VELO: 5/2011

89 

Koupit elektronickou verzi

Popis

VELO 5/2011168 stran

úvodník – ukázka: Velo Stars 2011: Trek Superfly Elite 29″ + video – ukázka: Speciální 3D vložky do bot – ukázka: Domácí bikový revír na pozvání čtenáře! + video

HLEDAČI ČTENÁŘSKÝCH TRAILŮ VYRÁŽÍ! Velo poprvé na pozvání v revíru čtenáře – vyrazili jsme za Víťou Jarošem do Bílých Karpat a užívali si lesních pěšin, co to šlo. Napoví video ukázka (vedle ní najdete i trasu v GPS formátu, mapu ke stažení a fotografie, jež se nevešly do časopisu), vše ostatní je v časopisu.

TEST SPORTOVNÍCH KAMER. Jsou malé, výkonné, není díky nim problém natáčet originální jízdní záběry téměř kdekoliv, odkudkoliv a jakkoliv. Právě tito prostředníci pohyblivých vzpomínek jsou nyní na prahu sezony objektem našeho testu – konkrétně Oregon Scientific ATC3K, Drift Innovation X170, Vio POV.1.5 a dvě full HD mašinky ContourHD 1080p a GoPro HD Hero. Porovnání výstupu z kamer najdete v našem videotestu.

SOUTĚŽ – SKLÁDÁME O KOLO! Na našem serveru www.iVelo.cz najdete nově praktického pomocníka na cestě za odhalením toho, kdo je skryt ve skládačce. Už není třeba stříhat časopis, stačí jen myší posouvat dílky a hledat správnou odpověď.

NEJSILNĚJŠÍ, A PŘESTO PORAŽENÝ. Proti Fabianu Cancellarovi jako by se v jarních klasikách semknul celý peloton. Byl evidentně nejsilnějším jezdcem, v prvních třech podnicích ale nezískal ani jedno zlato – skončil 2. na Milán-San Remo, 3. Kolem Flander a 2. na Paříž-Roubaix.

MAGURA 2012 a totální inovační bouře mezi brzdami německého výrobce! Zapomeňte na pojmy jako Marta, Luisa či Julie, jsou tu zcela nově pojaté MT8, MT6, MT4 a MT2. Byli jsme u jejich prvního testování na Mallorce.

ANATOMICKÉ 3D VLOŽKY DO TRETER – účinná prevence zdravotních problémů a mnohem více. Tyto vložky totiž slibují pomoci při bolestech kloubů, zlepšit usazení nohy v tretře, zajistit lepší přenos síly i vyšší komfort. Čtěte v ukázce z aktuálního čísla.

KAKTUSY, TEQUILA & BIKE. Mexiko, jeho extra technické traily a fotograf Rob Trnka: „Vlny Tichého oceánu bouchají o malý útes pode mnou, stojím nad ním, házím do nich šutry a snažím si vzpomenout, jaké bylo zatím nejopuštěnější místo, které jsem navštívil. V Evropě nemá cenu nic takového hledat. Žijeme tam na sobě namačkaní jak sardinky a jsme na to zvyklí. Možná Ujunggenteng v Indonésii. Tamní surfový spot na pobřeží Indického oceánu byl hodně opuštěný. Ale nebyl nijak odlehlý. Tenhle mexický je.”

SINGLY, SJEZDY, LÁVKY I XC. Čechům nejbližší švýcarská vysokohorská lokalita Flims-Laax a její těžký terén se chystá otevřít svou náruč bikerům, kteří nehledají jen nějaký instantní biking, nýbrž pořádný nářez. Zvednete vhozenou rukavici? Pokud si nejste jisti, můžete se podívat na krátké ochutnávkové video, pokud si jisti jste, můžete si stáhnout mapy v tiskové kvalitě a vyrazit!

SVÉPOMOCNÁ DÍLNA – kolo vám tu neopraví, ale naučí vás to. Komunita městských cyklistů se dává do pohybu. Možná to jde trochu pomaleji, než by si její mluvčí přáli, ale co – překotné změny obvykle stejně stojí za starou belu. Průvodním jevem tohoto vývoje jsou projekty, které nebyly v našich končinách dosud úplně obvyklé. Například svépomocné cyklodílny.

