VELO: 6/2015

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 21.05.2015 Úvodník: HLAVNĚ SI VEM ČISTÝ TRENKY!

Popis

TIPY REDAKCE

 

NA ČESKÝCH STEZKÁCH
Sezona začala, o tom není pochyb, a my jsme se opět mohli rozjet za našimi čtenáři, přijmout pozvání na jejich oblíbené a důkladně sestavené a proježděné okruhy. Vypravili jsme se rovnou na dva.
V Brdech jsme se pohybovali na hranici vojenského prostoru a užívali si fantastických pěšin i všebarevných louží. V Posázaví jsme natočili více kilometrů snazším terénem. Pro každého tedy máme něco.

 

 

zvolte
DESIGN LÉTA 2015
a vyhrajte některý z osmi setů dresu a kraťasů

Jsou bikeři, kteří řeší jen jízdu samotnou a ne „v čem a na čem", ale jsou i tací, co se do terénu rádi vyšňoří. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, pomozte nám najít nejhezčí oblečení bikového léta 2015. Oslovili jsme 18 výrobců, shromáždili a nafotili 23 setů volných kraťasů a dresů (15 pánských a 8 dámských) a vás prosíme: Buďte soudci! Hlasujte a při troše štěstí vyhrajte některý z osmi nejlepších setů.

 

 

JOUDOVÉ NA KLASICE
Co se stane, když dáte hobby bikerům profesionální přípravu, zázemí i vybavení a pošlete je na silniční závod? Zkusili jsme to. Nechali jsme takovým odborně nastavit posed, půjčili jim skvělá silniční kola, zajistili mechanický vůz, sportovního ředitele i superdomestika Františka Raboně a vyslali je na českou obdobu slovutných jarních klasik – Pavé Tour Milovice. Že jich odstartovalo osm a dojel jeden, je jen jedna malá část příběhu.

 

 

 

4 ETAPY, 4 OSTROVY, NEKONEČNĚ ZÁŽITKŮ
Premiéra unikátního chorvatského MTB etapáku dopadla na jedničku. Byli jsme u toho a přivezli čtyři pohledy českých účastníků.

 

PŘETRÉNOVÁNÍ
Přetrénování je mytické stvoření. Kdekdo o něm mluví, každý se ho bojí, přitom ho nikdo údajně neviděl a jen málokdo věří, že se může týkat právě jeho. V červnovém dílu seriálu Tréninkový rádce se vypravíme odkrýt tajemství tohoto mysteriózního stavu.

 

SJEZDOVÁ SEZONA 2015 ZAČALA!
Sjezd, často označovaný jako královská gravity disciplína, se v posledních letech vrací tam, kde se nacházel na přelomu tisíciletí, dá se říci, že po letech útlumu opět roste. Vrátil se na dobrou vlnu, na níž vplul i do sezony 2015.

 

 

rozhovor
JIŘÍ HAFERNÍK
Bývalý MTB závodník před několika lety přešel na druhou stranu traťové pásky a stal se organizátorem závodů, zejména pak seriálu WBS neboli Wood Bike Series. Přestože jde o víceméně lokální záležitost, tomu, jak dostat na start i mladé a začínající jezdce, jak je přilákat ke sportu a pomáhat tak budovat potřebnou jezdeckou základnu, by se u něj mohla učit i naše cyklistická federace.

 

NA STOPĚ DOBRÉ LAHVI
Cyklistická lahev může mít mnoho podob, od obyčejného plastového výlisku s netěsnícím uzávěrem, zato za pár korun, až po sofistikované produkty s propracovanými víčky i těly. A právě na čtyři takové jsme se zaměřili v následujícím porovnání – Author AB-TCX-Shanti, Camelbak Podium Bottle, Specialized Purist Watergate a Zéfal Trekking 700S.

 

TRÉNINK XC HVĚZD
Ten tříminutový klip na serveru YouTube prolustrovalo přes 40 000 uživatelů, ale jen těžko hádat, kolik z nich bylo cyklistických fanoušků a kolik přímých konkurentů Nina Schurtera. Trojnásobný mistr světa ze Švýcarska na internetu virtuálně otevřel svůj tréninkový deník a na všechny soupeře tak udělal bu bu bu. Takto jsem v zimě dřel, vzkázal jim. A připomněl: Předolympijský bikový rok začíná.

