Informační přetahovaná

28.2.2017

Je začátek ledna. Crrr. Crrr! Crrrrr! Hi Rudolf, how are you? Ahoj Haralde, jo, díky, jde to. Máme za sebou „technický“ konec roku, těch novinek zase bylo spousta, poslední čísla každého ročníku jsou jich vždycky plná. „Super, právě proto
ti volám! Chci vás pozvat do Karviné na představení našich nových modelů pro další sezonu. Posílám ti mailem přihlášku, potvrď mi ji.“ Sezona ještě ani nezačala a my už budeme vidět do té další. Už to zase začíná!

Je půlka února. Crrr. Crrr! Crrrrr! Hi Rudolf, how are you? Ahoj Haralde, díky, jde to. „Příští týden je ta předváděčka, nezapomeňte na to. Rád tě uvidím. Tak zatím!“

Je konec února, podáváme si s Haraldem ruce a potvrzujeme si navzájem, že se rádi vidíme. Procházíme okolo stojanů s novinkami, bavíme se o nich. Třeseme si rukou a já mažu psát reportáž. Některé novinky je možné zveřejnit hned a uzávěrka se blíží.

Je začátek dubna a já podle prohlášení, kterým se upsal k mlčenlivosti, mohu uvolnit další várku informací o novinkách. Velo vychází přesně v den, kdy je to povoleno, 18. 4., takže přece žádný problém! Vytáčím číslo s holandskou předvolbou: Ahoj Haralde, jak se máš? Potřebuju fotky, co ty na to? Jak to, že mi je můžeš odeslat až 18. 4.? No jo, termín, ale to už vycházíme a to pro nás znamená měsíční zpoždění s informacemi. Opravdu to nejde? Hm, tak to teda fakt „díky“. Držím jazyk za zuby a koukám, jak se za pár dnů na webech objevují novinky. A kdyby jen tam, i v některých tištěných médiích. Co se dá dělat, dodržel jsem slib, jiní ne.
Je začátek května, další várka, další termín, další telefon. Tentokrát jsem uspěl, rozdíl mezi koncem embarga a vydáním Vela byl jeden den. Stačil.

Je začátek srpna. Haralde, našel jsem na webu informaci, že Shimano pracuje s karbonem i u komponentů, řekni mi k tomu něco. Že to je jen kachna?! Opravdu?! No dobrá.

Na konci srpna se na Eurobiku lidi tlačí na stánku Shimana, má prý úplně novou sadu a karbonem nešetřilo. Ahoj Haralde, rád tě vidím, kamaráde. Třeseme si rukama, bavíme se o novinkách – budeš koukat, Rudo, máme skvělou novinku, karbonový program! Opravdu? Neříkej, to jsem nečekal! Za chvíli si slibujeme, že se zase uvidíme v Karviné a že mezitím si budeme posílat maily, kdybych cokoliv potřeboval a nebo kdyby se Shimano vytasilo s něčím novým. „Dám ti vědět, Rudo, abys to věděl včas.“

Už to zase začíná…

Menu