Vyšší míra ochrany. Toto prohlášení lze vídat u řady nových přileb. Integrálka Giro Insurgent Spherical tvrzení používá především kvůli unikátní Spherical technologii. Systém vyvinutý ve spolupráci s Mips v současnosti prověřují jezdci Světové enduro série, Red Bull Rampage a dalších extrémních soutěží. Přilbu Insurgent Spherical ale mohou konečně prověřit i domácí jezdci.
Vývoj integrální přilby Giro Insurgent zaměřen na několik prvků
Při vývoji nejnovějšího integrálního modelu Giro se tým designérů a konstruktérů značky sídlící v kalifornském Santa Cruz zaměřil nejen na ochranu, ale také na co nejlepší možné odvětrání, které má být dle výrobce o rovnou polovinu lepší, než u předchozího modelu Disciple Mips. Pozornost byla věnována také co nejlepšímu odvádění potu z čela. A samozřejmě i samotnému usazení na hlavu. Nastavit si přilbu tak, aby perfektně seděla, umožňují dvě sady lícních vycpávek s různou tloušťkou. Vycpávky se zajišťují pomocí zacvakávacího systému. Ten byl přizpůsoben tomu, aby šly vycpávky šetrně vyjmout v případě úrazu hlavy nebo krku. Výsledky vývoje se odrazily také na samotné váze. I přes vyšší výbavu je Insurgent s hmotností 1040 g ve velikosti M/L o 200 g lehčí než předchozí integrální přilba Disciple Mips.
Pokročilý systém ochrany Spherical Technology
Vůbec tím nejdůležitějším bodem při vývoji se stala spolupráce Gira s Mips. Výsledkem je unikátní systém ochrany hlavy, který funguje na principu kloubu – přilba se skládá ze dvou částí (polokoulí), které jsou spojeny elastomery a kloužou po sobě stejně jako kloub. Díky tomu může vnější vrstva v případě nárazu rotovat okolo vnitřní vrstvy, čímž dojde k redukci sil, které by jinak působily přímo na mozek. Konstrukční řešení Spherical zcela nahrazuje klasickou plastovou Mips vložku, kterou využívají ostatní Mips přilby.
Zaměření na vrstvy přilby ale není pouze zásadou systému Spherical. Integrální přilba Giro Insurgent využívá technologie Progressive Layering, která spočívá ve dvou různých tvrdostech vnější a vnitřní vrstvy. Vnější vrstva tvořená pěnou EPS je tvrdší a je tak připravena tlumit nárazy ve vysoké rychlosti. Vnitřní vrstva z EPP pěny je naopak měkčí a má odrazové vlastnosti. Díky tomu dokáže tlumit nárazy v menších rychlostech.
Hry s materiály
Kombinovat materiály a jejich vlastnosti je cesta za lepšími vlastnostmi. A mnohdy jdou tyto přístupy patentovat, stejně jako v případě systému Flex Gasket. Jde o měkčí materiál podél spodního okraje přilby. Ten má za úkol snížit sílu nárazu přilby na klíční kost a zabránit jejímu zlomení.
Jezdci si mohou nastavit štítek pomocí třech šroubků a pro změnu jeho pozice nebudou potřebovat nářadí. Šroubky jsou plastové, aby se z bezpečnostních důvodů v případě nárazu lehce odlomily a štítek odletěl. Na “kšilt” lze samozřejmě připevnit také akční kameru. Má vyhrazené místo pro montáž na spodní stranu štítku, kde bude během jízdy nejstabilnější a záběry tak nejlepší.
Přilbu Giro Insurgent používají jezdci: Richie Rude, Reed Boggs, Emil Johansson, Vero Sandler, Bex Barona, Josh Lewis
Velikosti Super Fit M/L (55–59 cm), XL/XXL (59–63 cm)
Cena 9599 Kč/389,95 eur
Dostupnost již nyní
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT