Cykloturistika: Dovolená na kole/2012

64 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 14.03.2012 Úvodník: V sedle i mimo něj Ukázky z časopisu:

Popis

 

Cestovní kanceláře – přehled 2012
ZKUŠENOSTI POŘADATELŮ ZÁJEZDŮ, SCHOPNOSTI PRŮVODCŮ, ZÁZEMÍ, JISTOTY, OPTIMALIZACE ČASU I VYNALOŽENÝCH PROSTŘEDKŮ, TO VŠE DÁVÁ DOVOLENÁ POD KŘÍDLY CESTOVNÍ KANCELÁŘE. STAČÍ JEN VYBRAT TEN PRAVÝ ZÁJEZD, TU PRAVOU LOKALITU, PRAVOU NÁPLŇ VOLNÝCH DNŮ, K ČEMUŽ POSLOUŽÍ PŘEHLED NABÍDKY CESTOVNÍCH KANCELÁŘÍ ZAMĚŘUJÍCÍCH SE NA CYKLISTIKU DOKONALE.

Koktejl KOLO + další aktivita

Regiony, s možnostmi nejen jízdy na kole ale i na in-linech, pěší a vodní turistiky, ferát, golfu a windsurfingu Vybrali jsme několik relativně dosažitelných regionů v Evropě a několik aktivit. Tato místa jsou ověřena osobně redaktory a spolupracovníky měsíčníku Cykloturistika. Fläming – Německo, Val di Sole – Itálie, Mostviertel – Rakousko, Salcbursko – Rakousko, Dunajec – Slovensko, ostrov Kos – Řecko

 

 

rozhovor Jak si na kole podrobit hory i poušť

Cestovat na kole se dá mnoha způsoby. Od výletů po okolí vašeho bydliště až po projížďky pouští či škrábání se na pláštích kol v těch nejvyšších pohořích světa. Zatímco tu první variantu si může dopřát kdokoliv z nás, a to celkem často, na to druhé si troufne jen tvrdší sorta cyklistů. Co je k tomu vede, to je u každého jiné. Rozhodně jde o větší fyzický výkon, hlubší zážitky, drsnější podmínky, jasnější výzvy a kouzelnější romantiku. Ruda Růžička z Brna, správný moravský chlap, nám v rozhovoru prozradil, jak to s tou drsňárnou i romantikou vypadá, když se z ježdění na kole stane extrémní sport.

 

stravování na cestách Kulinářské zázraky z brašen

 

Tak jako nám outdoorové firmy pomáhají pohodlněji cestovat tím, že pro nás vyvíjejí stále lepší vybavení, i v oblasti táborové kuchyně se objevilo na trhu několik novinek, které stojí za povšimnutí a také za vyzkoušení. Možná jste o nich už slyšeli, a my bychom vám rádi pomohli se v nabídce expedičních specialit trochu zorientovat.

 

zážitky, postřehy, zkušenosti Cesta prochází žaludkem, nebo žaludek prochází cestou… někdy nelehkou…

Člověk se snaží, aby mu bylo na cestách dobře. A tak co se jídla týče, bijí se kolem něj dvě věci. Buď se může cítit skvěle, lehký jako pták, když v batohu nic moc netáhne, ale o to hladovější bude, když batoh z těch zad sundá a je čas večeře. Nebo se jde člověku namáhavě pod jhem těžkých brašen plných konzerv, ale zato si potom pěkně pochutná, když se večer po náročném dni zastaví. Takže je to nerozhodně, a co s tím? Možná vám dají odpovědi na tuto otázku naši ostřílení cestovatelé v mnoha jejich příbězích.

 

České Greenways – Vinařský okruh Stará hora, Stezka Srdcem jižní Moravy, železné opony, kolem Ohře a Labská stezka

 

 

Slavnosti se SHOCartem – Rockový festival Benátská noc ve Vesci u Liberce; Královské brodění v Českém brodě; Selské slavnosti s pečením buchet v Holašovicích; Mladý těšanský kovář v Těšanech u Brna; Křivořezání na hradě Křivoklát;

 

 

 

Výletní cíle – poustevny

 

 

 

 

 

Menu