VELO: 10/2007

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 20.09.2007 Úvodník: PARAZITÉ BEZ DUŠE Fejeton: DOBŘE, NEBO ŠPATNĚ? Ukázky z časopisu:

Popis

OCHUTNÁVKA VELO 10/07

PŘEDNÍ ODPRUŽENÍ 2008! Dovolíte-li, značku po značce vás provedeme odpruženými vidlicemi z kolekcí roku 2008 a seznámíme vás se všemi zásadními inovacemi. Co však je možná pro výběr nové vidlice důležitější, je VYSVĚTLENÍ VŠECH ZNAČEK A ZKRATEK, které ta která firma používá, a CO VÁM TEN KTERÝ SYSTÉM MŮŽE PŘINÉST. Jako BONUS pak, prosíme, přijměte kompletní přehled odpružených vidlic 2008, nabízených na českém trhu, s možností porovnání podle všech základních parametrů.

VELETRH EUROBIKE 2007 – JAK NEDŮLEŽITÁ JE TŘEŠNIČKA. Na deseti stránkách přinášíme nejzajímavější novinky, které byly prezentovány na letošním ročníku výstavy v německém Friedrichshafenu. Předkrm jste mohli najít i ZDE na našich stránkách www.iVelo.cz, přidáváme tedy k němu další porci, aby hlavní chod přišel 31. 10. 2007 v podobě Velo speciálu Novinky 2008.

SOUBOJ ČTYŘ. Exkluzivní porovnání čtyř kol tentokrát přináší MTB XC fully roku 2008 v ceně 65 000 – 75 000 Kč. Najdete v něm modely Gary Fisher HiFi Deluxe, GT Force 1, Scott Genius MC 30 a Trek Fuel EX 8.

SHIMANO XT 2008 hlásí PREMIÉROVÝ TEST! Dodat stačí snad jen to, že jsme k němu přidali ještě porovnání, vizuální i textové, proměn, které po čtyřech letech XT „postihly”.

RÁJ SEVERU – VÄTTERNRUNDAN: jedno jezero, jedno město, 300 km a 16 000 cyklistů! Je 16. července ráno, tři čtvrtě na dvě! Řadím se do „přípravného boxu” s dalšími padesáti blázny a kamarádem Máriem (naštěstí nejde o Cippoliniho). Jen co vyrazila předchozí grupa, tak se posuneme do „startovního boxu”, před nás se zařadí motorka. Tep mám asi 180, hrůzou se mi klepou kolena a před sebou 300 km kolem nejdelšího švédského jezera Vättern. Pak už jen píp-píp-píp-píííííp a jedeme. Každé dvě minuty, od pátku od osmi hodin večer do soboty do pěti do rána, startují skupiny po padesáti lidech, dohromady kolem 16 000 nadšenců. Nebo bláznů?

ŠKARNITZLOVI – TAKOVÁ NORMÁLNÍ BIKOVÁ RODINKA. Sourozenecké dvojice nejsou v současném závodním mountainbikingu sice ničím mimořádným viz sjezdové klany Athertonových nebo Hannahových, ale ne každá, byť hodně sportovně naladěná rodina u nás se může pochlubit příslušností ke světové špičce. Antonín, Jan a Jitka Škarnitzlovi propadli horskému kolu, což by samo o sobě ještě nebylo tak výjimečné. Vozí medaile a popřední umístění z nejvýznamnějších soutěží, trénují, žijí cyklistikou, ale kromě toho podnikají, studují a vedou v podstatě úplně obyčejný život.

NÁSTRAHÁM PODZIMU NAVZDORY! Nadcházející roční období působí na každého jinak. Někdo si při procházkách spadaným listím rád užívá melancholickou atmosféru mlhavých dnů, jiný se jen stěží loučí s posledními teplými paprsky slunce. Vztah cyklistů k podzimu bývá poznamenán především klesajícími teplotami a dalšími nástrahami počasí. Na všechno ale lze být připraven. V tématu najdete:

1) tipy, jak se nejlépe vypořádat s vodou, s větrem a s výkyvy teplot 2) výběr praktických doplňků 3) tipy na ochranu zdraví i kola 4) téma IMPREGNACE jako cesta k opětovné či nově nabyté funkčnosti oblečení 5) možnosti PŘEDPOVĚDI POČASÍ NA INTERNETU

ZNAMENÁ KONEC SEZONY ZMĚNY V JÍDELNÍČKU? Mohu si ulevit od přísné diety, jíst více, mám snad cíleně přibrat na váze? Také na tyto otázky přináší odpověď článek s titulkem Jezte podle zásluh.

CITLIVĚ NA CITLIVÉ PARTIE. Močopohlavní ústrojí může být ohroženo jízdou na kole především v chladu. Jak se vystříhat těmto zdravotním problémům se dočtete v říjnovém Velu.

