Okolo Pardubek

28.5.2017

Datum / čas
28.05.2017
9:00 - 18:00

Místo konání
Pardubice

Kategorie

příchozí akce se mohou zúčastnit příchozí

www adresa závodu http://www.k4cyklotym.cz/co-delame/okolo-mest/

pořadatel K4 cyklo tým z.s.
irena@k4cyklotym.cz
737246509
http://www.k4cyklotym.cz/


K4 cyklo tým z.s. pořádá ve spolupráci s Cesta za snem z.s. akci Okolo Pardubek + Okóóólo Hradce…, která je součástí celonárodní cyklojízdy Okolo měst napříč handicapy. Půjde již o třetí ročník cyklo happeningu, kdy lidé vytváří svou účastí pomyslný živý řetěz okolo měst České republiky. V prvním ročníku jsme byli 3, ve druhém nás bylo už skoro 100. S kolika z vás se uvidíme letos?

Cílem akce je uspořádat hezký den nejen pro zdravé lidi, ale také na ni aktivně pozvat handicapované kamarády. Ukážeme tak společně, že Pardubice a Hradec Králové jsou moderní a odpovědná města podporující sport a aktivní životní styl pro každého bez rozdílů.

ČASOVÝ HARMONOGRAM PARDUBICE (CELKOVÁ TRASA 25 KM)

9:00 START na Komenského náměstí před Krajským úřadem Pardubického kraje
9:10 I. vyznačený úsek – cyklostezka od Zdymadla po pravém břehu Labe k mostu v Rosicích – 3,8 km
11:00 II. vyznačený úsek – Park na špici až do cíle na Pernštýnské náměstí k Morovému sloupu – 1,5 km
12:00 CÍL cyklistické projížďky v centru Pardubic na Pernštýnském náměstí u Morového sloupu
12:00 – 13:00 přesun ke Kunětické hoře
14:00 – 18:00 sportovně zábavní odpoledne na parkovišti pod Kunětickou horou

Z Komenského náměstí se vydáme přes Zdymadlo, za kterým se napojíme na pravém břehu Labe na cyklostezku do Rosic. Přes most v Rosicích, skrz Svítkov, se dostaneme k Dostihovému závodišti. Od něj budeme pokračovat přes Jesničánky, Pardubičky na Dubinu až na Húrku. Zde se napojíme na cyklostezku při levém břehu Labe, po které se vrátíme, okolo sportovního areálu Na Špici, na Pernštýnské náměstí. Tím symbolicky uzavřeme okruh kolem města Pardubic. Odtud zamíříme po cyklostezce od Lanového parku až pod Kunětickou horu, kde se sejdeme s cyklisty, kteří absolvují vlastní okruh okolo Hradce Králové.

Strávíme společně pěkný den s fajn lidmi, potkáme nové přátele. Ukážeme, že táhneme za jeden provaz a že nám záleží na lidech okolo nás. Dáme najevo okolí, že nám není lhostejná společnost, ve které žijeme.

Trasy jsou koncipované tak, aby délka výletu okolo každého města byla přibližně 25 km a zvládli ji i méně zdatní cyklisté. Na trase budou navíc vyznačeny kratší úseky v délce okolo 2-5 km, kde se k nám budou moci přidat, třeba jen symbolicky, příchozí a zapojit se tak do podpory našeho projektu.

Na závěr akce se sejdeme pod Kunětickou horou, kde připravíme sportovně zábavné odpoledne určené pro všechny bez rozdílu handicapu a to malé i velké, děti i dospělé, holky i kluky … Pokusíme se přiblížit svět handicapovaných zdravým lidem a handicapovaným zase dáme možnost vyzkoušet si věci, ke kterým by se normálně nedostali a měli z nich obavu.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu