VELO: 3/2013

89 

Koupit elektronickou verzi
Kategorie: V prodeji od: 21.02.2013 Úvodník: TŘEŠÍNKY VS. ZAJÍMAVOSTI

Popis

TIPY REDAKCE

PRŮVODCE AKČNÍMI DISCIPLÍNAMI MTB aneb freeride není slopestyle, slopestyle není dirt…
Moderní závodní mountainbiking je velice pestrý, rozčleněný do mnoha škatulek. Zatímco rozdíl mezi maratonem, XC závodem a zná každý příznivec MTB, u odlišností třeba slopestylu, freeridu a dirtu už to bude jiné. O co přesně v nich jde, co a jak se v nich hodnotí? Zajímá vás, kdo jsou nejlepší závodníci a jaké nejlepší akce a něco o nich? Provedeme vás podrobně disciplínami slopestyle, sjezd, enduro, hromadný sjezd, dirt jump, fourcross, freeride, městské závody, pumptrack a MTB trial.

 

 

 

BÍLÁ SHOW WHITE STYLE
Unikátní akce se každoročně koná v rakouském Leogangu, kdy se sjezdovka, teritorium lyžařů, na dva dny změní v ledový bikepark, kde své umění ukazují ti nejlepší jezdci planety. Nezajímaly nás výsledky, ale to, co obnáší uspořádání podobné akce a jaké nároky klade trať na závodníky. Hovoří o tom v rozhovorech Lars Wich za organizátory a Tomáš Zejda, jediný Čech pozvaný mezi VIP jezdce, za závodníky.

 

 

 

SPECIÁLNÍ PŘÍLOHA (57 stran)
VELO TIPY PRO DOBRÝ NÁKUP 2013
Více o ní na konci stránky.

 

 

ROZHOVOR: DAN BOUBÍN
KOMPONENTY JSOU VÝKONNĚJŠÍ, ALE MÉNĚ VYDRŽÍ.

Krátkodobé testy jsou jedna věc, dlouhodobá zkušenost druhá. Dan Boubín je renomovaný profesionální mechanik, kterého jsme požádali o spolupráci na novém servisním seriálu. A také o rozhovor na téma cyklistická technika. Zazněly velmi zajímavé věci o životnosti, funkčnosti, zárukách, průměrech apod.

 

NOVÝ SERVISNÍ SERIÁL
POD TAKTOVKOU PROFESIONÁLNÍHO MECHANIKA
Servisní seriály jsou pro cyklistické časopisy náplní takřka tradiční. Vždy, když jeden končí, klademe si otázku, jaké zadání dát tomu dalšímu, abychom se pouze neopakovali, abychom vám stále přinášeli něco nového. Odpovědí na tu poslední bylo povolat špičkového profesionálního mechanika. Kde jinde také hledat více zkušeností, vědomostí, fíglů a fungujících rad, nebo třeba úsměvných zážitků. Začínáme škrtajícími kotouči a devatero různými možnými příčinami.

 

KAM ODCHÁZÍ 26"?!
Merida představila na Mallorce nové a inovované modely pro rok 2014. A vězte, že nové a inovované MTB modely stojí pouze na průměrech 29" a nově i 27,5"!

 

HISTORIE MTB TECHNIKY – PŘEDNÍ ODPRUŽENÍ
První celoodpružené kolo je pravděpodobně datováno do roku 1890! To je ale jen stručný výňatek z krátkého úvodu, dále se článek věnuje především MTB odpružení – představcům, prvním vidlicím, slepým cestám i cestám vlastním, raritám. Vzpomeňte s námi na prvopočátky moderního odpružení (RockShox RS-1), MTB monstra (Marzocchi Super Monster s 300 mm zdvihu) a další zajímavé okamžiky vývoje.

 

VELO TRAILY MĚSÍCE: SAVOJSKÉ ALPY
„Stačilo letmé seznámení a vím, že se do Savojských Alp brzo vrátím. Jsou trochu jiné než jejich sestřičky. Mohutné a sebevědomé, přitom elegantní. Plné možností. Můžete si vybrat ze stovek kilometrů tras připravených ve velkorysých bikeparcích, nebo vyrazit na průzkum četných horských stezek křižujících hřebeny i údolí. Není to úplně blízko, ale určitě se vám delší cesta vyplatí. A Mt. Blanc na dohled jen přidá na mysterióznosti."

 

POD VEDENÍM ČTENÁŘE – PRAHA
Hluk, křižovatky na pokraji dopravního kolapsu, stres a nervozita lidského mraveniště. Tak má většina národa zafixovanou Prahu. Ano, někdy to je pravda, ale stejně tak Praha dokáže nabídnout pěknou přírodu – a skvělý terén pro bikování. Přesvědčil nás o tom jeden ze čtenářů na svém oblíbeném okruhu.