ROZHOVOR – ZE ZÁVODNÍKA VRCHOLNÝM POLITIKEM (cyklistický senátor Jozef Regec). Kamil Hofman začíná svůj rozhovor s bývalým vynikajícím silničářem následovně: „Senátní prostory Kolovratského paláce, kde má svou reprezentativně zařízenou pracovnu předseda zahraničního výboru, mne poněkud znejistily. Byl jsem přece jenom zvyklý potkávat Jozefa Regece (46) převážně v uvolněné atmosféře cyklistických závodů, tady ale na vás dolehne zvláštní pocit parlamentní majestátnosti a vážnosti, tím spíš, když mne můj hostitel usadí do kožené sedačky pod obrovskou podobiznou zakladatele státu.”

DÍVKA V ÚNIKU. Když dráhařka Jarmila Machačová v Apeldoornu dokončila svoji stříbrnou jízdu mistrovstvím světa, dlouho si poplakala na rameni reprezentačního trenéra Josefa Kratiny. V pětadvaceti letech se dočkala první světové medaile v elitní kategorii. Vypravili jsme se za ní na návštěvu.

NA NÁVŠTĚVĚ VE VÝROBĚ – DURATEC A LEADER FOX. Za zajímavou reportáží jsme vyrazili do výrobních prostor dvou domácích značek. Slovo výroba však není úplně přesné – zatímco u Duratecu platí doslova, kola s tímto logem vznikají kompletně v České republice, u Leader Foxu se jedná o montáž.

TESTY, TESTY, TESTY – POPRVÉ S VIDEO UKÁZKOU Z TESTU!

  • KARBONOVÉ SUPERŠPERKY – špičkové hardtaily BMC Teamelite TE01a Scott Scale Premium
  • FULLY NA STO ZA SEDMDESÁT – sportovní XC stroje v ceně 65 000-75 000 Kč: Haibike Sleek SL, Lapierre X-Control 410, Specialized Epic Comp 29er a Superior Team Racing F80

  • ETALON DEVĚTADVACÍTEK – Trek Superfly Elite 29 a rubrika Velo stars 2011 s testy na přání čtenářů. Ochutnejte článek v ukázce.
  • NEJEN PRO AMATÉRSKÉ ZÁVODNÍKY – hardtaily Pell´s Razzer X9 D a GT Zaskar Elite a kategorie HT v ceně 40 000 Kč
  • rubrika Minitest – batoh CamelBak Hawg 20 a láhev Specialized WaterGate Purist
  • SERVISNÍ SERIÁL – odstranění problémů se špatně fungující kotoučovou brzdou.
  • PO DOJETÍ NA SKŘIPEC – miniseriál věnovaný strečinku pokračuje cvičením po ukončení fyzické aktivity.

KVĚTEN PŘINÁŠÍ ZÁVODY – pravidelný tréninkový seriál poradí, jak je zvládnout. V květnu se také opět stupňuje intenzita přípravy.

TAKÉ JÍDLO UMÍ BÝT RYCHLÉ A POMALÉ. Naše vědomosti o lidské výživě a metabolizmu se neustále rozšiřují. Z nutričního hlediska nás na potravinách nejvíce zajímá energetická hodnota, množství živin, vitamínů, minerálních látek, stopových prvků, cholesterolu… V posledních deseti letech využíváme ještě dalšího ukazatele – glykemického indexu. Jde o velmi důležitý údaj také pro sportovce.

HERMIDA, NEBO KULHAVÝ? José Antonio a Jaroslav, jeden je mistrem světa, druhý by se jím rád stal. Dělí je sedm let a počet nasbíraných úspěchů, jejich bydliště jsou od sebe vzdálená 1800 kilometrů, ale v cíli závodů jsou mezi nimi často jen vteřiny. Jeden loni vyhrál závod mistrovství světa, druhý Světový pohár, oba se utkají jak v závodech SP, který začíná již 24. dubna v Jižní Africe, tak na trati v Novém městě na Moravě 12.-14. srpna.

MEDAILE, CO PÍŠÍ OTAZNÍKY. Dráhaři přivezli ze 106. mistrovství světa dvě medaile. Dvě stříbra, která značí úspěch, a zároveň dvě stříbra, nad kterými by se mělo rok před Londýnem pozvednout obočí. Ani jedna placka totiž nepochází z disciplíny zařazené do olympijského programu.

Menu