VELO: 3/2007

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 21.02.2007 Fejeton: Lesní přemítání Ukázka z časopisu: Prověrka předchází pád

Popis

VELO SLAVÍ!

BŘEZNOVÉ VYDÁNÍ JE STÉ V HISTORII ČASOPISU!

Tomu také odpovídá nestandardní podoba tohoto čísla – ať už je to podoba titulní strany či několik stránek věnovaných redakci. Až proto půjdete pro své Velo do prodejny či stánku, nelekněte se – neobvyklý vzhled skrývá běžné číslo.

Velo slaví stovku
• vizitky redaktorů
• 10x 10 otázek
• výběrové řízení na redaktora – v hlavních rolích adeptů novinařiny Honza Kopka a Pepa Dressler
• 10 nejlepších snímků historie časopisu
• střípky z natáčení
• fotografie, které je škoda nechat u ledu

POSTER A SAMOLEPKA PRO VŠECHNY ČTENÁŘE
Březnové vydání přináší dva postery – vybrat si můžete mezi skákajícím Stevem Peatym a bikery závodícími v hořící australské buši. Nebo obrázek otáčet dle nálady.

Samolepka Beru ohled dostala novou podobu a je přiložena ke každému Velu s pořadovým číslem 3/2007. Ovšem nejen to – v sekci Stahuj na našich stránkách najdete soubor s dřívější podobou samolepky k volnému stažení. Stačí jej přinést do jakéhokoliv copycentra či grafického studia a nechat si vyříznout na plotru.

NA STARÉ ŽELEZO JE BRZY! Malá poškození laku rámu jsou poměrně běžná, ale co když se stane něco horšího? Promáčklina na kovové trubce, poškození vláken karbonu nebo dokonce prasklina, to vše jsou v životě cyklisty hodně bolavé momenty. Není ale třeba plakat – vše je možné opravit. Stačí jen vědět, jak na to, znát možnosti a také mít kontakty. To vše nabídne článek v březnovém vydání.

ŠLAPACÍ STŘED S LOŽISKY VYSAZENÝMI VNĚ RÁMU – jak na něj při montáži a demontáži? Napoví další díl Vyšší školy mechanika.

UŠETŘETE ZA NÁŘADÍ! Vybavení domácí dílny lze pojmout velkoryse a pořídit si originální nářadí, nebo si lze vystačit s běžnými, jen náležitě upravenými klíči. Jak na to?

INDIVIDUALITA VOLÁ. Jakýsi mikroblok vytvořily v časopisu dva články – AIRBRUSH JAKO ZRCADLO DUŠE, který se věnuje práci českého designérského studia B2, a V BARVÁCH VLASTNÍHO KMENE. V něm se dozvíte, co vše je třeba podstoupit, pokud si chcete nechat ušít dres na zakázku: postup objednání, výběr materiálu, grafické ztvárnění představ o finální podobě…

POHODLÍ SKRYTÉ UVNITŘ aneb průřez nabídkou a možnostmi výstelek do kraťasů. Pryč jsou časy středověku, současná nabídka se výrazně orientuje na komfort cyklisty – vrstvením materiálu, mikrovlákny, kanálky, žlábky, polstrováním. Stačí jen ukázat na ten správný produkt.

FENOMÉN GPS aneb CHYŤTE SI DRUŽICI! Praktickými společníky při navigaci terénem se mnohým z nás stávají elektronické GPS přístroje. Co vše umí, o co nás ale také dokáží připravit, jak s nimi pracovat ve spojení s počítačem a jaké jsou mezi nimi rozdíly, které byste měli při nákupu znát?

ZÁTĚŽOVÉ TESTY jsou PŘÍNOSEM PRO KAŽDÉHO. Je ale dobré vědět, pro koho z nás se který hodí. Velo trenér Libor Matějka proto připravil základní rozdělení zátěžových testů, zmínil přednosti i nedostatky každého z nich i doporučil skupiny cyklistů, pro které se ten konkrétní hodí. U takto zaměřeného článku samozřejmě nemůže chybět poměrně vyčerpávající PŘEHLED SPORTOVNÍCH LABORATOŘÍ!

HARDTAILY PRO KAŽDÉHO – test pěti pevných MTB s odpruženou vidlicí v cenové kategorii 17 000 – 20 000 Kč. V hlavních rolích: Kelly´s Salamander DSC, Mongoose Amasa Elite, Pell´s Razzer Pro D, Rock Machine El Nino V-Brake a Scott Reflex 30.

SOUBOJ ČTYŘ. Pravidelná rubrika v podobě testu čtyř kol s celostránkovými fotografiemi tentokráte přivítala sportovní fully v ceně 60 000 – 75 000 Kč, a sice ve složení GT I-Drive 4 1.0, Lapierre X-Race 500, Merida Mission 3000-D a Santa Cruz Superlight.

VELO STARS 2007. Exkluzivní rubrika, která po celý rok 2007 přináší a bude přinášet na více stránkách test jediného kola, tentokráte s příležitostí ukázat se pro celokarbonový full Giant Trance Advanced.

SILNIČNÍ NA KOST. Author pro letošní sezonu zdokonalil svůj nejvyšší celokarbonový silniční model, což mimo jiné přineslo hmotnost 6,9 kg (velikost 58 cm, bez pedálů). Druhý silný domácí hráč, Kelly´s, věří i u svého top modelu nadále hliníku a kompozitu svěřuje pouze zadní stavbu. Březnové Velo přináší praktické porovnání těchto dvou koncepcí.

S VELEM NA CESTÁCH – v rubrice Přejezd českých a slovenských pohoří najdete Jeseníky, Domácí bikový revír vás nejen provede Děčínskem, ale také německým příhraničím.

SILNIČNÍ VELOSÉRIE – kompletní informační servis včetně přihlášek najdete právě v tomto čísle.

MÉNĚ JE NĚKDY VÍCE: cyklokrosové Mistrovství světa nejen reportážně, ale i tématicky.

PRO TOUR 2007 STARTUJE V NEJISTOTĚ. Na prahu nové sezony stále zůstává mnoho otazníků v tomto seriálu, které jezdcům rozhodně nepřidají na jistotě. „Nechte nás závodit!“, volají. Na stránkách sportu najdete v březnovém Velu mimo to i vizitky dvaceti stájí, výpis jejich lídrů, představíme vám nejvíce očekávané souboje, mnohá nej, která přinesla nová sezona, materiální vybavení týmů, soupis závodů Pro Tour a mnohem víc.

MERIDA BIKE CAMP MALLORCA. Jako každoročně, i letos Merida sezvala novináře na tento Baleárský ostrov, aby zde mohli vidět, fotit a zpovídat týmové jezdce, ale také se poprvé setkat s novými koly pro sezonu 2008. Přivezli jsme pro vás navíc i malou anketu, v níž na stejné otázky odpovídali Gunn-Rita Dahleová, José Antonio Hermida a Ralph Näf.

Menu