VELO: 7-8/2017

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 08.03.2018 Úvodník: Pro ten pocit

Popis

TIPY REDAKCE

TRAIL OF LIFE Nová biková lokalita v Bílých Karpatech míchá přírodní ježdění se singly v úžasný koktejl. Nejsou to další Rychlebky ani Singltrek pod Smrkem – dalo by se říci, že oč méně je tu umělých stezek, o to více vás pohltí příroda. Projeli jsme traily, připravili rozhovor s tvůrci, ale i se starostkou obce Tvarožná Lhota, která projektu obrovsky pomohla.

 

 

TESTOVACÍ FLOTILY KOL Prodejní současnost si žádá dokonalý servis pro zákazníka, jehož nedílnou součástí v cyklistice jsou testovací flotily kol. Co vše obnáší jejich provoz, jak se sestavují a co se s nimi děje po sezoně?

 

PODVODY MARATONCŮ Zamyšlení nad činy ryzích zoufalců, tak by se dal nejvýstižněji nazvat článek, který se věnuje občasnému neduhu závodních tratí. Vypovídají o něm i vybraní pořadatelé.

 

45 KILOMETRŮ JEN Z KOPCE Takovou zábavu umí nabídnout italské Livigno. Dlouho jsme jej v našich tipech na výlet s kolem do zahraničí opomíjeli, letos přinášíme už druhý článek a rest napravujeme. Tentokrát je celé vyprávění věnované „celodeňáku” Tutti Frutti Epic MTB Tour.

 

PESTRÝ OKRUH LIPENSKÝ Příroda, pohoda i adrenalin, to vše nabídne až neuvěřitelně pestrý okruh u Lipna v seriálu Zapomenuté baroko. Troufáme si tvrdit, že favorit prázdninových výletů s kolem je jasný – a nebojte, vede z většiny mimo turisticky exponovaná místa. Dvakrát „lízne” bikepark a trail centrum, vyčerpá převýšením a místy i technicky, ale na konci dne pohladí fantastickými zážitky.

 

S VOZÍKEM NA BIKU Tipy na trasy pro výlety s dětmi nebývají zrovna typickou součástí bikových časopisů. Těm vládne akce a technika. Rozhodli jsme se ale stát výjimkou. Občasnou. Uznejte sami, přestává snad cyklista být cyklistou v okamžiku zrození potomka? Nikoliv! Věříme, že mezi čtenáři se najde nemálo těch, kteří naše putování na biku s vozíkem ocení, shledají praktickým. Zbytek snad nad těmi pár stranami, s ohledem na rozsah Vela, přimhouří oko. Vždyť jednou se k nim třeba sami vrátí… Kam vás pozveme? Začínáme Šumavou a Českou Kanadou.

 

ITALSKÉ ŠOTOLINY NONSTOP Divide race, unikátní závod bez podpory na 900 km provede Itálií napříč, lze jej absolvovat na hardtailu a dokonce i na gravel biku. Ochutnejte ho očima českého účastníka.

 

PŘEJÍŽDÍME A SESKAKUJEME Škola jízdy tentokrát připomene, proč je dobré umět zvednout přední kolo.

 

VYHRAJTE KOLO ZA 50 000 Kč A také další drobné ceny, tento měsíc například troje rukavice Fox Demo Air Glove či dvě vesty BBB Primavera – skládejte s Velem o ceny zde.

 

CO UKÁZALY PRVNÍ DVA SVĚŤÁKY MTB XCO? Pro Velo zhodnotí a výhledy na zbytek sezony přidá šéftrenér reprezentace Viktor Zapletal.

 

NOVOPEČENÝ SUPERBIKER MATHIEU VAN DER POEL Z cyklokrosu na silnici, z ní na SP MTB potrápit Schurtera a zase zpět – a všude na špičce. Takový je mladý nizozemský zázrak.

 

SP NOVÉ MĚSTO – BIKY VÍTĚZŮ Na čem na Moravě vyhráli Nino Schurter a Annika Langvadová?

 

DANNY MACASKILL NA MORAVĚ Jedním z lákadel letošního prvního závodu Světového poháru v XCO v Novém Městě na Moravě byl světoznámý trialista Danny MacAskill se svou show. Našemu rozhovoru samozřejmě neušel.

 

REPREZENTAČNÍ LOGISTIKA Nahlédli jsme do zákulisí stěhování národního týmu MTB XCO po světě – mezi Světovými poháry, MS i OH. Mechanik, kuchař, trenér, objednávání letenek a ubytování s více než ročním předstihem a další specifika.

 

KULHAVÝ: JAK SE STRAVUJE ŠAMPION Požádali jsme Jaroslava Kulhavého, aby nás provedl svým jídelníčkem – rozdíly odvíjejícími se od konkrétní části sezony i stravou v závodním dnu.

 

PROFESIONÁLOVÉ RADÍ: STRAVA V ZÁVODNÍM DNI Jan Škarnitzl, Jiří Fikejz, Jana Bártová, Barbora Průdková, Radomír Šimůnek a z jiného pohledu i fotograf Michal Červený.

 

DOVOLENÁ TRÉNINKU NEBRÁNÍ Velo trenér poradí, jak udržet formu ve dnech, kdy nejspíš nemůžete na kolo.

 

SLUNCE, KARBONOVÉ PODRÁŽKY I KOMPRESNÍ PODKOLENKY A také třeba opruzeniny a brnění rukou, to vše po drobnohledem Velo trenéra a lékaře Ondřeje Vojtěchovského.

 

TESTY, TESTY, TESTY…

♦ CTM RIDGE PRO – a trail bude váš! Zajímavá novinka v pestré paletě modelů slovenské značky.

 

♦ MARIN HAWK HILL – když dostupný full (40 000 Kč) znamená výborně fungující full

 

♦ APACHE HAWK A ZERO – poctivý hliníkový hardtail v zajímavé cenové kategorii

 

♦ GT GRADE CARBON FORCE 1×11 – návykový gravel bike tentokrát s pohonem operujícím s jednou plackou

 

 

♦ přilba IXS Trail XC ♦ pedály XLC PD S15 ♦ batoh Kellys Lane 16 ♦ „magnetická” hustilka Crankbrothers Klic HV

♦ tretry Specialized 2F0 Cliplite

DLOUHODOBÉ TESTY

♦ CANNONDALE SCALPEL-SI CARBON 3 – očekávání se potvrdila, lepší závodní full abyste pohledali. Finále testu.

♦ CANYON EXCEED CF SL 7.9 – po prvním oťukávání první poctivý test téhle pevné střely

♦ GIANT TRANCE 2 LTD – další finále testu a další těžké loučení. Univerzální kousek, zábava zaručena!

♦ ROCK MACHINE BLIZZ 70-27,5+ – a do třetice závěr testu, tentokrát psaný tlustými gumami rozměru plus.

 

EVROPSKÁ ENDURO VLOŽKA Světová enduro série EWS pokračovala třetím a čtvrtým dějstvím, tentokrát ji hostila Madeira a Irsko. A náš reportér a přímý účastník bojů opět nechyběl.

 

ROK 2017 KARLY ŠTĚPÁNOVÉ Tentokrát na téma potřebné závodní změny uprostřed sezony.

 

Menu