MS MTB VE SKOTSKU: NENÍ KAŽDÝ ŠAMPIONÁT ZLATÝ. Možná za to může úžasná atmosféra místních highlands, ale mnohem spíš to má na svědomí pořadatelský um skotských nadšenců. Fort William, to je bikerský etalon nového tisíciletí a už pátý rok vzor pro všechny organizátory vrcholných MTB akcí nejen co do celkové úrovně zabezpečení závodů, ale například i tím, jak si nedaleko nejvyšší britské hory Ben Nevis dokáží místní jít na ruku s lesáky. Je toho víc, co by se dalo v tradičně nejlépe hodnocené destinaci mountainbikového World Cupu obdivovat, na začátku září se tu však poprvé rozdělovaly světové medaile. Komplimenty šly stranou.

TÝM PSK WHIRLPOOL HRADEC KRÁLOVÉ – Postupujeme o ligu výš! Vladimír Vávra, vedoucí formace PSK Whirlpool Hradec Králové, se se svými svěřenci připravuje na důležitý posun ze třetí do druhé ligy.

MINITEST: kotoučovky Magura Louise 2008, anatomické vložky do treter Sidas Bike+, větruodolná bunda Gore Bike Wear Function II, řetěz Sunrace CNM99 a hustilka Specialized Windpipe.

MINITEST LADY: rukavice Trek WSD Club Glove, dres Pearl Izumi Womens Symphony Jersey a tříčtvrteční kalhoty Craft Lighting Knicker.

VERSUS: V-brzdy Cane Creek Direct Curve 3 a Mrazek MLP V+, vesty Sportful Hot Pack Wind a Pell´s Dark Diamond No Wind a lady versusMTB treter Louis Garneau Fitness a Scott Boulder Lady

SPECIALIZED ENDURO SL. Sezona se chýlí svému konci a stejně tak i seriál testů Velo stars 2007. Devátý díl z deseti plánovaných strávíme ve společnosti Specializedu Enduro SL. Ten přichází v pravý čas, v době, kdy už víme, jak budou vypadat kol z příští kolekce této značky. Právě on je totiž poslem technologií, které v roce 2008 využije mnohem více modelů s ostrým S na hlavové trubce!

otestováno NA KOST: silniční novinky Merida FLX Scultura Evo Team a Superior Road CRB.

4x TEST silničních KLIK systému COMPACT: Bontrager Race X-Lite, FSA Omega, Triexpert a Shimano FC-R600.

VYŠŠÍ ŠKOLA DOMÁCÍHO MECHANIKA SE LOUČÍ devátým dílem s návodem na odstranění problémů s V-brzdami. Končí jeden seriál, záhy však začne další, který se bude věnovat tipům a radám na domácí servis kol. Více zatím neprozradíme, snad jen to, co už určitě víte – na www.iVelo.cz najdete tipy z Domácí dílny a stejně tak i z dalšího seriálu věnovaného domácímu servisu vidlic.

TY JEŠTĚ NEJSI ČEMBOUN?! aneb jak být členem a co vše znamená členství v bikové asociaci ČeMBA. Od chvíle vzniku a aktivního působení české mountainbikové asociace ČeMBA, tedy zhruba od června tohoto roku, najdete v každém Velu zmínku o ní – ať už přímou či nepřímou. Jestliže se zprvu zdálo, že sice je fajn, že podobný zástupce cyklistů existuje, ale aktuálně zatím není potřeba, dění na Slovensku ukázalo, že opak je pravdou. Je dobré být připraven. Ale bez ohledu na něj i podobné problémy, kdy cyklisté budou ČeMBU volat k ochraně či dokonce záchraně svých práv, i taková představa, jak se proháníme po nádherném singletracku, je lákavá. Pomoci sobě i druhým může každý z nás, a to velmi snadno. Ukázka.

DOMÁCÍ BIKOVÝ REVÍR vás zavede na JAVOŘICKOU VRCHOVINU, hlavním hrdinou přejezdu českých a slovenských pohoří je pak ČESKÝ LES.

KOLO A MOTORKA jako jeden prostor a různé zájmy. Cyklistika a motorky k sobě mají blíže, než si většinou uvědomujeme. Není to jen vzdálenou podobou motocyklu a kola, zejména sjezdových a motokrosových speciálů, nebo tím, že cyklistika převzala některá řešení právě od motocyklů, ale sportovci z obou disciplín mívají také stejné bikrosové kořeny. V neposlední řadě řeší cyklističtí i motorizovaní terénáři podobný problém – jak si užít silný sportovní zážitek a zároveň minimalizovat poškození přírody a předejít střetům s jinými návštěvníky lesa.

Menu