VELO: 4/2003

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 30.11.-0001 Ukázka z časopisu: WADIBIKING aneb na horském kole přes 7 EMIRÁTŮ

Popis

WADIBIKING PO ČESKU! Spojené arabské emiráty. Velká exotika, pro mnohé spojená i s nebezpečím. Práce zavála Na nějaký čas do této země českého bikera, který ji stihl důkladně projezdit. Zážitky, které popisuje ve své reportáži provázené množstvím fotografií jsou prostě SKVĚLÉ! Velbloudi vybírající uprostřed města popelnice, znenadání končící cesty, strom uprostřed asfaltky, cedule Zákaz koupání vprostřed pouště a další a další.

ODEŠLA LEGENDA Jan Veselý byl velký cyklista a ještě větší člověk. Jeho život rozhodně nebyl snadný, nemusel bojovat pouze se soupeři, ale i s režimem. O Janu Veselém psal ve svých povídkách i Ota Pavel. Jaký byl v očích lidí, kteří jej znali osobně?

NÁKUPY PŘES POČÍTAČ Internetový prodej není převratným objevem poslední doby, funguje už delší čas. Jak ovšem vypadá virtuální obchod v cyklistickém podání? Vše má svá pro i proti. Ušetřit lze mnohdy nejen čas, ale i peníze, vybírat lze v klidu domova, bez dalším zákazníkem funícím vám na záda. Na druhou stranu si vyhlédnuté zboží nemůžete osahat, vyzkoušet. K tomu napoprvé nutno přičíst strach z toho, co vlastně poštou přijde. Je ale proč se bát?

VELKÝ MUŽ GT V PRAZE Do České republiky zavítal na krátký čas Pit Garski, osobnost značky GT. A dubnové Velo přináší exkluzivní rozhovor!

UPGRADE SILNIČNÍHO KOLA Za málo peněz lze mnohdy pořídit hodně muziky. To samé se dá říci o inovaci staršího silničního kola. Víte, že z řadících pák pro osmikolo lze poměrně snadno udělat devítkové nebo desítkové a že rozhodně neutratíte více než tisícovku? S jakými dalšími problémy lze počítat v případě, že se rozhodnete inovovat řazení? Není velký problém vyměnit klasický silniční představec za ahead, odlehčit stávající těžkotonážní stroj a tak dále a tak dále.

STÁLE STEJNÁ POHÁDKA Výstava Sport Prague pohledem naším i pohledy mnoha jiných. Téma výstav bylo společným i pro rubriku Dva na jedno téma.

BIKOVÁNÍ V ARIZONĚ V této oblasti biku zaslíbené proběhl testovací kemp giganta v oboru odpružení, značky Manitou. A Velo bylo při tom, na pozvání firmy Manitou vyzkoušel novinky náš redaktor.

NAPŘÍČ AUSTRÁLIÍ Dvěma českým cyklistům už byla Evropa málo a proto se rozhodli projet napříč zemí protinožců. Ovšem žádné pohodové putování! Denní dávky vysoko přesahovaly 200 km. Holé pláně, velké vedro, rovné nekonečné silnice, to vše k Austrálii patří. To vše prověřilo odolnost borců. Jak obstáli? Dozvíte se v dubnovém Velu!

NENÍ FULL JAKO FULL V kapse konkrétní obnos, v hlavě pevné rozhodnutí – chci celoodpružený stroj! No jo, ale po jakém systému sáhnout a proč?! Možná napoví test čtyř fullů v úzkém cenovém rozpětí. Co kus, to jiný systém – Merida LRS, Specialized Epic, HT a poprvé v testu i značka Taillefer!

NENÁPADNÍ DŘÍČI KOMFORTU Rubrika Na kost tentokráte zapomněla na kola, její pozornost se upnula ke dvěma luxusním odpruženým sedlovkám – Use a RockShox. Od nich se dalo čekat jen to nejlepší. Ovšem jaký je vůbec přínos, případně i nevýhody, odpružené sedlovky jako takové?

PROČ NE?! Silniční kola v cenové kategorii do 20000 Kč jsou vděčnou skupinou. Nesou prvky, které má moderní silnička mít, tedy dostatek převodů, poměrně příznivou hmotnost a hlavně – řazení integrované v brzdových pákách. To vše najdete v testu!!

VELO SÉRIE 2003 Termíny, přihlášky, propozice – to vše na jednom místě. Kompletní manuál pro použití VELO SÉRIE 2003! Vše na jednom místě!

KREV PRO VÝKON Na problematiku laktátů, které jsme se nedávno věnovali, navazujeme tréninkovým miniseriálem. Zjistíte si (nebo si necháte zjistit) hodnotu laktátu, no dobrá, ale co dál? Jak ji využít, jak uzpůsobit svůj trénink? A bude opravdu tolik efektivní, jak se píše? Vybrali jsme konkrétního člověka, podrobili jej vyšetření a nechali mu stanovit optimální trénink. Nyní jej spolu s ing. Jiřím Novotným z pražské sportovní laboratoře Casri budeme sledovat a vést v průběhu sezony.

ŠKUBAČE SVALŮ Myostimulátory známe především z TV shopů, kde výrobci oslovují především ženy – zhubněte s námi bez pohybu. Člověk se jen pousměje. Ale co jiný pohled – lehnout k TV, pustit do svalu elektřinu a čekat na formu? Jistě, utopie, ovšem přesto dokáží myostimulátory výkonu pomoci. Ale klídek, bez tréninku se stejně neobejdete!

Menu