Superior oficiálním partnerem MS v gravelu

31.1.2024
Gravel kola se stávají stále populárnějšími. Tato kategorie kol, která spojuje prvky silničních a horských kol, je důležitá i pro domácí Superior. Že se výrobce rozhodl gravely preferovat i co se týče marketingových aktivit, dokazuje tím, že se pro rok 2024 stává oficiálním sponzorem nadcházejícího mistrovství světa v gravelu, které se uskuteční 6. října ve Flandrech v Belgii.

Superior uvádí, že v roce 2023 se jednalo o jednu z mála kategorií kol, které se nepropadly prodeje, ale naopak, která zaznamenala raketový růst. Gravely jsou zkrátka trendy. Výrobce svůj první gravel model X-ROAD představili již v roce 2016. Poprvé v historii značky se navíc X-ROAD Team Comp GR stal nejprodávanějším kolem v jednom kalendářním roce. Tento vzrůstající trend svědčí o rostoucím zájmu cyklistů o tuto specifickou kategorii. A Superior věří i v další potenciál.

 

 

Kulhavý i Tankink

I vzhledem k tomu se Superior rozhodl stát se oficiálním bike sponzorem nadcházejícího MS v gravelu, které se uskuteční 6. října ve Flandrech v Belgii (z Halle do Leuvenu). Na gravel kolech výrobce se představí Jaroslav Kulhavý nebo belgický jezdec Bram Tankink, který startoval několikrát i na Tour de France.

Oznámení této spolupráce proběhlo na jednom z největších cyklistických veletrhů v Evropě – Velofollies, konaném v nizozemském Kortrijku za účasti organizátorů závodů ze společnosti Golazo a ambasadorů značky Superior v čele s Bramem Tankinkem.

„Zveme všechny fanoušky gravelu, aby dorazili přímo do Leuvenu. Myslím si, že to bude opravdu oslava cyklistiky,“ uvedl ředitel společnosti Golazo Cycling Christoph Impenz

 

připravil: Martin Kuška

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu