VELO: 3/2011

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 22.02.2011 Úvodník: Kde berete inspiraci

Popis

S březnem už přichází sezona a s ní Velo opět nabývá na počtu stran. Letošní březnové vydání jich má 168 stran, z čehož 45 patří jarní novince – speciální příloze.

speciální příloha

VELO TIPY PRO DOBRÝ NÁKUP Na 45 stranách březnového vydání najdete tipy na zajímavé produkty v různých skupinách: hardtaily karbon i hliník, fully od sportovních po sjezdové, 29″dámská kola, silničky, krosy, dětská kola, vidlice, brzdy, komponenty, zapletené sety, přilby a brýle, tretry, oblečení a doplňky. Jde o praktického cyklistova průvodce nabídkou trhu.

SOUTĚŽ – SKLÁDÁME O KOLO! Na našem serveru www.iVelo.cz najdete nově praktického pomocníka na cestě za odhalením toho, kdo je skryt ve skládačce. Už není třeba stříhat časopis, stačí jen myší posouvat dílky a hledat správnou odpověď.

SANKT WENDEL – DUHOVÁ MÍZA ČESKÉHO CYKLOKROSU. Na vlas stejné místo jako před lety, kdy byl nejlepším mezi jezdci do 23 let, identický okruh, stejné zatáčky, výjezdy i finiš. A Zdeněk Štybar v St. Wendelu opět našel zlatou cestu! Reportáž z mistrovství světa v cyklokrosu.

DEN V AUTOBUSU S FANKLUBEM MISTRA SVĚTA – ojedinělá reportáž z cesty na mistrák, z mistráku i z cesty zpět. Náš redaktor uvnitř fanklubu Zdeňka Štybara.

TECHNICKÉ TÉMA

NÁBOJE S INTEGROVANOU PŘEVODOVKOU. Zatímco převodovky v klikách vyžadují speciálně upravený rám (a mnohem více ještě převodovky umisťované do rámu), náboje s planetovými převodovkami lze umístit na každé kolo. Mají i své další přednosti, stanou se tedy v MTB náhradou za přehazovačku? Myslíme si, že ne, negativ je také dost. Naše tvrzení podporujeme i testem, jímž coby doplňkem k článku prošly Rohloff Speedhub 500/14 a Shimano Alfine 11, ale také mutant Sturmey Archer CS RK3 (uvnitř náboje je třírychlostní převodovka, přitom tělo disponuje unašečem kazety).

KOUPÍŠ KOLO V KRABICI, ROZBIJEŠ SI PALICI – rozhovor věnovaný projektu Stop E-Shop, jímž se český dovozce snaží vrátit značku Trek pouze do kamenných prodejen. „Kolo ze své podstaty není zbožím vhodným pro zasílání v krabici.”

ROZHOVOR – MARTIN VESELOVSKÝ aneb „Abychom si rozuměli, pane ministře…” Pokud sledujete Českou televizi nebo posloucháte Radiožurnál, jméno Martin Veselovský či jeho tvář jsou vám dobře známé. Moderátor politických diskuzí, který dokáže politiky přimět k odpovědi na položenou otázku. Profesionální a tvrdý tak, jak je v téhle disciplíně potřeba. Současně je také nadšeným cyklistou, bez kola si život nedokáže představit.

TESTY, TESTY, TESTY

  • sportovní XC fully (zdvih 100-120 mm) v ceně 45 000-50 000 Kč – Dema Plasma, Ghost RT Actium, GT Sensor 2.0 a Rock Machine Vortex 50
  • hardtaily s převodovkou a řemenovým pohonem – Duratec Sonic CX4 29 a Mrazek BOH FX 29er
  • zadní náboje s planetovou převodovkou – Rohloff Speedhub 500/14, Shimano Alfine 11 a Sturmey Archer CS RK3
  • rubrika Versus – minihustilky BBB HoseRoad a Zéfal Air Profil Micro
  • rubrika Minitest – brašnička na řídítka Sport Arsenal art.500, vesta Craft Elite Wind Vest, sedlo Fi´zi’k Tundra 2 K:ium a návleky na nohy Sportful No Rain Leg Warmers

MATURITA Z BIKINGU. V současné době je běžné, že si lidé platí instruktory, aby se zlepšili v různých sportech – zmiňme za všechny tenis, squash, golf či posilování. U cyklistiky, přesněji řečeno techniky jízdy na kole, to v Česku zatím není zcela obvyklé (u tréninkového vedení to samozřejmě je jinak), přitom je tu stejné opodstatnění. Navštívili jsme proto lekce techniky jízdy na MTB v rakouském Leogangu, abychom zjistili, co vše mohou bikerovi přinést.

JAK NA TO: VÝSKOK NA TERÉNNÍ PŘEKÁŽKU, JEJÍ PŘESKOK. Třetí díl školy jízdy Kamila Tatarkoviče a Pepy Dresslera.

NOVÝ MINISERIÁL – STREČINK. V prvním ze tří dílů se zaměříme na rozcvičení a protažení před jízdou, které může nejen ochránit svaly a úpony před přetížením, ale také pomůže rozehřát svaly.

TRÉNINK NA BŘEZEN – konečně přijde ke slovu kolo, které vystřídá všeobecnou tělesnou přípravu. Čekají nás základní objemové kilometry, ale i trocha intenzity.

MOLITANOVÁ JÁMA alias foam pit. Velmi specifická tréninková záležitost, kterou většina cyklistů nevyhledává, ale ten zbytek se bez ní neobjede. Ano, řeč je o tréninku skoků a triků.

PROBIOTIKA – ochránci zdraví, pro které rozhodně není třeba chodit do lékáren!

DOMÁCÍ SERVIS KOL – pokračujeme nastavením pružení.

CYKLISTIKA NA POŠTOVNÍCH ZNÁMKÁCH. První známka s motivem kola se objevila v oběhu již v roce 1887. Nejen o ní, ale i o cyklistickém Modrém Mauriciu a mnoha dalších zajímavostech hovoří článek na toto téma.

VELO CAMP 2011 – pozor, přihlašování už probíhá!

TEST FEST 2011 – Letos 500 kol a nové značky, osm hodin testování denně! Na Moravě tradičně, v Čechách nově. Více informací.

DOMÁCÍ BIKOVÝ REVÍR – ŠUMAVA. Konkrétně jsme dvěma pohodovými okruhy zavítali do oblasti Antýglu.

NAPŘÍČ USA NA KOLE JAKO SPLNĚNÝ SEN PŘED ČTYŘICÍTKOU. „Se srpnem se blížila i Robertova čtyřicítka. Kdysi si usmyslel, že než jí dosáhne, přejede své rodné Spojené státy od oceánu k oceánu na kole. Jenže přišla svatba, stěhování do Brd, dcera, potom dvojčata… V květnu od něj ale dostávám mail – teď, nebo nikdy! Čtyřicítka na krku a on chce uskutečnit svůj sen. A jestli bych prý nejel také. Jsa o pár let starší a maje rád pohodlí, zpočátku jsem váhal. Ale nakonec s měsíční propustkou od rodiny jedu!” Přesně těmito slovy začíná jeden neobyčejný příběh, jehož autor vás mimo jiné seznámí s proměnami Ameriky při jejím překonávání napříč od oceánu k oceánu.

Menu