 

CANNONDALE SCALPEL VS. ROCKY MOUNTAIN ELEMENT
Čas od času není od věci nedržet se při zemi a popustit uzdu bikerské fantazie. Učinili jsme tak a do testu objednali dva XC kousky v ceně okolo 100 000 Kč.

 

ČEŠTÍ RÁMAŘI – KOVAŘÍK
Rodinná firma sídlí v Oseku u Rokycan. Její historie se začala psát v porevolučních letech. Těžiště výroby spočívá v ocelových silničních rámech z trubek Dedacciai a Columbus výhradně pájených stříbrnou pájkou. Na rámech z Oseka jezdilo několik mistrů světa a mezinárodně úspěšných cyklistů.

 

šest profíků – jedno téma
CO A PROČ JEDÍ PŘI ZÁVODĚ A PŘED NÍM

Energetické tyčinky, vločky, ale i housky – a hlavně cola do posledního kola!

 

MLADÁ ČEŠKA NA NEJHORNATĚJŠÍM ZÁVODĚ PLANETY
Markéta Marvanová, která si mimo jiné dvakrát po sobě poradila s nástrahami závodu 1000 mil, hledala další výzvu – a našla ji v americkém podniku Great Divide MTB Tour.

 

odpružení Magura eLect
PLNÁ AUTOMATIKA V TERÉNU!

Nastavíte odpružení, nastavíte sklon, při němž se má odpružení zavřít, a pak už se o nic nestaráte – mozek Magury vše vyhodnotí a provede za vás. Výborný zážitek s možnou budoucností terénního odpružení.

 

VODA, WHISKY, KOMÁŘI
Chtěli jsme to sami a vybrali jsme si tu lokalitu dobrovolně. Souhlasili jsme s třiceti hodinami v autě, přijali jsme fakt, že sucho je to poslední, co lze čekat, jen abychom okusili něco úplně nového. Trochu exotického, přitom stále evropského. Skotsko! Země přírodních trailů, vody, whisky a komárů.

 

 

putování s fotografy
AZORSKÉ OSTROVY

Devět kousků země nořících se z oceánu, rozlehlé zelené pastviny, kde krávy zde žijí volně, a guláš vařený v páře z podzemních pramenů. A také prezident, který propadl horskému kolu, takže se není co divit vznikajícím trailům.

 

 

TESTNOVINKY – SPECIALIZED 2016
Broumovský klášter se v polovině května stal na několik dnů centrem testování novinek Specializedu pro sezonu 2016. Zkusili jsme nový 27,5" Stumjumper i hardtail Fuse 27,5+.

 

UČÍME SE TOČIT
Škola jízdy se s Kamilem Tatarkovičem vrací zpět do terénu – naučíme se projíždět zatáčku odkloněnou, pomalou i klopenou, ukážeme přesné rozdíly.

 

HARDTAILY PRO TRAIL
Lehce vyšší zdvih vidlice, lehce upravená geometrie a lehce pozměněná skladba komponentů a jsou tu dva zábavné hardtaily – Trek Stache 7 a Kona Explosif.

 

DALŠÍ TESTY

– rubrika Versus – volné letní dresy s dlouhým rukávem Endura MT500 Print Jersey a Fox Racing Indicator LS Jersey
– SÓLO pro HAIBIKE Heet 7.10 – zdvihy pro all mountain, geometrie pro trail, hravý bike na scéně

– batoh Camelbak K.U.D.U. 12
– pedály CrankBrothers Mallet 2
– pláště Continental Race King RaceSport 29×2,2"
– přilba R2 Pro-Tec
– mazivo na řetěz Pell’s Chain Lube Bio
– SÓLO pro KONA Kapu – ocelové silnička bikové značky, charisma zaručeno!
– SÓLO pro COLNAGO World Cup SL – cyklokroska věhlasné značky a na kotoučích, a přesto dostupná

 

– hardtaily za 25 000 Kč – Galaxy Skylab 29 XT/SLX a Rock Machine Torrent 70-29
– fully pro sporťáky, 80 000 Kč a karbon vs. hliník – Ghost AMR 7 LC a Giant Anthem 27,5 1

 

 

SLOŽTE, POZNEJTE A VYHRAJTE ODPRUŽENÍ FOX!
Další kolo soutěže Skládejte s Velem prověří vaše znalosti.

 

Menu