VELO: 9/2013

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 21.08.2013

Popis

OCHUTNÁVKA ZE 132 STRAN

TIPY REDAKCE

BIKOVÉ CHORVATSKO
Země na pobřeží Jadranu je především oblíbeným cílem milovníků moře. Pro bikery ale zároveň skýtá možnost prodloužení cyklistické sezony. Petr Slavík se tam zjara vypravil, aby připravil tři tipy na cyklisticky atraktivní oblasti. Nejste-li příznivci mlh a ranních mrazíků, přinášíme inspiraci pro podzimní dny.

AUSTRIAN BRUTAL TOUR
Náš spolupracovník Daniel Polman si v létě naplánoval osobní výzvu. Pokořit během dvou týdnů tři nejtěžší MTB závody v Rakousku – Kitz Alp Bike, Zillertal Bike Challenge a Salzkammergut Trophy. Celkem 500 km s převýšením 20 000 metrů. Smělý, ale realizovatelný plán. Alespoň tedy pro některé…

TISÍC MIL A TŘI PŘÍBEHY
Závod Craft 1000 Miles Adventure má za sebou třetí ročník. Přiblížíme si jej stylově třemi příběhy. První vypráví finisher Richard Štěpánek, který se nástrahám extrémní trati postavil s jednou rukou, druhý teprve osmnáctiletá studentka Markéta Marvanová, třetí svérázný a nečekaný vítěz Honza Tyxa.

 

KATKA SE DOČKALA!
Kateřina Nashová patří k favoritkám každého velkého závodu. Vítězství ve Světovém poháru jí ale ve sbírce úspěchů stále chybělo. Až kanadské dějství v Monte Sainte Anne přineslo kýžený triumf. Gratulujeme a těšíme se na MS v Pietermaritzburgu!

STO LET STARÉ DÁMY
Tour de France letos oslavila neuvěřitelné výročí. Slavnostní kulisy provázely představení Chrise Frooma, ale také výbornou formu Romana Kreuzigera a jako vždy skvělého Petera Sagana. Nejen tyto tři hvězdy najdete v mozaice fotografií Markéty Navrátilové.

TRÉNINKOVÝ SERIÁL: POSLEDNÍ TÝDNY
V závěru sezony už tréninkové manko nedoženete. Závody a odpočinek, to ordinuje náš trenér Libor Matějka. V článku se dozvíte v jakém poměru obě složky kombinovat.

MINITESTY
V tomto čísle jsme pro vás vyzkoušeli výkonné kotouče Shimano Saint, extrémně pohodlnou sedlovku Canynon VCLS POST 2.0, sadu oblečení Fox, mazivo Bike Workx Chain Star Normal, vidlici Magura TS6 100 a oblečení Northwave Black Mamba.

JOSEF DRESSLER
Dříve nejlepší světový trialista, nyní exhibiční jezdec, učitel techniky jízdy, dovozce trialových značek na tuzemský trh, to všechno je Pepa Dressler, jehož dobře znáte i z výukového seriálu na stránkách Vela. Více se o něm dozvíte z velkého rozhovoru. Probrali jsme snad úplně všechno, jenom seznam sportovních výsledků nečekejte.

PREMIÉROVÉ TESTY!

SPECIALIZED 2014
Populární značka připravila pro příští sezonu hned několik lákadel. Pro informace o nich jsme si zajeli až do dalekého Colorada. Nový Epic, dokonce ve speciálně laděné verzi World Cup, nový Stumpjumper HT a přepracovaný Camber, to jsou jen některé z novinek, jež vám blíže představíme.

LAPIERRE 2014
Francouzi propadli kolům středního průměru. Nové fully Zesty AM, Zesty TR a Spicy ve středisku Châtel otestoval Rob Trnka.

GHOST 2014
Zcela nový systém pérování používá na modelu Riot značka Ghost. Doplňme průměr kol 27,5", zdvih 130 mm a stojí před námi trailbike budoucnosti. Otestovali jsme jej jako vůbec jedni z prvních!

DUŠE JAKO PŘEŽITEK?
Pro koho jsou a jak se montují tzv. Tubeless systémy? Na tuto otázku odpovídá další díl servisního seriálu s Danem Boubínem.

TEST: BIKY S DÁBLEM V TĚLE
AGang Ninja 2 a CTM Boxxer 3.0 jsou poměrně dostupná kola pro opravdu drsný terén. Postavili jsme jejich 180 mm zdvihu proti sobě v bratrovražedném souboji.

SKLÁDEJTE S VELEM O HORSKÉ KOLO GHOST HTX ACTINUM 2975 V HODNOTĚ 50 999 KČ- 9. KOLO

TAM, KDE RÁMY CVIČÍ
V německém městečku Waltrop leží nejprestižnější testovací laboratoř rámů a komponentů na světě. Výrobci si sem jezdí pro certifikáty i pro objektivní data o svých produktech. Vyrazili jsme sem s nimi.

TRAILGUIDE: BIKOVÁNÍ V HOLICÍCH
Čtenář Standa Šumpík nás pozval na vyjížďku do okolí Holic. Ano, do města ležícího v Polabské nížině! Přesto zde se svými kamarády objevil terény, které uspokojí každého bikera.

PŘÍBĚHY ČESKÝCH HOR: ORLICKÉ OPEVNĚNÍ
V tomto dílu seriálu putování po příbězích minulosti jsme překonali skepsi z vyhlášené asfaltové hřebenovky v Orlických horách a vyrazili po stopách předválečného opevnění. Naše očekávání byla mnohonásobně překonána – kvalitou terénu i exkurzemi dovnitř bunkrů.

NA NÁVŠTĚVĚ U ONDŘEJE CINKA
Donedávna hrál roli náhradního šampiona, nyní prožívá sezonu snů a prohání bikery nejužší světové špičky. S Ondřejem Cinkem jsme strávili den v jeho bydlišti, ve vesničce Újezd u Svatého Kříže.

ZÁVODNÍ MOZAIKA
Pět stran aktuálních zpráv ze světa závodů: Roman Kreuziger, Pavel Kelemen, Chris Froome, Petr Vakoč a blížící se Vuelta.

Menu