VELO: 9/2017

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 17.08.2017 Úvodník: TO JSOU MOJE-NEMOJE TRAILY!

Popis

MTB TRILOGY Náročná domácí prověrka bikových dovedností, fyzičky i odvahy. Podívali jsme se na ni dvěma pohledy, absolvovali jsme XC i enduro variantu.

 

 

BC BIKE RACE Kanadská legenda mezi MTB etapovými podniky. Rozbije vás, a přesto si vás podmaní. Letos bylo na startu šest Čechoslováků – a právě oni o závodě vypovídají v reportáži vystavěné na osobních příbězích.

 

 

ULTRAMISTRÁK Glocknerman aneb jak to vypadá, když si to ultracyklisté rozdají na svém mistrovství světa na trati dlouhé 1000 kilometrů.

 

ŠEST OSOBNOSTÍ NA TÉMA TOUR DE FRANCE V naší pravidelné rubrice je to samý teréňák. Jak tito jezdci vnímají nejlepší silniční závod planety? Odpovídají Jan Škarnitzl, Barbora Průdková, Radomír Šimůnek, Jiří Fikejz, Jana Bártová a fotograf Michal Červený.

 

VYSOČINA PODVANÁCTÉ… … a přesto stále nabízející nové a skvělé traily. Tentokrát jsme se sem vypravili za loveckým zámečkem Karlštejn s rubrikou Zapomenuté příběhy baroka.

 

BIKERŮM Z BRNA, TĚM JE HEJ! Protože okolí Brna je prošpikováno skvělými stezkami a terény. Protože okolí Brna bikově žije. Proto jsme rádi, že nás sem pozvali čtenáři a trochu nás provedli.

 

SALZKAMMERGUT TROPHY OSLAVUJE Dvacet let nejlepšího evropského maratonu, který je bikerům českým i slovenským velmi blízký nejen lokalitou, jsme oslavili také – reportáží z nejdelší trasy i z té allmountainové a rozhovorem s hlavním pořadatelem. Rakušan Martin Huber má mimo jiné hodně rád české maratony.

 

 

TESTY, TESTY, TESTY…

♦ STEVENS JURA – zdvihově kolo od XC přes maraton po trail, vlastnosti jej ale určují jasněji

 

♦ HARDTAILY PRO TRAILY – pevný rám, 120mm vidlice, to jsou pojítka biků Kona Honzo CR Trail DL a Saracen Mantra Trail. Jejich prostřednictvím jsme se podívali na dva cenové póly jedné kategorie.

 

♦ ZAPLETENÁ KOLA SHIMANO XT WH-M 8020 2018 – velmi čerstvá novinka prošla naším testem naprosto sebevědomě, a to se nejedná o cenu z kategorie „vysavač účtu”

 

♦ JEDENÁCTKOVÁ KAZETA E13 S PASTORKY 9-44 ZUBŮ

♦ rubrika Minitest: brýle Adidas Sport Eyewear Zonyk Aero Pro, brzdové kotouče Max1 Evo, plášť do mokra Maxxis Forekaster, oválný převodník Fireeye Oval, dlouhoprsté rukavice R2 Cube, opravný bezdušový set Dynaplug Air kit, dostupný GPS Computer VDO M7 GPS

 

 

DLOUHODOBÉ TESTY

♦ GHOST FR AMR 6 – trochu jinak pojaté ukončení dlouhodobého vztahu s freeridovým speciálem

♦ KONA HEI HEI – hledání nedostatků odpružené XC rakety skončilo neúspěchem

 

NOVINKY ROKU 2018 Podívali jsme se na několik z nich nejen ve stručném přehledu – přidali jsme i praktické zkušenosti s novou kolekcí progresivní polské značky Kross. Ten trailový ocelák, ten byl!

 

 

NÁVRAT DO NORMÁLU Po určité nahodilosti prázdnin vrací září tréninku řád. Respektive vrací mu ho Velo trenér. Je to přísný trenér!

 

ZKUSÍTE CYKLOKROS? Nebude přehnané říci, že amatérská základna této disciplíny sílí. Z různých důvodů. Pokud jí také holdujete a chcete si zkusit závody, poradíme vám s přípravou.

 

ZADEK VZAD! „Profesor” jízdy na kole Kamil Tatarkovič hovoří v dalším dílu výukového seriálu jasně. Bez toho to při jízdě z kopce nejde.

 

EWS – FRANCIE, A ZASE MOKRO! Další dějství světové série endura ve francouzském Millau navázalo na předchozí závody, bylo bláto a kluzko. Velo reportér na trati nechyběl.

 

PRVNÍ DOMÁCÍ TITULY V ENDURU Sušice hostila premiérové oficiální mistrovství ČR v mladé disciplíně. Neobešlo se to bez neobvyklé termínové kolize se závodem České enduro série na Zadově, k níž se vyjadřují oba pořadatelé.

Menu