VELO: 3/2017

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 08.03.2018 Úvodník: DOST UŽ BYLO DÉESEK!

Popis

TIP REDAKCE

TEPLO VOLÁ BIKERY – ZKRAŤTE SI ČEKÁNÍ NA SEZONU! Národ bikerský v zimě svrbí prsty. Vyjet se dá, ale… A co uspíšit vstup do sezony? Co vyjet někam, kde je teplo i v době, kdy u nás je zima? Ne hltat kilometry, ale bavit se na biku. Nabízíme šest osvědčených lokalit ve Francii, Itálii a Španělsku, které vám ale mohou zachutnat kdykoliv během roku.

 

 

DESET DNŮ V TEPLE Chystáte se do teplých krajů nikoliv za zábavou, ale za tréninkem? Velo trenér vám vysvětlí zákonitosti takového soustředění, upozorní na časté chyby a rizika. A přidá tréninkový plán.

 

V BŘEZNU TRÉNINK PŘIOSTŘUJE I ten, kdo neodletí za tréninkem na jih, přípravu neomezí – a tréninkový seriál „Tři cesty na tři vrcholy” ho ani tentokrát nenechá ve štychu.

 

ROK KARLY ŠTĚPÁNOVÉ Karla vypráví nejen o tom, proč jezdí na soustředění raději na Kanárské ostrovy než na Mallorku.

 

NOVÝ SERIÁL! ZAPOMENUTÉ PŘÍBĚHY BAROKA Vzpomenete si na náš seriál Zapomenuté příběhy českých hor? Nyní na něj navazujeme novým seriálem v podobném duchu. Opět budou našimi cíli zajímavá místa, jejichž pojítkem tentokrát bude baroko. A samozřejmě skvělé traily! Jako bonus pak vždy přidáme tip na nedaleký bikepark či trail centrum.

 

 

ROZHOVOR ONDŘEJ CINK Zpráva o přestupu elitního bikera Ondřeje Cinka do rodící se „prvoligové” silniční stáje Bahrain-Merida zaskočila loni v říjnu asi všechny fanoušky cyklistiky. Co jej přimělo opustit vidinu skvělé terénní budoucnosti a vydat se na nejistou silničářskou dráhu? O samotných Ondřejových začátcích, MTB fázi, přechodu i prvních zkušenostech ze silnice jsme si povídali u něj doma.

 

PROGNÓZY NA TÉMA CINK-SILNIČÁŘ Požádali jsme o ně závodníky (nejen aktivní, ale ty, kteří mají s podobným přestupem zkušenost) Zdeňka Štybara, Jaroslava Kulhavého, Jiřího Hudečka a Tomáše Konečného, trenéry Viktora Zapletala, Karla Martinka i kolegu ze silničního časopisu 53×11 Kamila Hofmana.

 

ROZHOVOR RADOMÍR ŠIMŮNEK Sezona mu nevyšla podle představ, po pádu na mistrovství republiky v Hlinsku ji dokonce musel předčasně ukončit a neodjel na MS. Radomír Šimůnek je však připraven bojovat dál.

 

 

NA ALJAŠKU OBYTNÝM BUSEM Příběh netradičně splněného snu jednak ukáže letní bikovou Aljašku, jednak ve vás nejspíš zanechá touhu vyrazit také, a stejným způsobem.

 

 

ŠEST OSOBNOSTÍ NA JEDNO TÉMA Tentokrát nadmíru zajímavé – vybavení a jeho vliv na výsledek. Odpovídají Jan Škarnitzl, Barbora Průdková, Radomír Šimůnek, Jana Bártová, Jiří Fikejz a fotograf Michal Červený.

 

TESTY, TESTY, TESTY

♦ TRAIL BIKY Z VÝCHODU slovenský Kellys Tyke 50 vs. polský Kross Soil 2.0 EX – jedna kategorie a citelně jiný přístup

 

♦ FOCUS RAVEN MAX PRO hardtail z rodu ambiciózních, navíc s výbavou pro ty, které láká elektronické řazení – zde zastoupené sadou Shimano XT Di2

 

♦ DEVĚTADVACÍTKY PRO ZÁVOD Haibike Greed Hard Nine vs. Specialized Epic Hardtail Expert Carbon WC a ostré dostihy prvotřídních strojů

 

♦ NA KOST: BBB FORCEMOUNT TI poznatky z půlročního úniku z pedálového mainstreamu

 

♦ GHOST FR AMR 6 další kapitolu dlouhodobých testů 2017 píše ostré německé enduro

 

♦ BMC FOURSTROKE 02 švýcarský „čtyřtaktní” XC full

 

♦ rubrika Minitest: brýle s výměnnými zorníky BBB BSG-53 Fullview, plášť s hroty Kenda Klondike, přilba Specialized Propero III, světlo Blackburn Central 200 a zateplená bunda Endura Urban Flipjak

 

♦ rubrika Versus: batohy Rock Machine Hydrapack vs. XLC Bike Ba-S48

 

HRAJEME O KOLO ZA 53 990 Kč! Loňský ročník zná svého vítěze a hardtail Ghost majitele (rozhovor s ním najdete v tomto vydání Vela), nyní je vak už rok 2017, nový ročník soutěže Skládejte s Velem a druhé kolo – hrajte právě teď! A o co? O hardtail Stevens Sonora a další zajímavé ceny.

 

MS CYKLOKROS SPRAVEDLIVÁ MEDAILOVÁ DĚLBA Ohlédnutí za MS v cyklokrosu v lucemburském Bielesu objektivem fotografa Michala Červeného. V samostatném tématu jsme požádali ještě před MS Radomíra Šimůnka na jeho tipy na medailisty a po skončení závodu o komentář.

 

 

VELO TIPY 2017 Kola různých druhů i doplňky a komponenty, ze všech těchto kategorií jsme vybrali několik zástupců, kteří podle nás stojí za utrácivý hřích.

 

 

Menu