VELO 7/2021

99 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 23.09.2021 Úvodník: NEJSOU KOLA A DÍLY

Popis

VÁŠEŇ PRO KOLA Z DEVADESÁTEK

Když v nejtemnějším koutě půdy narazíte na svého zaprášeného porevolučního bika, vybaví se vám určitě spousta vzpomínek a příběhů. Někdo se na chvíli zastaví, pousměje a pak kolo odveze do sběrného dvora, většina cyklistů ale pocítí příliš intimní pouto na to, aby se těch pár kilogramů železa takhle snadno zbavila. Kola z období českého boomu mountainbikingu mají silné charizma. Své o tom vědí dva sběratelé, které jsme navštívili.

 

VŠE O ŘETĚZU

Povídání o všem, co nás jen napadlo ve spojitosti s řetězem. Třeba o správném nastavení délky u jednotlivých systémů pohonu, o opravách defektů, o spojkách, kompatibilitě, výběru nýtovaček, měření opotřebení, čištění, mazání, ale i třeba o správném nastavení odklonu přehazovačky od pastorků. To vše s Danem Boubínem, profesionálním mechanikem a spoluvlastníkem prodejny Bike Live.

 

NEJLEPŠÍ VŠECH DOB

Nestárnoucí legenda sjezdu Greg Minnaar. Přezdívá se mu G.O.A.T. – the greatest of all time. A není divu, protože to tak prostě je. Ve svých 39 letech získal další titul mistra světa, my se ale v původním rozhovoru podívali spíše na něj samotného.

 

MISTROVSKÝ TÝDEN PLNÝ EMOCÍ

To nejzajímavější z MS MTB v italském Val di Sole slovem a hlavně objektivem Michala Červeného.

 

VYHRAJTE VÝBAVU POC

Anebo třeba v aktuálním vydání ochranné vložky Tannus Armour do bezdušového systému. Soutěž Skládejte s Velem najdete tady a teď.

 

KDYŽ SE ŘEKNE DOWNCOUNTRY

Za poměrně novým pojmem se skrývají XC biky laděné pěkně do ostra. Jaké přesně jsou rozdíly proti běžným XC strojům a proč chtít právě downcountry?

 

ALTERNATIVNÍ MEGAVALANCHE

Nezávodně ve stopách ikonického masového sjezdu aneb jak bike nabízí neskutečné zážitky. Obzvlášť když se s ním vypravíte do nadmořské výšky nad 3000 m. Když ho občas poponesete na zádech. Když při přespání nadivoko trochu vymrznete a když při křižování zasněžených plání zažijete trochu toho strachu. Jenže to, co přijde potom…

 

TESTY, TESTY, TESTY…

► CANYON LUX TRAIL

sotva byla představena, zamířila zajímavá novinka do testu

 

► YETI ARC

Tenhle hardtail se nebojí. Ničeho!

 

► CANYON EXCEED CF SLX 8

Moderna současného XC s pevným rámem, teleskopickou sedlovkou s 60 mm zdvihu a neskonalým apetitem po rychlosti.

 

► FFWD DRIFT

zapletená kola s karbonovými ráfky a určením pro gravel biky – proto myslí mimo jiné i na odolnost

 

► KOMPONENTY A DOPLŇKY: MTB kazeta E*Thirteen Helix Race Cluster 12sp., „chytrý“ trenažér Saris M2 Smart, pláště Specialized Fast Trak Control, nýtovač Pro PRTL0119, přední světlo Force Torch, zateplená vesta Endura Pro SL Primaloft Gilet II, fotochromatické brýle BBB BSG-65PH Fuse

 

DEVĚT ŽIVOTŮ

Petr Vavrys aneb od orientačního běhu přes podnikání po vše možné, ale vždy naplno

 

TRAILOVNÉ. ANO? NE? A PROČ?

Pravidelné hovory s Pavlem Horníkem tentokrát na aktuálně diskutované téma

 

VYUČENÝ PRŮVODCE MTB

Jan Helán je ve zcela pozitivním smyslu slova obyčejný biker, který rád v létě jezdí na kole a v zimě na lyžích. Minimálně jedna z jeho životních etap se ale této obyčejnosti vymyká. To když si softwarový vývojář potřeboval odpočinout od kanceláře, a tak se sbalil, odjel na delší čas do kanadského Whistleru, našel si tu práci a sportoval tu. A taky tu absolvoval zajímavé studijní programy pro lyžařské, snowboardové a bikové průvodce.

 

JEDEME SÁZAVU!

Seriál Deníky od pramene doprovázel zajímavou řeku

 

BIKOVÁ ROZMANITOST SEVEROVÝCHODU

Trailová inventura v Moravskoslezském kraji

 

ORLICKÉ HORY

Start v Orličkách a potom… Pořádná kilometrová nakládačka v horách pod taktovkou našeho čtenáře.

 

oblast dotazu
Menu