VELO: speci/2005

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 03.08.2005 Ukázka z časopisu: Konec jedné éry

Popis

Speciál věnovaný Tour de France letos poprvé vychází samostatně. Najdete v něm na 88 stranách nejen vše o průběhu závodu, ale také portréty nejzajímavějších jezdců, exkluzivní rozhovory, pohledy do zákulisí i na technické vybavení jezdců. Mimo to se můžete těšit na vložený poster formátu A3!

Konec jedné éry aneb na pivu s Lancem
Ráno 25. července, těsně po skončení Tour, se LA probudil a už nebyl profesionálním cyklistou. Jedna velká kapitola světové cyklistiky se naplnila.

Američané a Tour
LA byl nejúspěšnější, s jeho odchodem však úspěšné tažení USA na Tour nemusí skončit – letos se do první desítky vešli hned dva další, Landis a Leipheimer. Historicky pak sbírkou skalpů na TdF Američané patří na třetí místo a řadí se tím mezi velmoci (celkem 10 vítězství, z toho Armstrong 7).

Poslední souboj – Armstrong vs. Ullrich
Na podiu na Elysejských polích se dlouze objali. Naposledy. Jejich sportovní souboje byly středem pozornosti TdF celé jedné epochy, patřily k nejsledovanějším v dějinách výjimečného závodu. Tato legenda se letos uzavřela.

Etapa za etapou
Důelžité momenty jednotlivých etap, výsledky, zajímavosti.

Stopa v paměti – jaká byla letošní Stará dáma
92. ročník se do análů zapíše především rekordním sedmým zápisem Armstronga, nebyla to však jediná stopa, kterou zanechá v paměti cyklistů.

Taktika nade vše
Kdo chce ve velkém závodě dosáhnout úspěchu, musí být silný nejen morálně a fyzicky, ale také takticky. Jak vypadá taktika špičkových profesionálních stájí?

Žlutý dres – odmítaná posvátnost!
Snem každého profesionálního cyklisty je po celé generace obléknout žlutý dres vedoucího jezdce. Podaří se to jen pár vyvoleným. Pro mnohé z nich se však v určitých chvílích stává spíše nechtěnou svátostí – hájit a udržet žluťáka znamená obrovské vypětí pro celý tým.

Palec nahoru i dolů
Dvakrát top 10 událostí – na jedné straně ty, které si zaslouží kyselý citron, na druhé ty skvělé!

Budoucnost TdF přichází z východu
Pohled do celkového pořadí ukáže, že mezi mladými jezdci mají nadvládu ti z východních zemí. Bude tak zanedlouho vypadat i výsledková listina nejlepších?

PORTRÉTY
Kuře perfekcionista (M. Rasmussen)

Neúnavný útočník (A. Vinokurov)

Zůstávám, pánové! (I. Basso)

Postřehy z depa
Pohled na techniku vyvolených přinese odhalení mnohých novinek i zajímavé postřehy.

Nastoupili na start (soupisky týmů, umístění, vybavení)

Okem fotografa
Ač mladá, Markéta Navrátilová fotí Tour de France již mnoho let, její fotografie patří k nejžádanějším. Jak vidí divadlo TdF ona?

Zákulisní střípky

Menu