VELO: 2/2006

89 

Koupit elektronickou verzi

Popis

ZÁNIK MORATI – KONEC ČESKÉHO TITANOVÉHO SNU!
Morati končí! Šuškanda se mění ve skutečnost, když je v prosinci na oficiálních internetových stránkách značky prezentován velký výprodej a zveřejněno prohlášení o ukončení výroby do poloviny letošního roku. Česká rámařská chlouba, vysoká titanová škola, je u konce svých sil. Blesk z čistého nebe? Více čtěte v ukázce a v novém Velu.

VOLÁNÍ ALJAŠKY – JAN KOPKA.
Věděl, že se sem musí jednou vrátit. Aljaška se vám vryje hluboko pod kůži. Je to vášeň, nutkání, výzva. Známý cyklistický dobrodruh Jan Kopka se po třech letech vrací k extrémnímu bikovému závodu Iditarod Trail Invitational. Vyrazili jsme za ním a vedle povídání stihli otestovat jeho sněžné biky a prozkoumat jeho výbavu.

LABYRINT ČEPŮ A RAMEN.
Na trhu je mnoho různých konstrukcí zadního odpružení. Každá má svá specifika, výhody a nevýhody. Aby se člověk neztratil a nezamotal mezi všemi technickými pojmy, které na nás jednotliví výrobci chrlí, připravili jsme průvodce, jež by vám měl pomoci na složité cestě labyrintem ramen a čepů.

30 LET MTB – SERIÁL POKRAČUJE ROKY 1979-1981.
Plamínek sílí – Přelom sedmdesátých a osmdesátých let minulého století je přerodem mountainbikingu z libůstky několika málo nadšenců v masovou sportovní zábavu. Ani ti nejzainteresovanější si však ještě stále nedokáží představit, jaký oheň vzplane z pár jiskérek, které zažehli.

ZA KAŽDÝ TÝM JEDEN.
V únorových testech jsou pro vás připraveny MTB XC fully s různými typy tlumičů (60 000 – 80 000 Kč, Fuji Outland Pro, Gary Fisher Cake 2, GT i-Drive 4 1.0, Merida Mission Carbon Race, Trek Fuel EX 7) a k tomu test krosových kol v cenové relaci 20 000-25 000 Kč, která jsou SPORTOVNĚ NALADĚNA.

TIPY PRO PRVNÍ METRY NA KOLE.
Také už vaši potomci dorostli do věku, kdy je možné naučit je jezdit na kole? Právě pro vás je v únorovém Velu připraven kompletní manuál, jak na jít správně a bez chyb. Dočtete se třeba, že tříkolka ani balanční kolečka rozhodně nejsou to pravé a ořechové atd.

REVOLUCE V PRVNÍ TŘÍDĚ – novinka GT IT v exkluzivním testu VELA!
Vloni si planetové a jiné převodovky prožily veliký boom. Honda byla jistě tím velkým hráčem, mnoho vln nadělala také kooperace Be One a Hayesu, Rohloff zase fungoval na nicolaích a dalších. Skoro se vážně začalo přemítat, jestli stojíme na prahu revoluce. Odhalení modelových řad pro sezonu 2006 však novou epochu nevěští. Tedy pakliže za ní nepočítáme start sériové produkce freeridového GT IT.

POJEĎTE S NÁMI – krajem chmelu a výhledů (Lounsko v Domácím bikovém revíru) či na Jiráskovu cestu (přejezd Orlických hor).

NA SKOK ZA VELKOU LOUŽI – zveme vás na exkurzi, jak vypadá bikování v okolí amerického Park City v pohoří Rocky Mountains.

MŮJ MILÝ DENÍČKU.
Už delší čas přemýšlíte o tom, že byste si chtěli založit tréninkový deník? Možná vám pomohou naše tipy, jak jej vést a jaké jsou možnosti.

SBOHEM, PODKOŽNÍ NEPŘÍTELI!
Čím více vánočních období máme za sebou, tím větší příchuť klišé získává věta: Zase jsem přes Vánoce nabral, musím to do léta sundat, jinak nevyjedu do kopce! I když fyzička neklesne, jízda stejnou rychlostí jako před Vánoci vyžaduje větší úsilí. S drobnou nadváhou v řádu několika kilogramů se navíc pere mnohý z nás dlouhodobě. Jak si konečně pomoci?

VELO MARATON SÉRIE 2006 ODTAJNĚNA!
Seznamte se se změnami v dalším ročníku Velo série, se závody, které zahrnuje jak její silniční, tak i biková verze, i s jejich termíny.

DOMÁCÍ CYKLOKROSOVÝ ŠAMPIONÁT – JAK JINAK… Petr Dlask počtvrté mistrem ČR v naší silné disciplíně.

PŘESTUPOVÝ KARUSEL se ve světě tlustých plášťů rozjel o něco později než obvykle, ovšem s o to větší intenzitou. Řada zajímavých transferů se uskutečnila na přelomu roku.

Menu