Chytrý trenažér Tacx Neo 2T Smart

8.2.2024
Bikeři, jestli jste si doteď mysleli, že trenažér a upocené hodiny doma před obrazovkou slouží jako mučicí prostředek pouze žiletkářům, vězte, že doba už je jinde. Smysluplnost tohoto tréninkového doplňku nechť si střízlivě zhodnotí každý sám, ale až se jaro a traily zeptají, co jste dělali v zimě… Třeba ji můžete strávit na našlapaném chytrém trenažéru Tacx Neo 2T Smart, který svým softwarem i konstrukcí stacionární cyklistiku maximálně přiblíží outdoorovým pocitům.

 

Software Tacx Training vyvolává vibrace a umí simulovat pocit jízdy po různých typech povrchů, třeba dlažebních kostkách nebo štěrku, samotný trenažér navíc umožňuje drobný stranový pohyb. Realitě a větší zábavě se ještě víc přiblížíte při použití kluzáků Neo Motion Plates, které navíc přidávají předozadní pohyb a znásobují ten boční.

Dvě extra packy se připojují naspod trenažéru pomocí magnetů a krom mobility přinášejí zapojení dalších svalů, které by jinak při zcela statické jízdě lenošily. Pohyb možná nebude tak výrazný jako na balančních podložkách, jaké dnes trh taky nabízí, aby dojem z jízdy na místě byl co nejplastičtější, ale i těch pár centimetrů šoupání se hodí. Zvlášť při občasné potřebě postavit se do pedálů a ulevit vy-víte-čemu. Tímto doplňkem se však poněkud zvyšuje nástup na kolo a jízda je pak i pocitově vyšší. Kam byste ale v obýváku padali, že?

 

 

Návod vlastně netřeba studovat, protože instalace přístroje je dokonale intuitivní: rozevřít opěrky, usadit vlastní kazetu na ořech (dostupné jsou všechny myslitelné systémy Shimano/Sram 9–11, Shimano Micro Spline, Sram XD/XD-R, Campagnolo 9–12), zvolit koncovky pro uchycení rámu (pevná osa/rychloupínák), z bicyklu demontovat zadní kolo, zbytek připevnit do trenažéru a nudná (nebo nutná?) bolest může s prvním vážnějším ochlazením začít.

 

 

Jedno varování – dobře si rozmyslete, kde svou mučírnu rozbalíte. S 22 kily určenými k zimní tortuře měl i tester při manipulaci s trenažérem malinko potíž. Stabilita kola je pak sice absolutní, ale taky permanentní, protože právě hmotnost celku a jeho neskladnost vás spolehlivě odradí od každodenní instalace před švihem a po něm zase od demontáže a transportu do komory. Kdybyste si pak náhodou nevšimli, že už šlapete, modrofialová dioda rozsvítí podlahu pod klikami. Možná i proto, abyste mohli sledovat kaluž únavy, která nutně při stacionární cyklistice vzniká a zvětšuje se.

 

 

Vůbec nejpříjemnější na celé mašině je její velmi tichý chod. Přepracovaný design magnetů, kterých je pod plastovou slupkou 32, vás nenutí doprovodnou televizi vytáčet na nesmyslně vysoké volume a decibely tréninku bude určovat jen hloubka a frekvence nádechů, případně vrstva maziva na řetězu, který je tím nejhlučnějším článkem soukolí.

Trenažér má vlastní wattmetr s jednoprocentní přesností při měření kadence a rychlosti, změří výkon levé i pravé nohy zvlášť a data zobrazí ve vlastní aplikaci nebo na cyklopočítačích Edge, co patří do stejné rodiny Garmin. Kompatibilní je díky Bluetooth a ANT+ s oběma nejoblíbenějšími tréninkovými platformami, Rouvy a Zwift, my se pro test trenažéru nalogovali na tu první, českou a po jediném otočení klikami a po dvou kliknutích myší byl systém spárovaný a my v televizi. Odstartovat jízdu? Můžem!

Připravil: Filip Grim


TECHBOX

  • hmotnost trenažér 22 kg, kluzáky Motion Plates dalších 1600 g
  • cena trenažér 31 190 Kč, kluzáky 7490 Kč

web produktu

 

plus

  • realistický pocit z jízdy
  • minimální hlučnost
  • připojitelnost a chytré funkce
  • kompatibilita s různými systémy pohonu
  • wattmetr

 

minus

  • hmotnost pro manipulaci

FOTOGALERIE

 


 

 

 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu