VELO: 9/2002

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 30.11.-0001 Ukázka z časopisu: VELKÁ SRDCE CYKLISTŮ

Popis

Omluva! Člověk míní a příroda mění. Na přípravě výročního 50. čísla časopisu Velo jsme si dali opravdu záležet, však jsme na něj také měli přes prázdniny více času. Jeho finalizace však proběhla v dosti hektické atmosféře. Snad se nestanou povodně všudypřítomným stigmatem naší současnosti, ale dost výrazně zasáhly i do výroby čísla 9/02. Vytopení šéfredaktora, evakuace grafického studia, problémy s tiskem speciální obálky, změna distribuční firmy, to všechno vytvořilo mozaiku potíží, na jejímž konci je několikadenní zpoždění distribuce časopisu. Velo 9/02 se tedy neobjevilo v prodejnách 29. srpna, jak bylo avizováno, ale nejdříve od 2. září. Moc nás to mrzí, ale snad naši omluvu přijmete. Jako závdavek je pro čtenáře připraven malý dárek – součástí 50. čísla Vela je vložená reflexní samolepka Velo. Příjemné počtení a díky za pochopení.
redakce

Je neuvěřitelné, jak ten čas letí. Letošní zářijové číslo Vela je v pořadí již padesáté! Takže nejlepší příležitost k oslavám a také k poodhalení roušky, která dosud zahalovala našim věrným čtenářům jednotlivé členy redakce. Takže, pojďte se s námi bavit. Velo uvádí: Big Band story!

Z obsahu vybíráme:

SEZNAMTE SE. Na přípravě Vela se dnes podílí celkem početný kolektiv lidí, jinak bychom také nebyli schopni servírovat čtenářům jedenáctkrát za rok obvykle 120ti i vícestránkový časopis v patřičné kvalitě. Devět členů redakce a jejích nejbližších spoupracovníků se představuje ve světle, v jakém je jistě neznáte. Asi budete překvapeni…

50 ČÍSEL, 50 OKAMŽIKŮ. Tvorba časopisu je nepřebernou zásobárnou nejrůznějších příběhů a zážitků. Vybrali jsme 50 těch, které nás nejvíce okouzlily. Humorné i vážné, většinou však velmi osobní.

PADESÁTKA V CIFRÁCH. Víte, kolik se za existenci Vela spotřebovalo tun papíru? Kolik jsme najeli kilometrů při testování kol a kolik kinofilmů jsme vypotřebovaly na focení? Právě to a řadu dalších zajímavých údajů z výroby časopisu se dozvíte ve Velu 9/02.

ZVOLTE NEJHEZČÍ TITULKU. Padesát čísel také představuje padesát titulních stran. V historii časopisu prošla úvodní strana vývojem a každá z nich byla trochu jiná, za každou z nich se skrývají hodiny práce, přepracované verze, spory. Nyní máte příležitost vybrat dle svého mínění nejhezčí titulní stranu a když budete mít štěstí, získáte předplatné Vela na dalších 50 čísel!

NOVINKY 2003 OSOBNĚ. Doba prázdnin nebyla časem lenošení, neboť jsme, mimo jiné, objížděli světové premiéry nejrůznějších technických novinek, na něž je Velo jako jediný časopis z Česka zván. A tak jsme byli při prezentaci novýcvh modelů Manitou a Mavic, mohli jsme vyzkoušet, jak fungují bájemi opředené kousky Specialized Epic nebo Shimano XTR. To všechno osobně, z první ruky a v jízdním testu! K tomu ještě přidáváme to nejpodstatnější z novinek 2003 u světových výrobců odpružených vidlic – RockShox, Marzocchi, RST a Pace.

TOP CZECH. Jako test do výročního čísla jsme v duchu češství (proč se stydět za české produkty, jímž je mimochodem Velo také?) vybrali sériová horská kola domácích značek, a to většinou top modely. Je to opravdu pestrá skladba vybraná z tuzemských luhů a hájů.

VŠE ZAČÍNÁ OD HLAVY. Jeden by řekl, že s hlavou kola alias jeho hlavovým složením není co řešit, ale opak je pravdou. Hlavová složení současnosti nabízejí tolikero řešení, že už bylo načase v této oblasti učinit pořádek. Prvním krokem je náš redakční přehled a typologie hlavových složení jízdních kol.

VELKÁ SRDCE CYKLISTŮ. Víte o tom, že profesionální cyklisté mají v průměru největší srdce ze všech sportovců? O tomto důležitém orgánu, o jeho schopnostech zbytňovat a zase se vracet do původního stavu si povídáme s naším předním kardiologem, který měl možnost se zúčastnit unikátního vyšetření účastníků Tour de France a který je sám nadšeným cyklistou.

ZPOVÍDÁME OSOBNOSTI. Zářijové Velo je přímo nabito původními rozhovory. na našich zahraničních cestách jsme zpovídali dvě bikové legendy. Jednu z obchodního světa – zakladatele firmy Specialized a jednoho z otců MTB Mika Sinyarda, a druhou ze sportovní scény – nezničitelného Tinkera Juareze, dnes specialistu na dlouhé tratě. V domácích vodách jsme zalovili s úlovkem dvou nepřehlédnutelných postav současnosti opět z obou pólů cyklistiky. Martin Havlena jako majitel spoleečnosti Universe Agency je zosobněním českého úspěchu na poli velobyznysu a prozradí i to nejzajímavější z jubilejní desáté kolekce kol Author. Pavel Padrnos je pro změnu velmi sledovaným mužem coby jeden z prominentních členů Armstrongovy osobní gardy, která u něj stála na jeho cestě za čtvrtým vítězstvím na TdF. Pavel nepatří k nejvýřečnějším, nám toho ale prozradil nemálo…

NA VLASTNÍ KŮŽI. Totéž, co bylo řečeno ohledně posuzování technických novinek platí pro redaktory Vela i na závodních tratích – být u toho, prožít si vše na vlastní kůži. A tak jsme neváhali vyrazit do Rakouska na premiérové oficiální mistrovství Evropy v bikemaratonu a náš zástupce nechyběl na startu ani další premiéry – terénního triatlonu Xterra v Čechách, který hostila Hluboká. Není nad autentický prožitek, obzvlášt když máte strach, že se nevynoříte z vody.

CO JE DOMA TO SE POČÍTÁ. Tak praví staré moudro. V českém MTB se objevil nový rodinný fenomén. Sestry Bublovy získaly na domácím šampionátu XC celkem tři zlaté medaile, přičemž není tajemstvím, že přítelem mladší Petry je úspěšný reprezentant Tomáš Vokrouhlík, čerstvý mistr republiky mezi elitou a společně s Ilonou i ve štafetě. “Rodinná” sbírka se ještě rozrostla na ME v Curychu, kde byli Ilona a Tomáš členy bronzové štafety a Petra získala individuální medaili stejné hodnoty mezi juniorkami. Úplně čerstvá zpráva z mistrovství světa na Kaprunu pak říká, že dobu bronzovou Petra dovršila i tam.

Menu