 

 

 

ŠKOLA JÍZDY: KDYŽ ULICE ZAVOLAJÍ
Školu jízdy pod vedením Kamila Tatarkoviče jsme tentokrát pojali trochu jinak – jezdili jsme a učili se ve městě. Blížící se jaro znamená mimo jiné slotu a město v tu dobu poskytne nečekané možnosti. A umět sjet schody, jedny i dvoje za sebou, anebo na ně dokonce vyjet, to se může hodit kdekoliv. Nejen ve městě.

 

TRÉNINKOVÝ SERIÁL PRO HOBBY JEZDCE – BŘEZEN
Březen je poslem jara a jaro voní cyklistikou. Mělo by – zejména pro ty, kdo se chystají vstoupit do sezony připraveni. Po období doplňkových sportů je tu konečně jízda na kole. Opět nechybí rady pro mladé cyklisty.

 

VELO POTRAVINOVÝ RÁDCE se tentokrát zaměřil na kloubní výživu. Má smysl?

 

iVELO.CZ MTB MARATHON SERIE 2013 přináší zásadní změny. Místo dvanácti závodů zahrnuje jen pět, přičemž nezůstal ani jeden z dosavadních podniků! Proč? Inu, vracíme se k objevitelským kořenům.

 

TESTY, TESTY, TESTY…
rubrika Versus: „nepíchnutelné" duše Foss TPE EFT a Slime Lite MTB; bezdrátové computery Cateye Velo Wirelles Plus a Specialized Speedzone Sport Wirelles
rubrika Double, hliník v teritoriu karbonu – Alu HT za 50 000 Kč, Bianchi Jab 29.1 vs. Specialized Stumpjumper Comp 29
rubrika Souboj čtyř, hardtaily za 30 000-40 000 Kč: Author Vision, Galaxy 2013 Proteus 3 XT, Pell´s Razzer 629 a Polygon Cozmic CX29 3.0 CZ
rubrika Double, trail bike 100 000 Kč a přímý duel Trek Fuel EX 9 a Canyon Nerve CF 9.0

 

 

 

SLOUPEK JARDY KULHAVÉHO
Náš borec se v tomto vydání věnuje v osobním sloupku psaném exkluzivně pro Velo prvním závodům, smyslu zařazení plavání do tréninků, své angličtině i zařazení XC eliminatoru do programu OH.

 

ZKUŠENOST VĚKU A DRAVOST MLÁDÍ

I tak by se dala charakterizovat nová podoba MTB týmu Merida-Multivan. Nové je jeho složení, nový je design týmu, nové je striktnější zaměření na XC, nového je ještě více.

ROZHOVOR: ONDŘEJ CINK
JEDINĚ FULL!

Ondra je nově členem prvodivizního seskupení Merida-Multivan, které do něj vkládá nemalé naděje. Podívali jsme se, jak vypadá jeho typický den, a vyzpovídali jej.

 

 

POPRVÉ A NAPOSLEDY?
Premiéra cyklokrosového mistrovství světa v USA byla rozpačitá. Co se našich borců týká, škarohlídi tvrdili, že po odchodu šampiona Štybara odejdou z našeho týmu také výsledky. Nebylo tomu tak. Na oslavu je sice ještě brzy, ale vyhlídky jsou vcelku optimistické.

MOZAIKA ZÁVODNÍ SCÉNY
– Sáblíková se upsala Bakalovi
– Expanze olympijské cyklistiky
– Spurtérský souboj na dálku – Greipel vs. Cavendish 5:5
– Štybar – operace pouštní bouře úspěšná
– Seriál top silničních závodů World Series zatím u ledu

 

 

SPECIÁLNÍ PŘÍLOHA (57 stran)
VELO TIPY PRO DOBRÝ NÁKUP 2013

Předsezonní průvodce zajímavými produkty trhu, které jsou připraveny ohrožovat naše peněženky a dráždit naše smysly. Nechte se svést! Průvodce zahrnuje následující kategorie:
◘ Sportovní XC fully ◘ Trail bike ◘ Enduro, all mountain ◘ DH, FR ◘ MTB 27,5" ◘ HT karbon 26"/29" ◘ HT hliník 26"/29" ◘ Krosy ◘ Silniční kola ◘ Dámská kola ◘ Elektrokola ◘ Dětská kola ◘ Zapletená kola a pláště ◘ Ostatní komponenty ◘ Obuv, oblečení ◘ Přilby, brýle ◘ Elektro ◘ Další doplňky

 

 

Menu