VELO: 7-8/2010

89 

Koupit elektronickou verzi

Popis

SLOVENSKÉ LAHŮDKÁŘSTVÍ Slovenský zákon omezující pohyb cyklistů v přírodě mnozí vnímali v roce 2007 jako konec terénní cyklistiky v této zemi. Jelikož však jeho formulace umožňuje řadu výkladů, včetně poměrně liberálních, bikeři tu nevymřeli. Pavel Chrenčík, jeden z nich, nás ve čtyřech zastaveních provede nejhezčími oblastmi této země – Malou Fatrou, Velkou Fatrou, Vysokými Tatrami a Považským Inovcem. V každé lokalitě autor navíc vybírá několik výletních cílů i ubytovacích zařízení. Řada rozmanitých fotografií Pavla Chrenčíka, ale i Jana Tekela a Jána Zuzaniaka vás možná přesvědčí, abyste letos o dovolené vyměnili Alpy právě za území naší bývalé federace.

Velo 7-8/2010 = 152 stran! úvodník | ukázka: Velostars: GIANT Trance X Advanced SL ukázka: Novinky 2011 (Utah, USA): Cannondale Jekyll je zpět! ukázka: Slovensko: ty nejlepší MTB trasy!

DALMÁCIÍ NA KOLE I LODÍ Zájezdy kombinující kolo a loď se těší již řadu let velké oblibě. Zázemí máte na zajištěno na lodi, která vás zároveň převáží z jednoho ostrova na druhý. Trasy nebývají nikterak dlouhé, takže je spousta času i na místní zajímavosti nebo jen na lenošení u moře. To je pro Středoevropana velmi lákavý způsob trávení dovolené. Do Chorvatska se podíval i náš spolupracovník Daniel Kovářík, který ve svém článku den po dni líčí celé putování.

BOJUJME ZA KŘIVOKLÁT! Návrh na vyhlášení Národního parku Křivoklátsko již visí na úřední desce Ministerstva životního prostředí. Je tedy pravděpodobné, že nedaleko Prahy vznikne území 11 000 hektarů s nejpřísnějším režimem ochrany. Místní biker Václav Vorláb bije na poplach a sbírá podpisy pod petici Kola na Křivo(klátsku). Jejím cílem je zachovat toto území v maximální možné míře přístupné cyklistům. Své pohnutky i vize odkrývá Václav Vorláb v obsáhlém rozhovoru.

KANADSKOU DIVIOČINOU Na západním pobřeží Kanady čeká na bikery opravdové dobrodružství. Může se tu dokonce snadno stát, že vaše sprinterské schopnosti prověří urostlá medvědice. To se pak rádi vrátíte do Čech k vesnickým oříškům. Svůj adrenalinový zážitek líčí Miloš Cienciala.

DOJEĎTE SI DO PRÁCE Když pro pracovní vytížení není čas na cyklistiku, zbývá mnohdy jediné řešení – jezdit na kole alespoň do zaměstnání. Že k tomu nemáte podmínky? Nevadí, vytvořte si je! Pavel Mach popisuje, jak se to podařilo jemu.

TESTY

  • Rubrika Souboj čtyř je věnována XC fullům v ceně 80-90 000 Kč. Konkrétně se zde představuje 4Ever Virus SXC 2, Kellys Wacuum, Pell´s F17 Race D a Specialized Epic Expert.
  • Česká kola na Sramu XX – Duratec Canner CC1 a MRX XX.
  • Dokončili jsme dlouhodobý test vidlic Fox F100 RLC FIT a Magura Durin Race

TUCET A JEDEN UNIVERZÁL Praktický test třinácti univerzálních XC plášťů v šíři 2,0-2,2″. Author Trail Master, Bontrager XDX TLR, Continental Race King, Geax Saguaro, Hutchinson Toro, Kenda Karma, Maxxis Aspen, Michelin Country Trail, Ritchey Z-Max WCS Premonition a Intuition, Rubena Scylla Racing Pro, Schwalbe Rocket Ron, WTB Nano Raptor, Specialized Captain S-Works 2 Bliss.

PRVNÍ NOVINKY 2011 JSOU TADY! Exkluzivně jsme se svezli na nových Cannondalech Jekyll a Scalpel a také na Scottech Genius LT a Scale. Novinky obou značek doplňuje premiérový test desetirychlostní sady Sram X0 a teleskopické sedlovky RockShox Reverb.

NA KRÁLE ŠUMAVY S POŘÁDNÝM KALIBREM Na pořádný závod s pořádným kolem. Reportáž o české maratonské klasice a dvou odvážlivcích s biky kategorie 150 a více milimetrů.

ČESKÉ HOLKY JSOU TY NEJLEPŠÍ! Jana Horáková a Romana Labounková vozí jeden fourcrossový úspěch za druhým. Co stojí v pozadí jejich výsledků a jak to vypadá s jejich budoucností?

Menu