VELO: 1/2015

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 18.12.2014 Úvodník: VÁNOCE JAKO KAŽDÉ PŘEDTÍM

Popis

ZLODĚJI KOMFORTU
PLÁŠTĚ

Nepravidelný seriál Zloději komfortu pokračuje po odpružení tématem obutí. Co udělat pro to, aby pláště či galusky odváděly ty nejlepší služby a neokrádaly bikera o jistotu záběru a pohodlí jízdy? Jaký vliv má materiál, hodnota TPI, šíře či tlak? Jak vůbec správně hustit, proč vyšší tlak není lepší a užší plášť rovněž tak?

 

 

 

EXOTI Z HECU
Představte si podzimní bikový maraton a na jeho startu fatbike, cyklokrosové kolo, singlespeed a elektrokolo. Ptáte se proč? Hec, trocha uličnictví, cesta, jak se opět krátkodobě vymanit z denní všednosti, jak se postavit podzimu s úsměvem, jak vyfouknout zimě před očima co nejvíc zážitků. Měli jsme ale i jiné důvody, a hlavně – maraton Winter Trans Brdy je jednoduše fantastický.

 

 

 

ELEKTROKOLO A MTB MARATON
Nebojte, Velo zůstává v názoru na terénní elektrokola pevné, motory mají místo jinde. Přesto jsme jedno osedlali, a to rovnou na MTB maratonu. V pravidlech stojí jasně psáno, že jsme podváděli, my ale chtěli jen zkusit, jaké budou reakce poctivých závodníků. Současně jsme udělali anketu mezi pořadateli, jak na tento typ nahlížejí – a setkali se s reakcemi od přehlížení po uvažování o samostatné kategorii.

 

PŘEDPLATNÉ S DÁRKY ZA SKVĚLOU CENU UŽ JEN DO KONCE ROKU!

 

KDYŽ ANI SPRÁVNÝ POSED NEPOMŮŽE!
Trenér a doktor Ondřej Vojtěchovský poradí s bolístkami tolik typickými pro cyklistiku, jako jsou klouby, kolena, záda a další „lokality". Ani sebeodbornější nastavení posedu většinou není lék.

 

ČAS DOMÁCÍ SEBETRÝZNĚ
Pohybu venku nevadí ani tak zima či tma jako smog. Jeden tak může na sport na nějaký čas zapomenout, nebo se věnovat domácí údržbě fyzičky. Soustředili jsme se na druhou skupinu a připravili pro ni srovnávací test pěti trenažérů v ceně 4000-7500 Kč. Našli jsme v ní dva jasné favority. Testované modely: BLACKBURN Tech Mag 6 Trainer, ELITE Qubo Fluid, JETBLACK Z1 Fluid Hydrogel SRS, TACX T2500 Booster a XLC Beta Elastomer CT-R03.

BONUS: tipy na praktické doplňky (podložky, pevné osy atd.)

 

 

 

ŠKOLA JÍZDY OPĚT S PEPOU DRESSLEREM
Kamil Tatarkovič se jako správný letní učitel ježdění uložil k zimnímu spánku, vystřídal jej Pepa Dressler – tentokrát bez palet, ovšem nadále s velmi přínosnou výukou nenáročnou na prostor a podmínky.

 

KÓNUSOVÁ LOŽISKA S PŘEHLEDEM
Po dalším kursu pod dohledem profesionálního mechanika je takto jistě zvládnete.

 

DOUBLE ILEGÁL
Rubrika Kopáč trailů tentokrát vyrazila na Slovensko. Situace tamních bikerů je vzhledem k podivnému zákonu nelehká, ilegálně koná ten, kdo po lese jezdí na kole, dvojitý ilegál pak je biker-kopáč.

 

TÉMA DIRT
Čas od času si uděláme výlet i na okraj MTB, k disciplínám, které se zřejmě nikdy nedočkají masovosti, což ale neznamená, že by byly nezajímavé. Lednové Velo přináší sondu do freestylových disciplín a ohlédnutí za uplynulou sezonou.
BONUS: tři nejlepší čeští jezdci, tři rozhovory (Tomáš Zejda, Jakub Vencl a Teodor Kováč).

 

 

ROZHOVOR
PIONÝR ČESKÉHO FREESTYLU

Damjan Siriški je přední český profesionální biker, ale také učitel na vysoké škole a kytarista v metalcorové kapele. Byl u počátku české freestylové scény (hovoří třeba o tom, jak první pokusy o backflip probíhaly na balíkách slámy tvrdých jak šutr) a je v ní aktivní pořád.

 

 

 

TESTY KOL

► DLOUHODOBÝ TEST – 2. ČÁST, ENDURO/AM FULLY
Lákavější trio abyste pohledali: Canyon Spectral AL 7.0 EX, Giant Reign 27,5 2 LTD a Lapierre Zesty AM 327.

 

► SÓLO PRO FOCUS SUPER BUD 29R 1.0 FACTORY SPEC
Dlouhý název a šedá barva značí u tohoto Focusu jediné. Konstruktéři značky v tomto případě měli volné ruce, mohli bike osadit komponenty, o nichž sami dobře vědí, že fungují. Výsledkem je skvělý full za rozumnou cenu.

► GHOST KATO 7 VS. MERIDA BIG.SEVEN 600
Hardtaily za 30 000 Kč – vybavením dvojčata, vlastnostmi nikoliv

 

 

TEST KOMPONENTŮ A DOPLŇKŮ
dílenská pumpa Topeak Joeblow Mountain si poradí i s bezdušemi
odvzdušňovací sada Force – jedna z nejlevnějších na trhu
bezdrátový computer VDO M5
sedlo fi´zi:k Antares VSX k:ium – i Italové umí žlábek
zimní kalhoty Craft Performance vs. Silvini Pro Forma
zimní rukavice Bontrager Race Windshell vs. Specialized Element 1.5

 

S BIKOVÝMI FOTOGRAFY V SEDLE
Salvador, tamní stezky, bikové závody i kultura.

 

 

OKRUH MĚSÍCE: ŽĎÁRSKÉ VRCHY
Další redakční inspekce na oblíbeném čtenářském okruhu odhalila skvělé stezky Vysočiny.

 

 

KDYŽ DOCHÁZÍ KYSLÍK
Příčiny problémů s dýcháním mohou být různé, od drobných po závažné. Podcenit je se nevyplácí.

 

MÍSTO BRÝLÍ OPERACE
Autentická zkušenost cyklisty s oční operací. Nebolí, přináší výhody, jde vlastně především o to rozhodnout se. A – pravda – našetřit peníze.

Menu