Cykloturistika: 11/2006

64 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 11.10.2006 Úvodník: *** Ukázky z časopisu:

Popis

Cyklisté vítáni, je projekt, který jsme v Cykloturistice nedávno představili v celé šíři. Oproti ostatním zemím, Německu, Rakousku nebo Francii, kde podobný projekt probíhá již delší dobu, je naším unikátností. Jaké mají certifikátoři problémy právě při oslovování těchto objektů a že jejich vstřícnost k cyklistům je velmi nízká se dočtete na našich stránkách.
Projekt národní certifikace služeb cestovního ruchu pro cykloturisty Cyklisté vítáni se úspěšně rozjíždí. S logem “vysmátého kola” se začínáme stále častěji na svých cestách setkávat. Chcete-li se o projektu a také o již certifikovaných službách dozvědět více, stačí na internetu zavítat na jeho stránky. Naleznete je na jednoduše zapamatovatelné adrese www.cyklistevitani.cz. O těchto stránkách také podrobněji v pravidelné rubrice webové tipy.

V č. 11 začíná nový seriál o Španělsku. Kromě toho, že průběžně celý rok vychází seriál Pyrenejské průsmyky. Zdálo se nám Španělsko pro našince ještě stále dost neobjevené, a tak v dubnu odstartovali naši stálí externí redaktoři Jiří a Irena Páleníčkovi na šestiměsíční pouť po této destinaci. V dvanácti dílech to vezmeme od Barcelony, přírodní park Nijar, vnitrozemí Andaluzie, atlantické pobřeží, Kastilii, jihovýchod Extremadury až po Sierra Nevadu.
Protože ve Španělsku jsou tisíce kilometrů silnic pro jízdní kola, o kterých se neví a protože tato země, to je pro většinu Čechů jen pobytový zájezd na Costa Brava nebo poznávací zájezd po památkách, a tak vás chceme na vlastní nohy a pedály přesvědčit, že Španělsko je i o něčem jiném.

Letošní 1. ročník šestidenního orientačního etapáku SixNumbers na mě zapůsobil jako živá voda. Probudil vzpomínky na počátky MTBO v Čechách, zasel pořadatelské semínko do připravené půdy a způsobil, že nyní čtete řádky o akcích typu “bike adventure”.
Kam se bikování, a to hlavně jeho orientační verze, ubírá a proč je třeba BA (Bike Adventure) “vyprodáno” pár dní poté, co se na webu objeví přihláškový formulář (limit 1000 účastníků)?

V minitestu tentokrát stojánek Acor Kick Stand, dres s dlouhým rukávem Axon Marion, helma Uvex Fp Junior.

Podzim se svými stále kratšími dny je tady. Naše potřeba a možnosti jezdit na kole se však nezmenšují, a tak aby jízda na kole i za podzimních šerých dnů a prodlužujících se večerů byla bezpečná, je nutné nejen být viděn, ale také dobře vidět. Abyste měli z čeho vybírat slouží přehled předních světlometů.

Na světlo světa se klube nová kniha plná kreseb dvorního kreslíře Cykloturistiky Ivana Křemečka, kniha o hradech, hradních pověstech, historii, autentických zážitcích a hlavně o cyklocestování. Je tedy ten pravý čas ztratit s Ivanem slovo, přičemž o „ztrátě“ v pravém slova smyslu nemůže být vůbec řeč. Každá chvíle s tímto mimořádným člověkem je naopak velmi obohacující, pohodová a především zábavná a totéž se line i ze stránek jeho knihy.
S Ivanem Křemečkem se mohou naši čtenáři setkat v listopadu na brněnském veletrhu Sport Life, kde bude po celou dobu k dispozici i se svou knihou a se svou, prozatím tajnou, chloubou v našem stánku. Tam bude také možno zakoupit zmíněnou knihu a rovnou do ní pořídit autentické věnování a autogram. Knihu také půjde objednat prostřednictvím kuponu v Cykloturistice anebo získat spolu s celoročním předplatným na příští rok. Více info viz ukázka a časopis.

Poetický silniční Author Král Šumavy na velmi podařených fotografiích našeho dvorního dokumentaristy Jerry Efeba.

Celoodpružené kolo – pro mnohé symbol dravosti, rychlosti, nemilosrdného prodírání se panenskou přírodou a překonávání nesmyslně náročných překážek v Cykloturistice? No ano! Kolo, které je odpružené jak vpředu, tak vzadu poskytuje především pohodlí, bezpečí, snazší průjezd terénem a to je vše, co vyžadují i cykloturisté, kteří sem tam opustí poklid cyklistických stezek či opuštěných asfaltových silniček a vyrazí do terénu. A které jsme zvolili zástupce? AUTHOR Era Pro; GT i-Drive 4 2.0; ROCK MACHINE Adrenaline 3000.

Jirka Juřík byl náš dvorní dodavač článků o pražských potocích. V Praze stále bydlí a hlavně jezdí na kole. Pracuje v přípravné cyklistické skupině, která se pod hlavičkou Magistrátu hlavního města, snaží dát do pořádku a koedukovat různé projekty a další nové vymýšlet. Toto prostředí zná opravdu jako svoje „boty“. A tak se není co divit, že má co kritizovat a na co upozorňovat…

V kraji slivovice, tzv. kopaníc a krvilačné Báthoryčky se ocitneme v pravidelné rubrice pod Tatrami.

Klínovec a jeho dvojče v sousedním Sasku Fichtelberg, obě hory jsou oblíbenými středisky letních i zimních sportů, dobře vybavené lanovkami, vleky a sjezdovkami, jen podle turistických chat na vrcholu se přesně pozná, do které země která hora patří. Ty jsou předmětem domácích výšlapů.

Dvě země, které patřily dříve do Čingischánovy říše, Mongolsko a Čína ve velké cestě.

Po deseti hodinách letu začalo letadlo pomalu snižovat výšku, ale z okénka stále nebylo vidět vůbec nic. Po výstupu z letištní haly nás ovanul těžký vlhký vzduch, horko a mlha… Namířeno máme směrem zcela opačným než davy turistů a Číňanů směřujících do centra Pekingu, našimi cíli jsou severně ležící jezero Huairou Shuiku u městečka Huairou a Velká čínská zeď.

Menu