUNTAIN: cena 50 000-70 000 Kč a Ghost AMR Plus 7500, Specialized Enduro Comp, Mongoose Teocali Expert a Trek Remedy 8
  • KARBONOVÉ HARDTAILY ZA 50 000 Kč – kategorie potenciálních bestsellerů a Author Sector a Stevens Hase ES
  • XC FULLY – Cannondale Scalpel 3 a Giant Anthem X Advanced 2. Hodně muziky na kolech za 80 000 Kč
  • rubrika Versus: dostupné In-mold přilby Galaxy Eris a Limar 520 Sport Action (cena 800 Kč), maloobjemové batohy s rezervoárem Hydrapak Soquel a Osprey Viper 4 (objem 1,5-4 l, rezervoáry 2 l)
  • rubrika Minitest: sporttester Garmin Forerunner 310 XT HR Premium, batoh Fox Portage, návleky na tretry Northwave Husky, nástavce na MTB řídítka Specialized Targa Bar Ends
 

OMLOUVÁME SE ZA CHYBU

V březnovém Velu došlo k překlepu u testu enduro fullů. U kola Trek Remedy 8 je chybně uvedena hmotnost 14,9 kg. Správný údaj je 13,75 kg (bez pedálů, velikost 18,5″). Vzhledem k tomu, že jsme tuto chybně zjištěnou hmotnost zohledňovali i v celkovém hodnocení modelu Remedy 8, upravujeme i Velo známku z hodnoty 8 na 9. Trek Remedy 8 tedy získal v našem hodnocení 9 z 10 možných bodů. Za pochybení se omlouváme všem. redakce

TIP NA TRAIL – za čtenářským trailem jsme tentokrát vyrazili na Vysočinu, a nutno říci, že jsme se na tamních stezkách poměli.

KROTITELÉ DIVOKÝCH ČLÁNKŮ aneb napínáky řetězu jako pomocník zdaleka nejen pro sjezdaře. Lehké varianty dokážou udržet řetěz i na XC kole s převodníky, a přitom nijak neobtěžovat.

 

FOTOSOUTĚŽ – další komponent čeká na odhalení. Cítíte se na to?

DOMÁCÍ SERVIS – potíže s osou a cesta k jejich nápravě. Zaměřili jsme se na problémová ložiska v miskách vysazených vně středové pouzdro. Není tajemstvím, že se životností jsou na tom na štíru.

ŠKOLA JÍZDY A STUDIE PÁDU. Tentokrát jsme rozebrali problém s prudkou zatáčkou ve sjezdu – jako model nám posloužil jeden vpravdě příkladný pád.

NA SKOK – nová rubrika tentokrát hostí nejlepšího enduro jezdce současnosti, Rémy Absalona. Ano, je to bratr slavného XC borce Juliena.

SEZONA SE BLÍŽÍ, JSTE PŘIPRAVENI? Všichni víme, že až po zimě přijde první skvělý den pro biking, zjistíme, jak jsme nepřipraveni. Aby nám radost z první pořádné vyjížďky po zimě nic nezkazilo, sepsali jsme pro vás seznam věcí, jež je neradno opomenout.

JAK SE STRAVOVAT S INTOLERANCÍ NA LAKTÓZU? Není to problém ani pro sportovce, jen je nutné vědět, jak na to (téma rubriky Velo vaří je „Sojové nápoje”).

MOZAIKA ZÁVODNÍ SCÉNY – nová rubrika formou postřehů, komentářů a glos pokrývá sportovní události měsíce. Témata březnového Vela: olympijský obojživelník Peter Sagan (bude startovat i v MTB?), dopingový průšvihář Jan Ullrich, skvělý úvod sezony pro QuickStep, konec kariéry Petra Benčíka.

MS V CYKLOKROSU – RADĚJI RYCHLE ZAPOMENOUT. Čeští borci si zvykli na úspěch, v Koksijde ale zaznamenali výrazný propad. Jako bonus přidáváme článek o otci a synovi Van der Poelových. Syn v šlépějích otce, slavného cyklokrosaře.

SPECIÁLNÍ PŘÍLOHA, 55 stran VELO TIPY PRO DOBRÝ NÁKUP 2012 Chuťovky servírované redakcí časopisu Velo.

♦ 26 i 29″ ♦ hardtaily karbon i hliník ♦ fully různých ráží ♦ silničky ♦ krosy ♦ elektrokola ♦ kola pro ženy i děti ♦ zapletené sety ♦ komponenty ♦ oblečení ♦ přilby ♦ brýle ♦ tretry ♦ elektro ♦ další doplňky

 

Vše, co by rozhodně nemělo uniknout vaší pozornosti, na jednom místě!

Menu