Velo 1/2019

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: , V prodeji od: 20.12.2018 Úvodník: POEMA O NAMRZLÉM MOUDÍ

Popis

 

TÉMA: LAKOVÁNÍ OD A DO Z

Zaslouží si vaše kolo nový kabátek? Poradíme, jaké jsou technologie, co přesně umožňují a na kolik vás podobné omlazení vyjde. Tématem nás provede Viktor Trenčev z Urbanvelo Unlimited a Tomáš Kutin vyrábějící (a také stříkající) kola SingleBe.

REPORTÁŽ: TÁBORSKÉ BLBNUTÍ

Kolega Filip Grim se nebojí jít s kůží na trh, aby se naučil něco nového. Uprostřed cyklokrosové sezony zajel do Tábora nasát dovednosti od reprezentanta Adama Ťoupalíka. S radostí se podělí o vše, co se v cyklokrosovém rychlokurzu naučil i nenaučil. A jako bonus nahlédneme i do Adamovy kuchyně.

 

 

DLOUHODOBÝ TEST: BERANY PRO BIKERA

Dlouhodobé testy kol pro další sezonu se rozjíždějí, nově představeným strojem bude kroska Giant TCX SLR 2, za jejíž řídítka usedne kmenový redaktor Vela Petr Štuka. Jak se endurista sžije s úzkými plášti? Na výsledek tohoto experimentu jsme zvědaví všichni.

 

DOPLŇKOVÝ SPORT: PŮJDEME DŽOGNOUT?

Jsou cyklisté, kteří nedají na běhání dopustit, a pak ti, kteří se po pár kilometrech mohou rovnou objednat k ortopedovi. Jaký názor má na běhání Velo trenér MUDr. Ondřej Vojtěchovský?

 

ZAPOMENUTÉ PŘÍBĚHY ČESKOSLOVENSKA: ŽELEZNÉ HORY

Za okny vládne pošmourno, ale o to příjemnější bude návrat do barevného podzimu s Petrem Slavíkem a jeho fantastickými fotografiemi. Poslední díl seriálu inspirovaného výročím sta let od vzniku naší republiky nás zavede do srdce Česka, do bikersky vděčné lokality Železných hor.

 

TEST: KARBONOVÁ ŽIHADLA

Author A-Ray a Specialized Epic jsou vizuálně velmi podobná kola, ale systémem odpružení, výbavou a dalšími detaily se výrazně liší. Objevili jsme silné i slabé stránky každého z nich.

 

CESTOPIS: SEVERNÍ KOREA

Na cyklistickou dovolenou do Severní Koreji nejspíš nevyrazíte, ale když už se sem vypravil skvělý fotograf Dan Milner, pojďme s ním nahlédnout do země opředené tajemstvím.

 

NOVINKY 2019: CANYON NEURON

Výrobci kol svoje novinky stále častěji uvádějí bez ohledu na roční dobu – konec roku už není okurková sezona, jak dokládá nový karbonový Neuron od německého Canyonu. Hledáte-li univerzála do českých luhů a hájů, neměl by vám tento trail bike uniknout.

SKLÁDEJTE S VELEM 2019

Nový rok rozehrává nové kolo oblíbené Velo skládačky. Letos se zaměříme na cyklistický hardware, každý měsíc budou opět připraveny atraktivní ceny a na konci roku vylosovaný výherce odjede z redakce na karbonovém fullu od značky Author.

 

CYKLISTICKÁ POVOLÁNÍ: KURÝR

Rozvoz zásilek v centru Prahy není žádný med. Přesto jsou lidé, kteří by tuto práci nevyměnili za žádnou jinou. Jedním z nich je Adrian Dragonari křižující pražské ulice už skoro deset let. Právě on nám umožní nahlédnout do zákulisí fungování velké kurýrní služby.

 

NA KOLE DO NANCY I LIBERCE

Kolega Martin vyjel na kole z Kladna za svou dcerou studující ve Francii, čtenářka Denisa se na kole naopak vracela domů ze stáže v Itálii. Vznikly tak dva krátké inspirativní cestopisy o tom, že stačí pár dní a člověk může opustit stereotyp a zažít dobrodružství na cestách.

 

TEST: HARDTAILY V ZÁKLADU

Pravidelně slýcháme volání po testech dostupnějších kol a stejně pravidelně se je snažíme do Vela také zařazovat. Důkaz? Souboj pevňáků Galaxy a Giant v ceně okolo 20 000 korun.

 

TÉMA: VYLEPŠUJEME DOSTUPNÉ KOLO

Pořídili jste si bika za pár korun a chcete z něj dostat maximum? S mechanikem Danem Boubínem jsme našli místa, kterým se vyplatí věnovat pozornost při servisu, případně se dokonce zamyslet nad výměnou komponentů.

 

OSOBNOSTI BILANCUJÍ

Šestici cyklistických osobností budete na stránkách Vela v příštím roce potkávat v upraveném složení. Tři dosavadní závodníky nově doplní Honza Kopka, Karel Hartl a Pepa Dressler. Na konci roku jsme je nechali přibrzdit a hodnotit.

 

PŘEJEME PŘÍJEMNÉ ČTENÍ, KLIDNÉ SVÁTKY A JEN TO DOBRÉ V ROCE 2019!

 

 

Menu