VELO: 3/2016

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 18.02.2016 Úvodník: JEDNODENNÍ DOBRODRUH

Popis

TIP REDAKCE
SVEN NIJS ODCHÁZÍ

Byla zablácená a mrazivá, přinesla závan naděje i erupci emocí, ale dvacet let trvající pohádka o světových šampionátech pohádkové (čti medailové) finále neměla. Sven Nijs dal v Zolderu, na domácí půdě, své adieu závodu o duhový dres. Nezískal ho, přesto se loučil jako šampion. My se s ním loučíme jeho životním příběhem.

 

IDOL, MAŠINA, KAMARÁD
Za kanibalem Nijsem se pro Velo ohlíží i jeho kamarád a bývalý sok na trati Zdeněk Štybar.

 

FATBIKE JAKO MINOLOVKA
Od ledna tohoto roku je oficiálně otevřena veřejnosti velká část Vojenského újezdu Brdy. A tak jsme vzali čtveřici fatbiků, které jsme potřebovali otestovat, a vyrazili jsme právě tam. A byl to den jak vystřižený z příručky pro dobrodruhy – skoro devět hodin venku v minus deseti stupních, spousta sněhu, divočina. Skvělé dobrodružství na dosah.

 

CO PŘINESE CHKO BRDY CYKLISTŮM?
Odchod armády z větší části původně jí obsazených Brd vytvořil příležitost nejen pro turisty a cykloturisty, ale také pro fanoušky terénní jízdy. Jenže když se zahledíte do připravovaných map, Plánu péče CHKO Brdy a dalších dokumentů, zjistíte, že zde není o terénní cyklistice ani zmínka. Zjišťovali jsme, co to pro vyznavače MTB bude znamenat a jaká pravidla pro ně na Brdech platí.

 

ROZHOVOR
TEN, KTERÝ (TAKÉ) ZDOLAL ALJAŠKU

Aljašský extrémní závod Iditarod Trail Invitational je mezi tuzemskými bikery velmi dobře známý. Také ve Velu jsme o něm popsali desítky stran, na nichž se o zážitky podělil nejdřív jeho český objevitel Jan Kopka a později i druhý finisher Pavel Richtr. A právě s ním jsme si povídali. Ledové historky těchto dvou borců se dají poslouchat stále dokola, ale před Pavla jsme postavili výzvu – o Aljašce se budeme bavit co nejméně. Naše přání ho upřímně vyděsilo.

 

BONUS: RICHTROVO DESATERO
Když už jsme Pavla vyslýchali, požádali jsme jej o rady pro bezproblémovou zimní jízdu. A některé tipy týkající se oblečení jsou velmi praktické.

 

HISTORIE MS MTB – PRVNÍ ČESKÁ MEDAILE
Zacinkala na krku mladičké Katky Hanušové (dnes Nashové) v německém Kirchzartenu v roce 1995.

 

JARNÍ OBJEMY V MALÍČKU
Zvládněte nadcházející tréninkové období snáze díky tipům závodnického tria ve složení Jaroslav Kulhavý, Jiří Novák a Hanka Nenadálová. Psychická odolnost při monotónním polykání stovek kilometrů, bolest zadku, prochládání, trenažér vs. pohyb venku atd.

 

TRÉNINK: S BŘEZNEM PŘICHÁZÍ ZMĚNA
Jaro rovná se najíždění kilometrů. Velo trenér poradí, jak na něj.

 

 

ŤOUPALÍKOVA PŘEDČASNÁ OSLAVA A DVĚ ČESKÁ STŘÍBRA
Cyklokrosové mistrovství světa.

 

ŽIVOT V OBYTŇÁKU
Cyklokrosaři a jejich „specifické způsoby" – byli jsme na návštěvě v camperu u Adama Ťoupalíka a Michaela Boroše.

 

SPECIÁLNÍ PŘÍLOHA
VELO TIPY PRO SKVĚLÝ NÁKUP

Fully, hardtaily, silničky, cyklokrosky, gravel biky, ale také oblečení, přilby, tretry, brýle, elektronika a další produkty, které stojí za pozornost.

 

 

ŠEST OSOBNOSTÍ NA SPOLEČNÉ TÉMA
Nové otázky, nové složení respondentů – každý měsíc jedno téma. Odpovídají: za cyklokros Radomír Šimůnek, za XC Barbora Průdková a Jan Škarnitzl, za enduro Jiří Fikejz a za sjezd Tomáš Slavík. Šestým je fotograf Michal Červený. Téma pro březnové Velo – když napadne sníh a udeří mráz.

 

ROK 2016, ROK KARLY ŠTĚPÁNOVÉ
Pravidelný příspěvek naší přední závodnice tentokrát na téma soutěživost mezi ženami a muži. Ženy vs. muži aneb všichni proti všem.

 

VELO DLOUHODOBÝ TEST 2016
Pohodlný hardtail Trek Procaliber SL 9.8 a hledání cesty k nalezení ještě většího pohodlí.

 

TESTY, TESTY, TESTY…

► TLUSŤOŠSKÝ KVARTET – fatbiky po dlouhé době v testu Vela: Canyon Dude CF 9.0 SL, Mongoose Argus Comp, Salsa Beargrease Carbon X7 a Specialized S-Works Fatboy

 

► HARDTAILY ZA JEDNU VÝPLATU – B’Twin Rockrider 580 vs. Galaxy Pioneer SLX/Deore

► Sólo pro KELLYS Hacker 90

► Sólo pro GHOST SL AMR LC 4

► Sólo pro dámský full TREK TOP FUEL 8 WSD

► rubrika Versus: návleky na přilbu GripGrab a Monton; cyklistické batohy Ergon BX2 a Force Aron
► rubrika Minitest: brýle Cratoni Crush s výměnnými zorníky, tretry Shimano AM9, zimní rukavice XLC CG-L10 a multiklíč BBB Microfold XXL BTL-42XXL

 

ÚZEMÍM CHMELU ZASLÍBENÝM
Pozvánka našeho čtenáře Petra na jeho oblíbený okruh byla velmi lákavou výzvou projet krajinou nekonečných lánů chmelnic. A případně propojit tuto trasu s exkurzí do místních pivovarů zpracovávajících zde pěstovaný chmel. Představujeme oblast zvanou Džbán.

ZEMÍ SINDIBÁDA
Omán, to je bikování od moře a pouští až po vysoké hory.

 

HRAJTE S NÁMI O GHOST LECTOR 3 LC ZA 55 990 Kč!
Další kolo soutěže najdete zde.

 

VELO CAMP 2016
Už jste přihlášeni na tuto jedinečnou akci, čtyři dny plné ježdění pod vedením místních bikerů?

 

NEZNÁSILŇUJTE KOLO!
Pepa Dressler vysvětlí, proč je dobré dát kolu prostor.

Menu